bugün

tanim; kral, efsane, sec begen al. bunlar biliniyor zaten ama maradonayla ayni kefedeki adamin galatasarayli olmasi, galatasaray tarihine ismini altin harflerle yazdirmasi birilerine fena girmis, cikmiyor. halbuki ayni uc kurusluk ergenlerin tuttugu kupa ozurlu takimlarinda oynayan, dunyada adi duyulmayan, duyulmayacak, milli takimda esamesi okunmayan mal brezilyalinin 2 kurusluk parasi zamaninda odenmese bilir ki ayni zavalli bir dakika durmaz takimlarinda, zam istedigi zaman yapilmazsa yapacagi bellidir. buna aldiris etmezler, cunki onlar da zavallidirlar. takimca taraftarca ezik buzuk surunun durun ama galatasarayi rahat birakin, galatasarayliyi da. hagi size ogretmedi mi futbolu? evet. ee? ondan ogrendiniz futbolun guzelliklerini,ha bir de kafanin dusunmek, gotun oturmak icin oldugunu. sapsari kipkirmizi formadaki adamla buyudu alayiniz. yok oyle holo holo, adam olacak, haddini bilecek herkes.
kaybolan telefonunu bulmak üzere tekrar galatasaraya dönen kişi.

edit:gs li arkadaşlar eksileyeceğinize hanginiz çaldıysanız verin adamın telefonunu.modasıda geçmiştir zaten.
fenerlilerin it gibi tırstığı adam. içlerinden "ulan kabus yine mi başlıyor yoksa" demediklerini hiç biri idea edemez.

ondandır bu tel. mevzu .. boşuna uğraşma sevgili kardeşim acımicak görsel

ayrıca basın toplantısında feci ayarlar vermiştir mesela: umarım bu sene avrupa maçlarına çıkmama izin verirler diyerek ilk giderni yaptı. benim kurduğum takım şampiyon oldu diyerek benim yılarca düşündüğüm şeyi söyledi aslan parçası. bu adamla sanırım fenerle 3 maç yaptık 2sini gallatasaray kazandı biri 5-1 lik maç tır. avrupaya çıkmasına malesef müsade etmediler. ayrıca arda ribery gibi yıldızları çıkarması cabası. o zmanda manyak bir enkaz devralmış bborç batağındaki mzhan canaydın başkanlığında bir takımla 3. olabilme başarısını göstermiştir. ben sadece geçen zamana yanarım. neyse hagi nin de dediği gibi çalışmak çalışmak ve yine çalışmak....
galatasaray'ın ikinci kez çiçeği burnunda teknik direktörü. kendisi galatasaray'ın öz evladıdır. tüm camiayla can ciğer kuzu sarması olduğundan, kredisi daha fazla olacaktır. yediden yetmişe herkesin bağrına bastığı bir adam. kendisine soft güven var. ayağının tozuyla hemen fenerbahçe maçına çıkacak. takımı moralman kötü fakat kötü gidişata ''dur'' demek isteyen galatasaray'lı oyuncular, canını dişine takarak oynayabilir. neticede ummadık taş baş yarar.

alemci tayfasına kötü haber, futbolcu yaşamına ve özel hayatına gereğinden fazla önem verir.
frank rijkaard döneminin klas oyuncusuydu.
george hagide döneminin klas oyuncusuydu.
ama;
her klas oyuncu çok kalifiyeli bir teknik direktör olacak diye bir kaide olmadığının en güzel örneği jose mourinho gibi yaşayan bir gerçekle gözler önündedir.
frank rijkaard ve george hagi ye acıyorum.
adnan polat döneminde kaç tane teknik direktörü değişti işler ters gidince tek sorumlu teknik direktörmüş gibi lanse etme konusunda başarılı olan bir kulüp başkanı.
pazar gecesi geldiğine pişman olacak kişi.
gideceği günü şimdiden görüyorum tahmin ediyorum.
tekrar bu adamla aynı şehrin havasını soluduğumdan olsa gerek,2 gündür kendimi daha bir zinde hissediyorum.
basın toplantısında elleriyle sürekli telefonunu yoklayan adam. paranoyak ettiniz lan adamı.
ikinci döneminde galatasarayda başarılı olacağını hiç zannetmiyorum. hele ki galatasarayda böyle bir kaos ortamı söz konusuyken. yapmaları gereken en doğru şey takımın başına tecrübeli, başarılı ve işini bilen bir teknik adam getirmekti. başka bahara diyelim artık..
en kritik sınavına ilk maçtan çıkan adam.
bugünkü maçta gücü yetse tek forvet oynayacak lider.
bugün en kritik sınavına falan çıkmayacak olan adam. neden en kritik maç olsun ki? final maçı mı? ligin son haftası mı? ne? kazanırsa 3 puan alacak, kaybederse sadece kaybetmiş olacak. kaldı ki 10 senedir kaybediyoruz zaten saraçoğlu'nda.

benim için tek ve en kritik sınavı mustafa sarp, barış özbek ve serdar özkan hakkında vereceği karar olacaktır. bunları oynatırsa * * kalır, oynatmazsa geçer benim gözümde.

edit: bunları bile oynattın ya, helal olsun.
http://murcasa.blogspot.c...rijkaard-hagi-servet.html
galatasaray ın başında ne yapacağını çok merak ettiğim bizlerin galatasaray için ruhani lideri. umarım umut dolu günlere taşır bizi zira daha umudumuz bile yok.
futbolculuğundaki başarısını teknik direktör olarak henüz gösterememiş kişi.
Hagi'nin iki dostu, Galatasaraylılar gibi ortak bir düşünceyi Rumen hocayla paylaşıyor.

- Hiç ümidimiz yok. Kadıköy'deki 1-0 ya da 2-0'lık yenilgiye bile razıyız.
Hagi şaşkına dönüyor. Bu sözlerden rahatsız oluyor ve hemen cevap veriyor:
- Siz beni tanımamışsınız. Kaybetmekten ne kadar nefret ettiğimi beni tanıyan iyi bilir. Bu ihtimali hiç düşünmüyorum bile. Kadıköy'e bir puan için bile değil kazanmak için gideceğiz. Böyle düşünmek hiçbir Galatasaraylıya yakışmıyor.

Rumen hocanın bu çıkışı ve iddialı sözlerinin ardından masada derbi muhabbeti kapanıyor.

büyük galatasaraylıdır vesselam.
bugün kaybetse de kimsenin kızmayacağı adam. üzerinde baskı yoktur eminim.
galatasaray'ın gelmiş geçmiş en dandik oyuncusudur.

2 gol atmakla yıldız filan olunmaz kandırmayın kendinizi.
yaptığı saçmasapan değişikliklerle 24 ekim 2010 fenerbahçe galatasaray maçında takımı piç etmiş futbolculuğu efsane, hocalığı rezalet adamdır.
feerbahçe cimbom maçında sanılanın aksine çok doğru değişiklikler yapmış olan hocadır.ya kardeşim cana ve misimovic çok kötü oynuyordu.adam da değiştirdi tabii.belki mehmet batdalı soksa daha iyi olabilirdi ama yinede sağolsun.
ilk maçında geçer not alan aslan.

ben 10 üzerinden 7.7 verdim kanka.
1.5 sezonluk bir aradan sonra dışardan bakıldığında galatasaray'ı takım gibi görmeme sebep olan sol ayağına kurban olunası teknik direktör. seni çekemeyenler taşşaklarını yesinler senin.
maç sonrası açıklaması merak edilen teknik direktör. yazanı artılayacağım bol bol.
(bkz: özlemişim)