bugün

insanlık dışı öldürülen bir adam, siyah, suçlu. Bunların bir önemi yok. Adamın suçlu olması böyle vahşice öldürülmesini haklı çıkaramaz. Zaten isyanlar adam öldüğü için değil, vahşiçe ve acımasızca boğularak öldürüldüğü için yaşanıyor.

Ancak görüyoruz ki; kurban bayramlarında aman hayvan acı çekmesin diyen bir toplumun azalarından bazıları, ölmüşse ne olmuş zaten suçlu diyor. Ancak inandığın din aynı görüşte değil.

Her suçun cezası ölüm olsaydı, hakimlerin işi çok kolay olmaz mıydı ?

En zor ölüm boğularak olan ölümdür, bu işkencedir. Ve işkenceyi savunanlarda zerre insanlık onuru yoktur.
Olabilecek en kötü şekilce, zalimin ayağının altında can vermiş kişi. ismi ne anlama geliyor diye merak ettim. "George"; "toprağı süren, çiftçi" anlamına geliyor. "Floyd" ise "llyod" kelimesinin değişik haliymiş. O da "gri saçlı" anlamına geliyor. Bizdeki "Akbaş","Aksaç" gibi soyadları gibi. Yani "George Floyd" türkçe "çiftçi akbaş" gibi bir isim oluyor.
görsel
kendisi bir lokalde koruma olarak calismaktaydi ve corona virüsü sebebiyle olusan dünya ekonomik krizinde issiz kalmistir.
sürekli gittigi büfeden sigara alip, ödemeyi gerceklestirdikten sonra büfe calisani paranin sahte olabilecegi kuskusuyla polisi arar.
büfe calisani floyd´u ilk kez görmüstür fakat; büfe sahibi tarafindan cok iyi taninmaktadir. floyd, bir otomobile biner ve bir arkadasi ile sohbet etmektedir.
o esnada polis gelir ve silahi floyd´un bulundugu otomobile dogrultur. floyd´un otomobilden cikmasini ister. floyd otomobilden iner, ellerine kelepce vurmaya calisirken floyd buna itiraz eder. Derek Chauvin, floydu yatirir ve dizi ile boynuna baski uygular. Floyd bu baskiyi girtlaginda hisseder. Defalarca nefes alamadigini belirtmesine ragmen memur Derek kipirdamadan dakikalarca dizi floyd´un üzerinde bekler.
Floyd o esnada hareketsiz kalir. Halkin uyarilarina ragmen Derek tepkisiz bir sekilde bekler. Daha sonra ambulans ile hastaneye kaldirilan Floyd´un orada can verdigi anlasilir.

donald trump döneminde bir polis tarafindan öldürülmüstür. öldüren polisin ırkçı tavirlari dikkat cekmis ve floyd´un ölümü ile zaten patlamak icin sebep arayan alkin ayaklanmasi gerceklesmistir.

sokaklara ulusal muhafizlar cikmis ve bircok Ulusal Muhafızin silah birakmasi ile ortamin yumusayacagini ümit edilmekte.

abd de ırkçı her gün donut yiyen yolsuz bir orospu evladı polisimsi tarafından öldürülen zavallı siyahi insan.
görsel
görsel
görsel
görsel

ABD'de Başkan Trump'ın görülmemiş bir adım atarak ırkçılık karşıtı protestoculara karşı birçok kente konuşlandırdığı Ulusal Muhafız birliklerinin birçoğu, eylemcilerle dayanışma sergiliyor. Ülkenin dört bir yanından, eylemcilerle birlikte George Floyd için diz çöken askerlerin görüntüleri geliyor.

https://www.gazeteduvar.c...rge-floyd-icin-diz-coktu/
görsel
Çok üzmüştür..
bu insan bireyinin cinayeti ırkçılık ile ilgili olmayabilir. geçen sene derek chauvin, -floyd'u öldüren polis- ve floyd bir süre boyunca aynı gece kulübünde güvenlikçi olarak çalışmış. ikisi arasında kişisel bir mevzu olabilir bu.

tabii ki artık olan oldu, kitlelerin bunun ırkçılığın aksi bir olay olduğuna inandırmak imkansız. abd hükümetine bol şanslar.
Başka başlıklarda kürtlere ve suriyelilere karşı ırkçılık yapanların bu başlıkta olmaması güzel. ikiyüzlülük yapmamalarına sevindim.

