bugün

elano'yu canlandıran teknik adam.
kişiliğini ilk maçta takımına yansıtmayı başarmış hocamız.
ilk maçında hem de bu kadar büyük bir maçta eksiklere rağmen takımı ayakta tutmuştur.
kemal kılıçdaroğlu gibi bir etki yaratmış galatasaray camiasında. bülent arınç demişti ki:
"baykal yerine ahmet gelse, mehmet gelse chp deki bu hava değişikliği olacaktı zati"

rijkaard-hagi olayı baykal-kılıçdaroğlu olayı gibi. gs camiası rijkaard'ı istemiyordu artık. yerine hagi geldi ve bir canlanma oldu ama ilerleyen dönemlerde kılıçdaroğlu misali o güveni yitirir, topa tutulur mu orasını zaman gösterecek.
2 yıldır ruhsuz oynayan takıma ruh katmıştır. galatasaray fenerbahçe derbisini kaybetseydi bile eminim hiçbir galasaraylı üzülmeyecekti.
beni yanıltmadı takımı yer yer 4-5-1 yer yer 4-4-1-1 oynatarak şuan ki galatasaray kadrosundan en iyi verimi almıştır. helal olsun *
galatasarayın başında çıktığı maçlarda 1 yenilgi 1 beraberlik ve 2 de galibiyet almıştır. 2 gün'De takıma yaptığı psikolojik ve taktiksel katkı takdire şayandır.
helal olsun sana karpatların maradonası.
son 5 haftada antalya, trabzon, manisa, kayseri, bjk maçlarına çıkacaktır. çok zor bir fikstür hagi'yi bekliyor. ak göt kara göt belli olacaktır.
daha ilk maçından sihirli değneğini tugay sayesinde hissettirmiştir.
bizim embesil gerizekalı futbol kamuoyunumuzun bık bık etiği tartışmasız fatih terimden daha büyük futbol adamı. çıkar hagiyi fatih terimin kariyerinde ne baarısı olur. ben dün gibi hatırlıyorum haginin ilk geldiği günü aynı f terimn 2 dönemindeki ruhsuz mal bir oyun ama sahada öyle bir adam varki uzaylu gibi sanki o takıma osahaya ait değil hiç o ruhsuzluktan etkilenmiyor trabzona bir frikik maç alıyoruz karabüğemi ne bir uzaktan şut maç alıyoruz ve galatasarayı artık hagi etrafında toparlamaya gidiyor f terim zaten hagide bağıra çağıra saha içinden takımı yönetiyor. ve bu futbol adamını hagiyi çıkarırsan ülkesinde zırnık bir başarısı olmayan ülkenin futbol cahili adamlar eklınca eleştiriyor. ben bu ülkeye nasıl gelmiş diye bir atatürke şaşıyorum birde hagiye değil 100 yıl 150 yılda bir dünaya gelecek adamlar mucize gibi gibzi buluyor.

ekleme: he birde bazı çakal medya ve çakal insanlar tarafından daha ilk günden tugay sayesinde felan denilen adam. anladın türk çirkefliği ve köylü kurnazlığıyla aklınızca fatih terim ve mustafa denizli yaratacaksınız ama bu bir iki günde olmaz geldi gitti zaten biraz başarı sonra zavalı hagiye şut aslan tugi olacak. yapar bu miilet ben beklerim. ama be gerizekalı kardeşim tugayın hangi teknik direktörlük kariyerini baz alarak bu haginin değil tugatın eseridir diyosun. onu geçtim ulan liseli mal hatta ilkokkulu biraz azıcık kafan çalışsa zaten bugün hagi'nin bu taktik ve oyunla çıkacağını bilirdin daha önceki hagi dönemini hiç mi izlemedin liseli !!
bizim mal basında yarın göklere çıkarılacak olan. şu hava dağılsın 2-3 hafta yükselsinler, düşüşe geçince ne olacak bakalım. bir maçta uçuran bir maçta düşürecek. zamanla göreceğiz.
kendi futbolculuğunu takımına uygulatmaya çalışan teknik direktör. çekilen şutların sayısından ve hırslı oyundan anlaşılabilir bu...
iyi bir hoca olduğuna inanmamaktayım ama futbolculuğuna laf eden sadece ahmaktır. galatasaray' da çalıştığı dönemde 5-1 lik fenerbahçe maçı dahil oynattığı futbol kimseyi tatmin etmemişti. o 5-1' lik zaferin mimarı mondragon' du hiç kuşkusuz. bakalım umarım 2. dönemi başarılı olur.
futbolculuğuna gelince; dünya futbol tarihinde hagi ile kıyaslanabilecek oyuncu sayısı 15-20 filandır.

''adamın son maçı ve maçtan önce bir hazırlanışı vardı ki ben inanamadım. kendi elleriyle kramponlarını bir temizleyişi vardı ki görmeliydiniz. sanki o koskoca hagi değil de 17 yaşında amatör bir futbolcuydu ve ilk maçına çıkıyordu. işte boşuna hagi olmuyorsunuz.'' hasan şaş
türkiyeye gelmiş bir mucize. nedense türklere devamlı en kötü oldukları anda bir mucize adam geliyor 100 yılda bir.

he ben ve bir çok galatasaraylı oynattığı futboldan orgazm olacak seviyde zevk alıyoruz. zaten bu ülkedeki çoğunluk futboldan anlasa haginin aldırdığı kupa dışında bir başarımız olurdu( türk futbolunu başarısızlığını görmek için gelenlere değil başarısız denilip gönderilenlere bakın). avrupada tek bir kupa alamamışken bık bık bık ötmek yok. bu ülkeye kupa adıran tek adam bu sus bak ve öğren.
teknik direktör olarak ilk maçı fenerbahçe maçında lucas neill'a özel olarak çirkeflik dersi verdiğinin ispatı derbi maçtır.
çok büyük hocadır. kovulup tekrar gelmiştir. 5 maç daha bekleyelim. sonra bakalım. sezon sonu tekrar konuşuruz.
2004-2005 sezonun sonunda galatasaray'dan kovulmamış, istifa etmiştir.
5 hafta sonra küfür edilecek adam. kim mi edecek? valla siz biliyonuz ben değil!
nedense ateşlediği galatasaray taraftarından çok takımı ateşlediği için başka takımların taraftarlarının 5-6 hafta sonra kovulacağına inanıp buna da çok üzüldüğü adam! (!)

tanıma gelirsek de; ne tanımı? herşey ortada! adamın adının olduğu her yerde ruh var!
5 sene önce galatasaray taraftarına "hırsızsınız" diyip siktirip giden teknik adam. hangi takımı çalıştırdıysa bozguna uğramıştır. götü kalkık galatasaray taraftarı, daha ilk maçta 4-6-0 oynayıp, bütün çirkeflikleri yaptırıp, fenerbahçe'den gol yememeyi marifet sayıp bunu adam etmiştir. ulan rijkaard geldiğinde "şampiyonlar ligi kupası var yeaaa" diyip götü tavan yapan da sizdiniz?
hırsızsınız demiş! vay anasına!

(bkz: #9693073)
(bkz: gönül hırsızı)
bazı kaşarları çok fena eritmiştir dün gece.

bir daha öyle saçma sapan iddaa da oynamayın adamı işte böyle tükürüksüz sikiverirler. ağlar durursunuz sonra.
http://murcasa.blogspot.c...010/10/kadkoy-donusu.html
dün gece genç fenerbahçelileri hayal kırıklığına uğratmıştır. stada elleri havada gelmişler ise dönerken de elleri götlerindedir.
bizden biridir.