bugün

16 yaşında isveçli bir iklim aktivisti.

bm iklim zirvesi'nde yaptığı konuşmaya tesadüfen denk geldim. kendi evladım olsa ancak bu kadar gurur duyabilirdim bu kız çocuğuyla.

..we have not come here to beg world leaders to care. you have ignored us in the past and you will ignore us again. we have run out of excuses and we are running out of time. we have come here to let you know that change is coming, whether you like it or not. the real power belongs to the people...

fridays for future mottosu ile her cuma okula gitmeme eylemi yapıyorlar. tam 98 ülkede çocuklar bu eyleme katılıyor.

edit: duyar kasmak isteyen bekleme yapmasin sagdan sagdan. cocuk iyi bir sey yapmak derdinde,inandigi sey ugruna cabaliyor. daha ne?
küresel sermayenin piyonudur. siz sanıyormusunuz küçük bir velet ile dünya çapında liselerde eylem yapılacağını.

dünya da o kadar kötü şeyler oluyor ama bu küçük velet ve efendileri sadece küresel ısınma ile ilgili eylemler yapıyor.

şunu asla unutmayın aktivistler küresel sermayenin piyonlarıdır.

green peace in ne bok olduğu ortada aynı şekilde peta denen sözde hayvensever örgütün de ne bok olduğu ortaya çıktı son zamanlarda.

afrikada para verip karşılığında aslan, fil, zürafa katleden orosbu çocukları bugünlerde küresel ısınmadan endişe duyar oldu. somalide, yemende, venezuelada, afkanistanda açlıktan ölenlerin sorumluları bize küresel ısınma duyarı yapıyor duyarını siktikleriminin.

dünya toz pembe değil. avrupanın yıllarca sömürdüğü afrikaya duyar kasmayan orosbu çocukları dünya ısınıyor diye duyar kasıyor.
küresel sermayenin sevimli, yakışıklı, karizmatik, iyi kalpli, çevreci, hayvan sever, teknoloji dahisi vb popülist olan herşey vb medya yüzü olan Justin Trudeau dan sonraki yeni nesil medya yüzü.
küresel sermayenin medya amiral gemisine (cnn) de canlı yayına çıkıp soru cevaplayan!
küresel sermayenin ideolojisine göre ödül dağıtan nobel barış ödülüne aday gösterilen!

kargalar bile daha akıllı lan sizden.
insanlara sempatik gözüksün diye küresel sermayenin medya yüzü olarak seçtiği down sendromlu piyon.
https://www.instagram.com...nojC/?igshid=p5qvkowo6soc

Dünyayı değiştirebilecek potansiyelde bir çevre aktivisti.

Bu kadar gündeme gelebilmesi mucize açıkçası, en azından ciddiye alan bir kesim var işin altında neler var bilemem ama isveçte nasıl bir sorun yaşamış da böyle bir eyleme başvurmuş anlamadım, sen isveçte zorluk çekiyorsan biz napalım yavrucuğum...ölmüşüz de haberimiz yok.
Fransa, Almanya, Brezilya, Arjantin ve Türkiye’yi şikayet etmiş.

neymiş efendim, iklim bilimine aykırı davranıyormuşuz.

bu ülkelerin hepsinin tarihi boyunca doğaya, küresel ısınmaya, karbon salınımına verdiği zararı amerika bir ayda veriyordur, minik prensesin ona sesi çıkmıyor.

triplere bak bi de, trump'ın kızı deseler yerdim.
iklim aktivistiymiş. Gidin, bm’de iklimle ilgili konuşma yapmaya, küresel ısınmayı anlatmaya, bakalım ne oluyor. kapısını bırak, daha sokağına, caddesine gelmeden jopun, biber gazının kaç türlü tadına baktırırlar adama. Kolay mı lan bu işler bu kadar. 16 yaşında dünkü bok, aktivistmiş te bilmem neymiş, Hadi len ordan Bm’ye gidip dünya liderlerine rest çekip, azarlayacak. Onlar da orada oturup onu seyredecekler. Bırakın bu işleri Hahah.
Acaba isveç’te neyini çalmışlar bunun, gelsin 1 hafta orta doğuda kalsın anlar o zaman.
Ayni pkk’nin yaptigi gibi one surulmus velet. Aga babalari kimse o ciksin meydana ama verseler cok saglam tokatlarim o ayri.
yelkenli ile atlantik okyanusunu geçip ABD'de BM kürsüsünden "hayallerimi çaldınız" diye öykünen isveçli bir kız.

ulan titanic'in bile geçemediği atlantiği yelkenli ile geçmişsin, daha ekstra ne hayal kurmuştun da başaramadın .mına koduğum? git bak ortadoğu'da, keşmir'de, Doğu Türkistan'da müslümanların nelerini çalıyorlar, o çocukların gıkı çıkıyor mu?