George floyd’un ölümüne çok üzüldüm, ölümünden sonra gösterilen tepkilere de sevindim. Gösterilen tepkilerin sonuç vermesini ve dünyanın herhani bir yerinde yapılan ırkçığın son bulmasını temenni ediyorum.
hırsızlıktan sabıkalı iri yarı zenci abdli.

sigara alıp sahte dolar verince olay yerine polis çağırılmış.
teslim olmayıp direnince zor kullanarak etkisiz hale getirilmiş.

ölümünü kendi hazırlamıştır.
abd polisi, sabıkalı zencilere asla tolerans göstermez.
Ya adam öldü Allah rahmet eylesin,ırkçılık kötüdür vs tamam ama bizim instagram, facebook gençliği neden gene götünü yırttı bu kadar onu anlamadım.
Kim bilir belki de cigeri bes para etmez adamin biriydi. Gerizekali bir ırkçı polis adami herkesin gozü onunde kasten öldurerek bir kahraman yaratti.
Adının çok benzediği bir Lloyd George vardır ki ateşi bol olsun.
Ölümünü duyduğumda kafam istemsiz Türk düşmanı ingiliz başvekili Lloyd George’a gitti.
çok afedersiniz, söylemek zorundaydım:

floyd'dan burada acıma hissiyle bahsederken, kendisine "zenci" (nigger) diye tabir edilmesinin maksadı ne?

ekleyeyim:

siz de ona, onu öldüren chauvin kadar bu gözle bakıyor ve aşağılıyorsunuz çünkü pezevenkler.
Sabıkalı birisiymiş görüntüsü vermek, ne kadar doğru?
Bakın ülkelerde hak hukuk var. Bu tür olayların cezasını ya da bedelini avukatlar, hakimler ve savcılar belirler. Bir insanı öldürmek kimsenin görevi ya da hakkı değildir.
Eğer bu söylediklerim sizi hâlâ idrak edemediyse, kafanıza tüküreyim.
faşist amerikanın (bkz: Muhammed Buazizi) si olabilir.
umarım olur.
Ölümü son yüzyılda en çok yankı uyandıran kişilerden.
görsel
görsel
görsel

George floyd'u anma töreni ...
(bkz: ali ismail korkmaz)
Ne olursa olsun bir suçluyu yargısız olarak infaz edemezsiniz. ilk önce yargı onar ona göre muamele edilir ve hapse atılır. Keyfi yapılan infazlar sadece zulmettir.
(bkz: Berkin Elvan)
George Floyd'da bide Corona varmış, olaydan bi bucuk ay once test edilmiş. https://edition.cnn.com/2...avirus-autopsy/index.html
internetin cep telefonlarının olmadığı zamanlarda bundan daha kötü olaylar yaşanıyor ama olay büyümeden üzeri kapatılabiliyordu çünkü haber fazla yayılmıyordu ve devlet kurumları hemen örtbas edebiliyordu, hatta 90 lı yıllara kadar 24 saat habercilik yoktu muhabirler gazeteciler bile memur gibi günde 8 saat çalışır tv lerde haberler akşam sekizden önce girmez pek çok olay soğur giderdi. amerikada bir yılda polisin öldürdüğü çoğu silahsız sivil insan sayısı her hangi bir terör örgütünün öldürdüğünden kat kat fazla ama polislere bırakın ceza soruşturma bile yapılmıyormuş çoğu zaman.
Polis tarafından katledilen Amerikalı.

Böyle yanan polis arabalarını görünce, bir anarşist olarak içimin yağları eriyor. Çok güzel diil mi.

görsel

Olayları canlı izlemek isteyenler;
https://m.twitch.tv/woke
Şu an bebe oyun oynuyo ama çoğu zaman 8-10 farklı şehirden canlı yayın yapıyor.