bugün

transfer sezonunun sonlarına doğru, zamanında galatasaray için ter dökmüş, takımın efsaneleri arasında yerini bulmuş, dahası gönlü hala galatasaray için çarpan cevad prekazi'ye yapılanlardan sonra adnanların aynı duruma getirmesinden korktuğum adam. önceki gelişinde de çok hoş ayrılmamıştı zaten. galatasaray'ın bugünkü durumundan daha kötü bir hale gelemeyeceğini varsayarsak, en kötü ihtimalde bile takım adına bundan daha fazla üzülmeyeceğiz belki ama hiç olmazsa kalbi hala galatasaray için çarpan başka bir efsane harcanmasın istiyoruz.
vizyonsuz yönetime rağmen, hain yeniçeri futbolcu müsvettelerine rağmen hoşgeldin hagi. herşeye rağmen, seni de harcayacak olmalarına rağmen hoşgeldin. biz senin arkandayız.
tanım : türkiye'ye gelmiş en büyük yabancı oyuncu.

(bkz: I love you hagi)
maradona van basten platini johan cruyff batistuta pele .. bunların ortak özelliği futbolculukla teknik adamlığı aynı duzeyde olmayan futbol adamları ve bu insanların içinde hagi de bulunmakta başarısız olacak ama belki sevinebilirsiniz seneye bank asya futbol liginde şampiyonluk hedefinizdir.

not : kayzerslağutenliyim

edit: Disco Inferno ya teşekkürü borç bilirim cruyff un başarılarından söz etti bu listeden johan ı cıkarip hagi yi koyalım evet öyle yapalım
galatasaray futbol takımının başına 2. kez geçmiş, galatasaray futbol takımının en başarılı, en mutlu günlerini yaşadığı ve ne yaparsa yapsın unutulmayacak efsane. en kısa zamanda tüm stad ''i love you hagi'' diye inleyecek mesela. bunu düşünmek bile yeterli galatasaray taraftarı için. ayrıca da galatasaray yönetimini bu akıl dolu işten dolayı tebrik etmek lazım. böyle bi kaosu ancak hagi gibi efsaneyi getirerek unutturabilirlerdi. en azından herkesin hagi'ye saygısı sonsuz.
görsel *
hollanda milli takımının en iyi kadrolarıyla final bile göremeyen, sparta rotterdam ı küme düşüren frank rijkaard cruyff un yanında staj yaparken aldığı kupalarla ne kadar başarılıysa hagi de ancak o kadar başarısız olabilir, daha fazla değil.

romen milli takımından kovulmuş mudur, hayır istifa etmiştir. başarısız mıdır, hayır, zira romanya milli takımı zaten hagi-petrescu-rotariu-popescu gibi efsaneleri buluşturan kadro sonrası geçiş döneminde kupalara katılamamaktaydı. hagi nin de katılamaması onu başarısız yapmaz. başarısız fransa yı, italya yı kupalara taşıyamamaktır romanya yı değil.

bursa da yaşayan biri olarak hagi nin çalıştırdığı bursaspor un neredeyse tüm iç saha maçlarına gittim, adana ya fark atarken yahut şanssız yenilgiler alırken, ganea ilk golünü atarken hep oradaydım. takım hiçbir taraftarın şikayet etmediği bir futbol oynuyordu, yani üç sene takımın başında kalıp ne skor ne de oyun ümit vermiyordu denecek bir durum yoktu ortada.

galatasaray da başarısız oldu diyen zaten çıksın bir hava alsın. onun kurduğu takım ve yerleştirdiği oyun tarzı gerets in ilk sezonuna da yansımıştır. hagi ile derbilerde kazanıp kayseri den son dakika golleri yiyerek kaptırılan şampiyonluk gerets ile derbilerde perişan olunarak son dakikalarda gelen gollerle kazanıldı, fark budur.

galatasaray a adam gibi top oynatan tek adamdı, kaprisliydi filan ama bugün kapris yapmanın ne kadar gerekli olduğunu anlıyoruz adnan sezgin gibilerini gördükçe.

