bugün

(bkz: efsanevi dizi karakterleri)
ilginç bulduğu vakaları (daha çok gizemli hastalık vakalarıdır bunlar) bir dedektif edasıyla çözen oldukça başarılı ve zeki bir doktor. bu vakaları çözmekte gösterdiği ciddiyetli tavrının aksine kendisi kişilik olarak adeta deli gibi bir adamdır.

bir bölümde elinde bastonuyla seke seke giderken doktorlarını bekleyen hastaların önünde durur ve klasik ukalalığı ile " hey millet, doktor olarak ben boşum; beklemek istemeyenler bana gelebilir" demişti. o an hastalar dr. house'a garipçe baktı ve hiçbiri bu enteresan görünümlü doktora muayene olmak istediğini söylemedi. o da bekleyen hastalara "siz bilirsiniz beklemeye devam edin o zaman" diyerek çekip gitmişti. görünüşü ve tavrı itibariyle o hastalara güven sağlamamıştı o anda ama halbuki hastanenin en iyi teşhis koyan doktoruydu kendisi. işte demiştim kendime birisinin görünümüne ve tavrına bakıp başarısı ve güvenilirliği için ön yargı yapmak böyle bir şey diye.
Walter bishop ve kendisi ile eve cikmak istedigim karakter. Michael scofield da gelirse donecek geyigi dusunemiyorum.
house md'nin bir bölümünde bir hastasının evine gidip hasta olduğu gün giydiği (yırtık) kotunu boyasının alerji yapabilme ihtimali sebebiyle incelerken; "şimdiki gençler dilencilere benzemek için üstüne bir de para veriyorlar" diye güzel bir espri yapan aykırı doktor karakter.
slaven bilicle benzeşen
aşka bakış açısını şu cümleyle özetleyen insan:

--spoiler--

you know how people say you can't live without love? well, oxygen is even more important.

--spoiler--
dizi karakteri. fakat hayatınıza giren en zeki insan kendisi olunca özleniyor epey.
böyle bir oyuncu yok böyle bir rol adamı yok.
rolünü en iyi yapan efsane adam.

dizi bittikten sonra bir ay topal yürümüş.
tek kelime ile efsane. özlenip tekrar tekrar izlettirir.
gelmiş geçmiş en orijinal, en karizmatik dizi karakterleri arasında ilk sıralarda yer alan house md dizisi doktoru. hazır cevaplılığını, ince esprilerini, ustaca teşhislerini özlemişiz.
gelmiş geçmiş en iyi dizi karakteridir.

ciddi hastalığı olan çok zengin bir iş adamını kızı ve diğer doktorların yanında onların bilmediği çince ile aklını çelerek mevcut tedavinin işe yaramayacağını ama kendi yöntemiyle iyileştirebileceğini söyler çince. ama karşılığında oldukça fazla para ister açıkça. ve gerekeni yapar hastayı iyileştirir. aldığı para ile sadece dr. wilson ile ofisleri yan yana olduğundan kumanda ile açılabilir duvar inşa ettirir. her istediğinde wilson'ın ne yaptığını görebilmek için.adamımdır.
Öncelikle dizi ve karakteri çok sevdiğimi belirteyim . Bu diziyi izlemeye başlamam kardeşim sayesinde oldu . Sonra izledim ama house kardeş bir hastayı da ilk muayene ettiğinde tanı koy . hastayı koma veya ölümün kıyısına getirmeden bir bölümde tanısını hemen koy . Bir de altında çalışan elemanlara çok üzülüyorum çok çok nadir tanı koyuyorlar . Ha türkiye de olsan o uygulamaları söylesen dayak manyağı olurdun ayrı konu .
Sevilen ve sevdiğim bir dizi karakteri.

Ama çok antipatik, hani öyle böyle değil.
(bkz: ölürüm yoluna ölürüm hişt zilli)
house m.d dizisinde hugh laurie yi canlandıran oyuncudur. *
--spoiler--
özür dilenmesini pek umursamıyorum.
--spoiler--
--spoiler--
eğer iyileşirse ben haklıyım,ölürse sen haklısın.
--spoiler--
Özlenendir. izlediğim dizilerin bitmesi adlı dominonun ilk taşıdır. Fringe de bitti zaten.
gelmiş geçmiş en iyi dizi karakteridir.
karizmanın vücut bulmuş hali.
bana benzediği için arkadaş sayesinde diziye başlatan karakter. ondan çok şey öğrendim. teşekkürler house.
kötü espriye karşılık attığı kahkaha ile adamı yerin dibine sokar ibine.
tek kelimeyle zeka ve karizma.
bastonunu götüme soksa ses çıkarmayacağım karakter.
bir köşe yazisinda adindan bahsedildiğini görünce gazeteyi yakin metraja almami sağlayan hümanist kokulu adam. türkçe dublajla değilde digiturk'te alt yazili olarak oynatildiği için şükrediyormuş 'emre aköz'. Zira birileri çikip, 'böyle hekim olmaz olsun. Bu dizi milli ve dini değerlerimize aykiri' diyerek yayindan kaldirilmasini isteyebilirdi. neyse ki altyazili olduğunda ise önemsemiyorlar. E kuvvetle ihtimal. house'un dizide neler söylediğini sorarsaniz mesela şu;
'eğer tanri ile konuşuyorsan dindarsin.
Eğer tanri seninle konuşuyorsa şizofrensin'.
Kim ne derse desin. Findik kremasi gibi adam, bir o kadar tehlikeli, ama o kadar sahi.