bugün

- dr. house. i've heard your name.
- most people have. it's also a noun.
egosu çok yüksektir :

james wilson: you were right.
gregory house: of course i was. what was the subject?

patient: no one is good as he thinks.
gregory house: i am.
kadın hastası bacaklarını acmış yatmaktadır. house kısa bir bakış atar, suratını burusturur.
house: ağır bir enfeksiyon geciriyorsunuz.
hasta: evet. korunmam lazim ama kocam prezervatiften hoslanmıyor. jelly* kullandım ben de, acaba alerji mi yaptı?
house: (vajinadaki akıntıyı kastederek) örnek almam lazım.
hasta: ( cebinden üzerinde strawberry jelly* yazan kocaman bir recel kavanozu cıkartarak) gerek yok, ben sizin için örnek getirdim.

house: (sperm öldüren jel yerine vajinasina cilek receli süren hastasına buz gibi bir bakıs atarak) : nörolojik bir sorun o zaman.
hasta: beynimde bir sorun mu var?
house: evet

muayeneden hemen sonra, house hastasına ilaç yazar.
hasta: ne kadar süreyle seks yapmam yasak ?
house: insanlığın gelişimi açısından bir daha hiç yapmasanız daha iyi olur.
yeni bir altıncı nesil yazar. koştursun efenim sözlükte. *
biraz önce 3.sezon ilk bölümünü izlediğim güzel bir dizi.ama eski türk filmlerine bağlamıştır, tekerlekli sandalyeden kalkmak felan.
yeryüzünde diagnosis kelimesini en güzel şekilde kullanan insan.
hayran olunası karakter...
(bkz: hastasıyım)
amacını anlayamadığım house, insanlara kendini tatmin içinmi yardım eder yoksa yardımsevermidir bilemedim .
eğer gerçekte var olsaydı domuz gribine çözüm bulacağına inandığım kişidir.
sahiden iyi gitar çalan sıradışı ama karizmatik doktor.
* hiciv sanatında aşmış bir insan.

* wilson' ın otlakçısı.

* babasının aslında öz babası olmadığını 12 yaşında çözmüş şahıs.

* klinikten, hastalardan, tedaviden nefret eden doktor.

* tıp fakültesi birinciliği için kopya çekecek kadar hırslı.

* tıp fakültesinde kopya çektiği için kendisini şikayet eden adamı yıllarca takip eden psikopat.

* komadaki hasta ile yemek yiyecek kadar hümanist.

* sevdiği dizi bitmesin diye dizinin oyuncusunu kaçıran ve tedavi eden dizikolik.

* "you are fired" diyerek çalışanlarını kovan ve öncesinde açıklama yapmayan doktor.

* "benimle oyun oynamayın, çünkü ben kazanırım" diyen narsist.

* monster truck hayranı.
bir kerecik de inanın şu adama her bölüm de tüm hastane karşı olmaz ki kardeşim diye ekran karşısında serzenişte bulunduran dizi. ancak dr bey pek bir karizmatik.
Ailemizin doktorudur kendileri.
dizinin adı house md, karakterin tam adı da gregory house olarak geçer. bu sezon altıncı sezonundadır. yepyeni bir şeymiş gibi bir durum değil.
müthiş bir adamdır kendisi.. tarzı falan fevkalade. kuzenimde macbook alma isteği uyandırmıştır mesela, kirli sakal bıraktırmıştır birde. ve hatta deri montunun rengini kendisininkiyle aynı seçtirmiştir.

edit: nike ayakkabı da varmış.
kesinlikle iyi bir kişi değildir. saf kötülükle doludur. sadece meraktan ve ego tatmini için kolaylıkla bir kişinin beyninin açılmasına göz yumabilir. aslında içinde iyi bir insan olduğunu düşünenler yanılıyorlardır.
Sherlock Holmes karakterinden esinlenerek yaratılan House md nin baş karakteri.Bu yüzden Sherlock Holmes ile çeşitli benzerliklere sahiptir. Örneğin ilginç bulmadığı vakaları kabul konusunda isteksiz oluşları, House'un ev adresiyle Holmes'un evinin adresinin aynı numaralı olması, House ve Holmes'un müzik aleti çalmaları (Holmes keman çalıyor,House ise piyano ve gitar çalıyor), uyuşturucu bağımlılıkları (House Vicodin, Holmes kokain kullanıyor), House'un Dr. Wilson ile olan arkadaşlıklarının Dr. Watson ile Holmes arkadaşlığı arasındaki paralellikler, (Wilson'u canlandıran Robert Sean Leonard da, House'un takımının Watson'un rolünü üstlendiğine inanmasına rağmen dizide House ve onun karakteri Dr. Wilson'un, esasında Sherlock Holmes ile Dr. Watson rollerini oynamayı amaçladığını söylemiş), dizideki çeşitli karakterlerin Sherlock Holmes karakterleri arasındaki isim benzerlikleri gibi dizide hemen fark edilen benzerlikler göze çarpıyor.
insanların neden yalan söylediklerine bakmam. hepsinin yalan söylediğini farzederim, demiş insanoğlu için gözümdeki son noktayı net bir şekilde koymuştur.

ayrıca everyone lies, değil everybody lies demiştir.
kendisi vicodin bağımlısı, dahi, karizmatik bir doktordur bu dizide. yine de 5. sezonun son bölümlerinde dehşete soktu beni. helal olsun diyorum.
SSk 'da ki doktorlarımız 20 house gücündedir, hastaya uzaktan bakar ve teşhisi koyar.
son derece büyük yalnızlığını aksiliğinin arkasına saklamaya çalışan orjinal bir adamdır.
(bkz: ayar makinası) *
bakışlarının maviliğiyle insanın içini ısıtan, sen doktorum olsan iyileşmem dedirten, hali tavrı kadının içini gıdıklayan house dizisi karakteri.
(bkz: ısrarla aramaya inanmayan bünye)

tez konusu (bkz: house md)

insanlar hiç görmedikleri Meleklere
medet umdukları tanrıya
hatta bir enerjinin var olduğuna dahi inanırlar..

ama görünen bazı şeylere bir türlü inanmazlar. *
güncel Önemli Başlıklar