bugün

entry'ler (72)

erdoğan teziç

tam 15 yıl önce de anayasa hakkında konuşmuş insandır. konuşabilir tabi bu konuda "ender birikim sahibi insandır" kendisi. lakin önce 180 derecelik bir dönüş nasıl yapılır bu konuda da ender birikimini paylaşması gereken kişidir.

http://www.zaman.com.tr/w...r/haber.do?haberno=591603

üniversitelere türbanın girmesi

seçimden önce:

- çok safsınız ya, akp türban yasağını kaldırıcam diye oy topladı, adamlar türban konusunda hiçbir şey yapmadı, kandırdı sizi, hala gene akp oy vercem diyosun.

seçimden sonra:

-nasıl kaldırılır türban yasağı ya? şeriat, iran, malezya falan.. laiklik nerde hani?

çok samimisiniz vesselam...

üniversitelere türbanın girmesi

10 yıl önce üniversitelere isteyenin istediği gibi girdiğini bilmeyenlerin şu olacak, bu olacak diye paranoyaklaşmasına sebep olmuş olay. 10 yıl önce de anayasa da aynı laiklik kuralları yazılıydı, üstelik bazılarının saçmalığı gibi kimse sınıfları mescit diye işgal etmiyordu. bir insanın başındaki örtüden size ne, ne zararı var size, orda olsa nolur, olmasa nolur. amaç onun gibi zihniyetleri sokmamaksa okullara erkeklere napacaksınız? çağdaşız, medeniyiz diyorsunuz da, medeniyetini örnek alıdığımız batıda türbanlılar istedikleri gibi üniversitelere girebiliyor, niye bunu görmezden geliyorsunuz? aslında hepsinin sebebi belli de, kimse çıkıp itiraf edemiyor.

fesupanallah

hasan kaçan ın dün akşamki bölümünde süper bir iftar duası ettiği dizidir. bir dua edilirken hiç bu kadar gülmemiştim.

16 eylül 2007 ispanya rusya basketbol maçı

maçı yarıçıplak tribunden seyreden rus hatunların, gasol denen vazalağın tüm dikkatini dağıttığı ve bi ton serbest atış kaçırmasını sağladığı maç. işte taraftar işte şampiyon buna derim ben.

uzun boylu bayanlar

ortalama boyları 1 63 civarında gezen türk kızlarının, çekememezlikden dolayı kötü sıfatlarına maruz kalanlardır. malesef ülkemizde az bulunurlar, varolanlar da mankenlik, oyunculuk gibi mesleklere yönelirler.

17 ekim 2007 türkiye yunanistan maçı

milli maçlarda tezahürat yapmanın becerilemediği ve ne zaman yenik duruma düşsek gs,fb,bjk taraftarlarının atışmasına vesile olan istanbul da ve seyirci avantajının hiçbir şekilde varolmadığı izmir atatürk stadında oynanmaması gereken maçtır. ankara ya zaten milli maç verilmiyor, geriye bursa kalıyor. lakin zannımca seyirci avantajını kullanmak istiyorsak eskişehir de oynanması gereken maçtır.

15 eylul 2007 ispanya yunanistan maci

ispanya nın 82-77 kazandığı maç. her zaman önce skor derim.

rihanna

hem sesi güzel, hem şarkıları güzel, hem kendi güzel süper insan. lakin bu kızın güzelliği diğer güzel dediğimiz şarkıcılar gibi değil. kızda 1.73 de boy var, birçok mankenden bile daha güzel. henüz bir kusurunu bulamadığımız insandır kendisi.

a necdet sezer in chp genel başkanı olması

akpliler ve chpliler dahil olmak üzere tüm türkiye nin desteklediği nadir vakalardandır.

abdullah gül ün çatal bıçak düzeni

şeriatın, iran a dönüşümümüzün habercisidir. geçen de gördüm tayyip başbakanlık binasına sağ ayakla girdi. gitti laiklik dedim.
biraz daha güzel saçmalamayı başarırsam bu gidişle hurriyet e başyazar bile olurum.

atatürk ün bursa nutku

zamanında taha akyol un bir yazısında atatürk e ait olmadığı belirtilen söylev.

http://www.milliyet.com.t...05/11/10/yazar/akyol.html

yine aynı nutuk üzerine engin ardıç ın şöyle bir yazısı vardır:

http://www.aksam.com.tr/yazar.asp?a=39898,,2

içeriğinden ziyade, kullanılan dil bakımından, benim de atatürk e ait olup olmadığı konusunda şüpheye düşüren nutuktur. gençliğe hitabe ye bakacak olursak atatürk ün kullandığı kelimeler günümüz türkçesinde pek kullanılmazken, bursa nutku atatürk ün diğer konuşmalarında kullandığı dile pek benzememektedir. tabi belki bunun sebebi bursa nutku hakkında kesin bilgiler içeren kaynak ya da kayıt bulanamamasından ötürü kulaktan dolma şekilde metne geçirilmiş olması olabilir.