özetle, batı'nın dünyayı bombok hale getirip, "biz dünyayı önemsiyoruz" martavalının yeni projesinden başka bir şey değildir. bir batılı, "dünya barışı, sevgi, duyar" dediği zaman "hahah hass.ktir" deyip geçmek gerekir.
Yavrucuğum, önce demezler mi, dön de kendi ülkenin yaptıklarına bak diye?

Konuşmaları da bana 23 Nisan'da şiir okurken Milliyetçilikten değil de, sahne heyecanından ağlayan çocukları çağrıştırıyor.
iklim sorununa eyvallah, sonuna kadar desteklenmesi gerekir lakin bazı gorsellerde farkettigim o pavlov'un köpeği durusu nedir yahu. itici velet.
elime geçse temiz döverim valla. geleceğini çalmışız bak sen!

görsel
kim kimin geleceği çalmış acaba kodumun ergeni.
Bazı Kalabalık ülkelerdeki hava kirliliğini dikkate almayıp, onları şikayet etmiyor da türkiyeyi mi şikayet ediyor bu kızçe ?.

Tatlım, sen dön de kendi ülkene bak. Ondan sonra konuşalım.
https://twitter.com/Greta.../1176930548146692096?s=09

Aynen şu tivitinde bahsettiği gibi hâlâ iklim değişikliğini değil onun dış görünüşü konuşma tarzını hayat şartlarını konuşuyorsunuz. Sizin bilinçli insanlara tahammülünüz yok başka da bir şey değil bu.

Biraz okursanız zaten anlarsınız neden türkiye yi şikayet ettiğini neden diğer ülkeleri söylemediğini. Bahsettiği konulardan bihaber gelip burda otizimli kıza saldırıyorsunuz.
Yasamis oldugu cografya itibariyle, kafayi cevrecilige vermistir.
Onun yasitindaki bir orta dogulu kız, babasinin begenecegi biriyle evlilik asamasinda. onun yasiti bir afrikali kiz, evinin 15 km uzagindaki bir su kuyusunda sira bekliyor. Onun yasiti bir sibiryali kiz, evine odun ve cali cirpi goturuyor. Onun yasiti bir turk kizi, tik tok videosu cekiyor beynini s.ktigim salağı...
Konuşmasını tam manasıyla dinlemedim. Ama hayallerimi çaldınız vs kısmında fenalık geldi. Kıl oldum biraz. iyice dinleyip görüşlerimi editleyeceğim buraya. Belki de haksızlık ediyorumdur.
Ruh hastası.
simarik, bilgisiz biri. cocuk sayilamaycak yasta ayrica.

dogaya bir belediye temizlik iscisinden daha fazla yarari yok.
götüne rahatlık batmasından kaynaklanan ve bu sebeple türlü sendromlar yaşayan kız.
görsel

Yılan suratlı, çirkef bir tipi var.
görsel
Ülkemizi şöhret yapmış reklamın iyisi kötüsü olmaz.
internette bir videoda denk geldim kendisine. Vallahi billahi 2 saniye tahammül edebildim. Önündeki kağıttan bakarak konuşup rol kesmesi o kadar itici ki. Yapmacık, piyon orospu. Irkdaşları yıllarca dünyanın anasını sikti kalkmış iklim değişikliğinden bahsediyor.

Kuş beyinlinin teki de dünyayı değiştirebilir yazmış. Beynini sikeyim ben senin. Feminist olmandan belli ne mal olduğun. Bunun gibi binlercesi var ama dünyada baca filtresi değişmeyen onbinlerce fabrika var. Siktir git.

Suratı, taşşaklarımın kılları kesildikten sonraki haline benzeyen küçük orospu.