bugün

gabriel popescu nun bacanağı. köstence dogumludur. 2000-2001 sezonu şampiyonlar ligi grup maçlarında monacoya 45mt. çaprazdan kapalı tribün onlerinden gonderdiği füze inanılmazdır ki boyle bir golu ancak hagi atabilir. nitekim 94 dünya kupasında hemen hemen benzer bir golü beşiktasın şu anki kalecisi "artist" cordoayı avlayarak kolombiyaya atmıştır. topun dibine girerek mukemmel aşırtmalarda atar bu insan. aklımda kalan en iyi aşırtmaları; r.wiene, karabuksporadır. ayrıca galatasaray'ın 100. yılında gerçekleştirilen veteranlar maçında pire suat tan aldığı arapasını müthiş bir şekilde sonuçlandırmıştır. o vuruşu yaparken yüzünde beliren kurnazca gülümsemeyi hagi nin ne oldugunu görmek istemeyenlere tekrar tekrar izletmek gerekir. en önemli özelliği ise türkiye ye futbolu getirmiş, öğretmiş olmasıdır.
ilah, en azılı gs düşmanlarının bile laf atamadıkları futbol bilgini. kariyeri de buna izin vermez zaten.
türkiye de oynamış en iyi orta saha oyuncusu.
dünyanın gelmiş geçmiş en yetenekli futbolcularından biri. turkiye'ye gelmiş tartışmasız en kaliteli oyuncu.
10un gelmesi bize futbolu sevdirdi..
10un golleri bizi sevinçten ağlattı..
10un zekası ve dehası düşmanları çatlattı..
10un vedası bizde kapanmaz bi yara açtı..
top hiç kimsenin ayağına bu kadar yakışmamıştı, sarı kırmızı formayı böyle güzel başka bir adam taşımamıştı...
söylenebilecek tek şey, onun gibi futbolcu bir daha gelmez.
dünya üzerinde en yetenekli ve zeki ilk 10 futbolcu arasına kafadan girecek olan adam. türkiye'ye gelmiş ve gelebilecek en mükemmel futbolcu. attığı golleri, verdiği pasları emule'den falan mutlaka indirin ve görün.
türkiye ye gelmiş en büyük, en iyi, en usta yabancı oyuncu. cimbomun müthiş 10 numarası.
romanya'da süper bir oteli olan adam.
barcelona 'dan emekliye ayrıldıgını sanan ,fakat galatasaray'da ikinci baharını yaşayan virtüöz. 36 yasında futbolu bırakmıstır. *
neden 45 yaşına kadar futbol oynamadı ki.
10 numaranın hakkını en iyi şekilde vermiş olan futbolcu, karpatların maradonası.
bir fenerbahçeli olarak bana görede türkiye'ye gelmiş en kaliteli oyunculardan olduğu kesindir ama teknik direktörlükte futbolculuk kariyeri kadar başarılı olamaması kötü.*
Gs'nin başına gelen en iyi şey.
bi bakıma da gs nin basına gelmis en kotu sey.
kazanılan uefa kupası ve super kupanın ardından sadece hagi ye 25 milyon $ ı askın prim verilmis, gs nin mali cokusunun temelleri o gunlerden atılmıstır.
bir çok futbol otoritesi tarafındanda kabul edildiği gibi Türkiyeye gelen en iyi yabancı oyuncudur.
fenerbahçeli futboldan anlamazların bile takdir etmek zorunda kaldıkları inanılmaz yetenek...virtiöz,sef,futbol efsanesi...karpatların maradonası...
digerleri futbolcudur.

hagi "hagi" dir.
2001 senesinde tanıstıgım,karsılıklı 1 saat muhabbet etmisligim olan insan. fotolarım,imzalı formalarım vardır bu sahıs adına. hem karakter, hem de mesleki açıdan ornek alınası insandır, liderlik vasıflarına sahip, asmıs bir teknigi vardır, top acayip yakısır ayagına, gol yollarında mesafe tanımaz, inanılmaz bir sahayı okuma yetenegine sahiptir.
türkiye'ye gelmiş geçmiş en faydalı yabancıdır. ancak ne kadar yetenekliyse bir o kadar karaktersiz bir adamdır. ne hakem dövmediği kalmıştır ne futbolcu tartaklamadığı ne de taraftarına hırsız demediği.
velhasılı kelam zeki çevik ve ahlaksızdır...
Makedon asıllı Romen futbolcu.
Türkiyeye gelmiş geçmiş en iyi yabancı futbolcu.
teknik direktörlük kariyeri pek iyi olmasada futbolculuğu süperdi.
ama yinede galatasarayı çalıştırdığı sezon başarılı idi.
bazı spikerlerin haci bazılarının da hagi dedikleri eski futbolcu yeni teknik direktör.
özellikle dakika 87 de milan'a attıgı gol unutulmazdır. o golle milan 4. olmuş avrupa'ya veda etmiş, galatasaray ise 3.olarak uefa kupasına devam etmiş, uefa kupası ve süper kupayı almıştır.
Poli Timisoara takımının teknik direktörü.
türkiye'ye yine bu kalitede bir oyuncu gelir mi acaba diye düşündüğüm şahsiyet.