bir şeyi araştırmadan, körü körüne bağlı olanları "yobaz" diye eleştirenlerin de, bu nutkun doğruluğuna inanmayan insanlara hakaret ederek kimin yobaz olduğunu göstermesi de ayrı bir mevzudur. bursa nutku gerçek olabilir, olmayabilir. lakin tartışmalı bir metni çok beğenip, araştırmadan etmeden olsa olsa atatürk söylemiştir bu lafları diyerek benimsemek pek doğru gelmiyor bana.

ezanın türkçe okunması

ezanın bir sembol olmasından mütevellit gayet gereksiz bir olay. nasıl ki hristiyanlar çan sesini kaldırıp "come to the church" gibi gerizekalı anonslara ihtiyaç duymuyorsa, tükçe ezana da ihtiyaç yoktur. rusya da, almanya da kliseden aynı çan sesi gelir. hindistan da, türkiye de, mısır da da camilerden aynı ezan sesi gelir. yani şunun tartışmasını bile yapmak o kadar gereksiz ki.

cagdas egitim vakfi nin misyonerlik yapmasi

peşinde koştukları insanların böyle bir şey yapmış olamayacağını düşünenlerin, savunacak bir yanını bulamadıklarından mütevellit hiç alakası yokken zaman gazetesine, fetullah gülen e, raporu sunan mit e çatmalarına sebep olmuş vahim olay.
madem olayı saptırmakta ustasınız biraz da biz saptıralım; hükümet yanlısı olmakla eleştirilen doğan medyasında nedense haber olmamış olaydır. mit raporunda yazılan bir ifade olmasına rağmen olayı görmezden gelenler kimin yanlısı acaba.
inanıyorum ki sorsalar bu olayı türkan saylan ve ekürisine "atatürkçülüğe saldırıdır bu, laik cumhuriyet gidiyor" diye başlarlar.
paranoyakvari şekilde irtica, irtica diye tutturanların asıl irticacı olduğunu gösteren olaydır ayrıca.

basortusunu savunanlarin erkek olmasi

ermenileri savunanların ermeni olmamasını hatırlatan olay.

(bkz: hepimiz ermeniyiz)

enrique iglesias

mustafa sandal ın uluslararası versiyonu. tip olarak musti ye benzemekle beraber, playback yapmadığı zaman görülmüştür ki sesi mustafa sandal kadar olmasa da kötüdür.
lakin hero süperdir o ayrı.

iktisat

akedemisyen olmadığınız sürece okulda öğretilen bilgilerin hiçbir işe yaramadığı bölüm. ulan son sınıfa geldim, aldığım seçmeli rusça dersi hariç öğrendiklerimin bir faydasını göremedim hala. mezunlara sorduğumuzda işe girince de bir işe yaramıyormuş bunlar. zaten düşününce öğrendiklerinin hepsini kullanan bir tek tıpçılar var.

ısrarla söylüyorum: (bkz: #2010922)

abdullah gül

kendisine "eşsiz" davetiye gönderenlere aynı şekilde "eşsiz" davetiye göndermiş ve yeni bir dönemi başlatmış cumhurbaşkanı. her ne kadar artık kadınların bu tip resepsiyonlarda yer alamayacak olması üzücü bir durum olsa da kimse kendisinde neden böyle yaptın diyecek yüzü bulamamaktadır.
hala mantıklı bir açıklaması olmadan sen adamın eşini davet etmezsen, o da haklı olarak sana aynısı yapar. halbuki sadece 7 sene önce herkes eşiyle birlikte bu davetlere katılabilyordu, tepki göstermek de kimsenin de aklında gelmiyordu. emekli olmuş, gitmiş bir adamın geleneğini devam ettirmenin hiç gereği yok aslında.

11 inci cumhurbaşkanı abdullah gül

gerçekleşen hadisedir. ama anlamadığım adam yemin etti, teşekkür konuşması falan yaptı hala şeriatı ilan ediyorum demedi yav. aksine laiklik , eşitlik, özgürlük falan dedi çok şaşırdım. halbuki neler anlatmıştı bize baykal akıllı paranoyaklar.
"biraz bekle, sen dur hele,bu daha başlangıç, geldi gelecek şeriat" diyenler de var, aynı şeyi 5 sene önce de söylüyorlardı, turgut özal seçildiğinde de söylediler, tahmin ediyorum 100 sene sonra gene söyleyecekler. anlamadım şeriatı isteyen kim acaba, ne kadar hevesliymişsiniz. yok bir şeyin geldiği, alışın artık, yoksa geçmez yedi sene böyle...

the big lebowski

hakkında uzun uzun methiyeler düzebilecekken, sittir et kim uğraşacak dedirten filmdir. *