bugün

16 yaşında isveçli bir iklim aktivisti.

bm iklim zirvesi'nde yaptığı konuşmaya tesadüfen denk geldim. kendi evladım olsa ancak bu kadar gurur duyabilirdim bu kız çocuğuyla.

..we have not come here to beg world leaders to care. you have ignored us in the past and you will ignore us again. we have run out of excuses and we are running out of time. we have come here to let you know that change is coming, whether you like it or not. the real power belongs to the people...

fridays for future mottosu ile her cuma okula gitmeme eylemi yapıyorlar. tam 98 ülkede çocuklar bu eyleme katılıyor.

edit: duyar kasmak isteyen bekleme yapmasin sagdan sagdan. cocuk iyi bir sey yapmak derdinde,inandigi sey ugruna cabaliyor. daha ne?
küresel sermayenin piyonudur. siz sanıyormusunuz küçük bir velet ile dünya çapında liselerde eylem yapılacağını.

dünya da o kadar kötü şeyler oluyor ama bu küçük velet ve efendileri sadece küresel ısınma ile ilgili eylemler yapıyor.

şunu asla unutmayın aktivistler küresel sermayenin piyonlarıdır.

green peace in ne bok olduğu ortada aynı şekilde peta denen sözde hayvensever örgütün de ne bok olduğu ortaya çıktı son zamanlarda.

afrikada para verip karşılığında aslan, fil, zürafa katleden orosbu çocukları bugünlerde küresel ısınmadan endişe duyar oldu. somalide, yemende, venezuelada, afkanistanda açlıktan ölenlerin sorumluları bize küresel ısınma duyarı yapıyor duyarını siktikleriminin.

dünya toz pembe değil. avrupanın yıllarca sömürdüğü afrikaya duyar kasmayan orosbu çocukları dünya ısınıyor diye duyar kasıyor.
küresel sermayenin sevimli, yakışıklı, karizmatik, iyi kalpli, çevreci, hayvan sever, teknoloji dahisi vb popülist olan herşey vb medya yüzü olan Justin Trudeau dan sonraki yeni nesil medya yüzü.
küresel sermayenin medya amiral gemisine (cnn) de canlı yayına çıkıp soru cevaplayan!
küresel sermayenin ideolojisine göre ödül dağıtan nobel barış ödülüne aday gösterilen!

kargalar bile daha akıllı lan sizden.
insanlara sempatik gözüksün diye küresel sermayenin medya yüzü olarak seçtiği down sendromlu piyon.
https://www.instagram.com...nojC/?igshid=p5qvkowo6soc

Dünyayı değiştirebilecek potansiyelde bir çevre aktivisti.

Bu kadar gündeme gelebilmesi mucize açıkçası, en azından ciddiye alan bir kesim var işin altında neler var bilemem ama isveçte nasıl bir sorun yaşamış da böyle bir eyleme başvurmuş anlamadım, sen isveçte zorluk çekiyorsan biz napalım yavrucuğum...ölmüşüz de haberimiz yok.
Fransa, Almanya, Brezilya, Arjantin ve Türkiye’yi şikayet etmiş.

neymiş efendim, iklim bilimine aykırı davranıyormuşuz.

bu ülkelerin hepsinin tarihi boyunca doğaya, küresel ısınmaya, karbon salınımına verdiği zararı amerika bir ayda veriyordur, minik prensesin ona sesi çıkmıyor.

triplere bak bi de, trump'ın kızı deseler yerdim.
iklim aktivistiymiş. Gidin, bm’de iklimle ilgili konuşma yapmaya, küresel ısınmayı anlatmaya, bakalım ne oluyor. kapısını bırak, daha sokağına, caddesine gelmeden jopun, biber gazının kaç türlü tadına baktırırlar adama. Kolay mı lan bu işler bu kadar. 16 yaşında dünkü bok, aktivistmiş te bilmem neymiş, Hadi len ordan Bm’ye gidip dünya liderlerine rest çekip, azarlayacak. Onlar da orada oturup onu seyredecekler. Bırakın bu işleri Hahah.
Acaba isveç’te neyini çalmışlar bunun, gelsin 1 hafta orta doğuda kalsın anlar o zaman.
Ayni pkk’nin yaptigi gibi one surulmus velet. Aga babalari kimse o ciksin meydana ama verseler cok saglam tokatlarim o ayri.

greta thunberg Başlığındaki Önemli Entry'ler

Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.