zaman zaman oyunu okuma konusunda sorun yaşardı, futbolculara karşı biraz sertti, bir süredir kendi isteğiyle takım çalıştırmıyor. evet bunlar da negatif yönler, ama bunları katkıya çevirmek onun elinde.

fatih terim e teklif götürmeden getirilseydi keşke demeden de edemiyorum ama en azından yönetimin basiretsizliğini de görmüş olduk böylece.
aslantepeyi i love you hagi diye inletecek olandır.
başarılı olur, başarısız olur, takımı toplar ya da daha da sıçar bunları konuşmak için çok erken. ama yıllar sonra o tribüne gidip sesi kısılıncaya kadar "i love you hagi" diye bağırmak için çok şeyler feda edecek epey insan tanıyorum.

takım için teknik açıdan doğru bir seçim olup olmadığı merak konusu, o yüzden başarılı olup olamayacağını bilemeyiz ama tt arena için herkesin hevesinin kırıldığı bir ortamda o hevesi yeniden alevlendirecek tek isim olduğu da gün gibi ortada...
bence şu an takımın durumundan ve fikstürden haberi olmayan galatasaray yeni teknik direktörü..

(imza töreninde, imzalar atıldıktan sonra..)
hagi: ee, ii oldu hee, yeniden floryada falan hep güzel şeyler bunlar, mıtluyım yani şu an.. bu haftaki durum nası, kimle yapıyoz? sakat falan var mı?.
tugay: hocam bu hafta arda,baros,cana,aydın kesin yok, kewell,neill belli değil.. ayrıca h.sonu fenerbahçe deplasmanına gidiyoruz.. takımda arkadaşlık sıfır, kimse kimseyi siklemiyo afedersin.. bu sene kazandığımız maçlar dahil 3 pas üst üste yapamad...
hagi: yeteer..
tugay: ama iyi haberim de var sabri oynayabilecek durumda..
hagi: ananı..
galatasaray'da 2. kez teknik direktörlük görevine getirilmiştir. onun kredisi benimde gözümde sonsuzdur ne kadar başarısız bir t.direktörlük kariyeri olsa bile. en azından maç sırasında kulübeye giden topları o alıştığımız hagi kıvraklığı ve şıklığı ile kontol eder ve mustafa sarp'a tacı kullanması için geri verir.
galatasaray kulübündeki ilk teknik direktörlüğünde ümit karan' ı istemediği için çok kızdığım ancak sonra ümit karan denen zat - ı muhteremi çalıştığım bir gece kulübünde evlendikten sonra yanında hatunlar ile votka ve sigara içerken gördükten sonra hak verdiğim daha çok sevdiğim teknik direktör.
(bkz: hırsız hagi)
bu rezil yönetimle çalışmayı nasıl kabul etti anlamış değilim. başarısızlıkları kendine bakmayıp teknik direktöre atan bir yönetimin başına açacak sorunları şimdiden düşünmesi gerekir.

umarım harcatmaz kendini.
takım şu an dipte olduğundan ne yaparsa yapsın faydalı olacaktır.

kendi adıma konuşmak gerekirse eğer, bundan sonraki maçları karşı kaleyi bulan en azından 8-9 tane isabetli şutla bitirebilirsek hagi'yi başarılı görürüm. bakın gol atalım demiyorum, kaleyi bulan şut çekebilelim bana yeter.

bu hırsız olaylarında hagi'yi haklı gören bir insan olarak, hemen bunu hatırlayan malları da hayretle izliyorum.

(bkz: #9120725)
muhtemelen sezon sonunda gidecektir.bu yönetimler taraftarın sevdiği efsane futbolcuları neden harcıyorlar anlamış değilim.
zamanında galatasaray taraftarına hırsız diyen, tribünlerden "hırsız hagi" şeklinde tezahüratlarla tepki gören, adnan polat'ın terim'i sezgin'e kurban etmesi sonucu bir daha kapısından alınmaması gereken galatasaray'a ikinci kez teknik direktör yapılan zamanın büyük futbolcusu.

çok büyük futbolcudur. ama asla teknik direktör değildir. dipteki galatasaray'ı kurtarması mümkün değildir. galatasaray, becriksiz yönetimin ve adnan polat'ın kurbanı oldu.

sezon sonunu bile görebileceğinden şüpheliyim. 2-3 maç sonra sami yen tribünleri (taraftar gelirse tabii) hagi istifa diye başlarsa görüşürüz herkesle.
584843565 defa olayın arka yüzünü anlattığımıza rağmen karalayacak bir şey bulamayınca dönüp dolaşıp "hırsız var" diye bağırması mevzusuna takılır bazıları. Evet "hırsızlar" değil "hırsız var" diye bağırmıştır. Neyse bu konuyu kapatıyorum.

Kendisinin tercih edilmesi şahsen beni mutlu etti. Rijkaard gibi bir balondan kat ve kat daha başarılı olacağını tahmin ediyorum. Kendisinin son teknik direktörlüğü döneminde hakan şükür, yokluktan sakat sakat oynayan hasan şaş, mondragon ve elbetteki ribery dışında döküntü bir kadroya sahip takım ile son ana kadar şampiyonluğu kovalamıştır. kadıköy'de ki maçta ise baskın bir futbol oynamasına rağmen necati ateş'in harcadığı iki pozisyon ve hemen arkasından fenerbahçe'nin nobre ile girdiği tek net pozisyonda golü bulmasıyla maçı 1-0 kaybetmiştir.

Bazıları gibi orta saham yoktu, savunma oyuncum yoktu, futbolcularım kalitelisiz diye ağlamamış elindeki malzemeyle idare etmeye çalışmıştır. belki kendisi başarılı olamayacaktır yeni döneminde fakat bu kliüne gram faydası olmamasına rağmen baş tacı edilen rijkaard'a nasıl sahip çıkıldıysa hagi'ye kat ve kat daha fazla sahip çıkılmalıdır. Galatasaray'da hayırlı olması dileğiyle.
allaaaah nidalarıyla akabinde büyük bir şaşkınlık yaratan durum. teknik direktörlükten gram anlamayan, muhtemelen saraçoğlu'ndan büyük bir hezimetle ayrılacak efsane futbolcu fakat sikimtrak teknik direktör.

(bkz: galatasaray hala kötü yönetiliyor)
tüm renkdaşlarım için hayırlara vesile olsun teknik direktörlüğü.
Topun takımda kalmasını sağlayan nadir oyunculardan biri. Topu kaptıracak futbolcu sadece Gheorghe Hagi'ye vererek o topu takımda tutabilme rahatına haizdi.
Bülent Korkmaz: "Hagi'ye Galatasaray'da teknik direktörlük zamanımdan almam gereken paranın yüzde 80'ini almadığımı ve almayı da istemediğimi söyledim. Ayrıca futbolcularla teknik direktör arasına girmek isteyen idarecilerin olabileceğini anlattım. 'Onlar her zaman var, problem yok, Sen büyük, Ben büyük, GalataSaray daha büyük' diye cevap verdi."
türkiye avrupaya göre her konuda olduğu gibi futbolda ve futbolun işleyeşinde de çok daha farklı bir sisteme sahip. daha doğrusu bir belirsizliğe sahip, bu belirsizlik galatasaraya uefa kupasını kazandırttı ama ondan sonraki 10 yılını alıp götürdü. böyle bakınca hagi galatasaray da futbolculuk kariyerinde olduğu gibi yine bir çığır açabilir ama öte yandan diğerleri gibi sözleşmesi de feshedilebilir. burası türkiye ve burda herşey mümkün.

bu arada 10 u tekrar gs nin başında görmek çok mutlu ediyor bizleri, keşke hiç gitmese...
fenerbahce derbisine 70 saat kala galatasaraya gele bilmis en buyuk galatasarayli. hosgeldin Comandante, yuzunu daha fazla gore bileceginiz diye seviniyorum, gerisi boşşşş.

hagi & kewell & baros; 3 isim nasil bir araya gelir diye hayal kurardim, gercek oldu. sizleri ayni karede cok kere gorecegiz yaa bunun ustune baska mutluluk olamaz.
galatasarayımızın yeni teknik direktörü.
yeniden yuvaya dönüş yapan civan delikanlı, karizmatik kişilik.