bugün

entry'ler (5603)

kışı sevene saygı duymuyorum

kış olmazsa yaz kurak olur. mecburen lazım.

içkisiz düğün

limonata mı yok artık.

mükemmel ibne

politikacıların çoğunun gerçek benliği.

35 yaş üstü bir kızla evlenmek mantıklmı sorunsalı

40 lı yaslarda isen kesinlikle.

efendiler yarın şeriatı ilan edeceğiz

şeriat ilan edeceğine arabistana bağlılığını bildir. türkçeyi yasakla arapçayı zorunlu yap tam tüy dik bari.

taliban iranı işgalle tehdit etti

sınırda su kaynağı nedeniyle iran devrim muhafızları ve taliban catışmaya girmiş ölü ve yaralı var. taliban iran ayağını denk alsın 24 saatte işgal ederiz diye ültimatom göndermiş.

engin ardıç

iktidara yaranabilirsin keyfi bilir isteyen okur istemeyen okumaz. ama çocuğuna okulun istediği pantalonu alamadığı için bunalıma girip intihar eden bir babaya yazdıkları balyozda ergenekonda fetö komplosu ile iftiraya uğrayan bu süreçte kanser olan ve onuruna yediremeyip intihar edenlere şerefsizlere iyi oldu diye yazan birine iyi bilirdik denemez rahmette edilmez.

engin ardıç

iktidara yaranabilirsin keyfi bilir isteyen okur istemeyen okumaz. ama çocuğuna okulun istediği pantalonu alamadığı için bunalıma girip intihar eden bir babaya yazdıkları balyozda ergenekonda fetö komplosu ile iftiraya uğrayan bu süreçte kanser olan ve onuruna yediremeyip intihar edenlere şerefsizlere iyi oldu diye yazan birine iyi bilirdik denemez rahmette edilmez.

3 mayıs 1998 şekerspor fenerbahçe maçı

1-1 berabere sonuçlanan türkiye birinci ligi 1997-1998 sezonu 33. hafta karşılaşması. 3 mayıs 1998 galatasaray istanbulspor maçını 4-1 kazanan galatasaray'a üst üste ikinci defa şampiyonluk yolunu açmıştır. o dönem şekerspor kalesini koruyan murat karasu fenerbahçe'den gol yemesi karşılığı kendisine 100 bin dolar teklif edildiğini polise ihbar etmiş, elinde para dolu çantayla bir aracı soyunma odası kapısında polis tarafından yakalanmış, paranın nereden gelip nereye gittiğini itiraf etmesine rağmen olayın üstü kapatılmıştır. hem de güya fenerbahçe düşmanı, 4 sene boyunca yaptığı kıyaklarla galatasaray'ın şampiyonluklarında başrol oynayan (!) haluk ulusoy tarafından..

murat karasu

eski kaleci. sekerspor formasi giyiyordu. oncesi ve sonrasini bilmiyorum. adinin meshur olmasini saglayan olaysa3 mayıs 1998 şekerspor fenerbahçe maçı oncesi fenerbahçe yonetiminin (=aziz yildirim) gol yemesi karsiliginda 100 bin dolarlik sike teklif etmesi ve murat'in onurlu bir insan olarak bu sikeyi kulubune aciklayip, parayi getireni yakalatmasidir.

sonra ne mi oldu?
1- murat'i bir daha goremedik.
2- fenerbahçe'ye hicbir ceza verilmedi, olayin ustu kapatildi. hem de haluk ulusoy tarafindan.

dini bayrağı ezanı olmayanlar kemal i destekliyor

dini bayramı ezanı bol bol bulursun afganistanda arabistanda bulamayacağın tek şey ahlak ve insanlık.

30 nisan 2023 beşiktaş galatasaray maçı

son yıllarda hep ev sahibi kazandı genelde. ama bu maç galatasaray yenılmez gibi geliyor. bir gün önce oynanacak sivas fener maçı sonucuda tansiyonu ya düşürür yada arttırır.

islam a göre hz muhammed yine dünyaya gelecek

yok öyle bir şey.

taliban

Taliban’dan kadınlara bir darbe daha: Eski boşanma kararları iptal

Afganistan’da kadınlara yasak üstüne yasak getiren Taliban bu kez evlilik yasalarında değişiklik yaptı. Buna göre eski yönetim döneminde tek taraflı olarak evliliklerini bitirme hakkı tanınan kadınların boşanma kararları iptal edildi.önceki hükümet döneminde, kocasından kötü muamele ve şiddet gören Afgan kadınlar, kanunların kendilerine verdiği hakla tek taraflı olarak evliliklerini sonlandırabiliyor, resmi olarak boşanabiliyordu. Taliban yönetimi ise ‘hukuki’ düzenlemelerle geriye dönük tek taraflı boşanmaları geçersiz saydı. Kararın ardından binlerce Afgan kadın kaçak ve zina suçlamasıyla karşı karşıya kaldı.
3 yaşındayken üvey babası tarafından uyuşturucu madde karşılığında evlendirilen ve şimdi 22 yaşında olan bir kadın, kendisine şiddet uygulayan kocasından kaçmak için yıllarca mücadele ettiğini ve sonunda evden kaçarak boşanmayı başardığı ifade etti. Tekrar evlenerek yeni bir hayat kurduğunu düşünen kadının yaşamı bu kez de Taliban korkusuyla altüst oldu. Taliban’ın iktidara gelmesinden birkaç hafta sonra eski kocasından tehdit telefonları almaya başladığını söyleyen Afgan kadın, ikinci kocasının, evliliklerinin artık geçerli sayılmaması nedeniyle kendisinin de zina ile suçlanabileceğinden korkarak onu terk ettiğini aktardı. ilk evliliğinden iki kız çocuğu bulunan ve ikinci kocası onu terk ettiğinde hamile olan kadın, güvenlik endişesi sebebiyle ülkenin başka bir şehrine kaçtı. Taliban iktidara geldikten sonra dört kez adres değiştirdiğini kaydeden kadın, ilk kocasının onu bulmasından korktuğunu anlattı.
36 yaşındaki bir diğer kadın, aile baskısına rağmen, evliliğinin kötü gittiğini ve boşanmaktan başka çaresi olmadığını söylüyor. “Boşanma talebinde bulunmak benim için utanç verici bir şeydi. Ailemin her iki tarafı da kocama dönmezsem beni öldürmekle tehdit ediyordu” diyen kadın, eski yönetim döneminde kendisine boşanma hakkı verildikten sonra resmen boşandığını; bunu duyan erkek kardeşlerinin ise kendisine fare zehri içmeyi önerdiğini ifade etti. Ailesinden görüştüğü tek kişi olan kız kardeşinin kendisine, “Keşke senin kadar zeki olsaydım ve daha önce kaçsaydım. Taliban varken artık bu imkânsız” dediğini aktardı.

bazı fırınlarda 8 tl ye simit satılmaya başlanması

içine kaşar dilimi biraz domatesle 90 TL ye satıyorlar pastanelerde yanında bir fincan çay damacana su fiyatına.

israillerin ermenilere ölüm dilemesi

Filistin Yönetimine bağlı Kiliseler Yüksek Başkanlık Komitesinden yapılan açıklamada, fanatik Yahudiler tarafından önceki gece Ermeni Patrikhanesine yönelik ırkçı saldırı düzenlendiği belirtildi.
Saldırının kınandığı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
"işgal altındaki Kudüs'teki Ermeni Patrikhanesinin duvarlarına günahkâr ellerle, 'Araplar, Ermeniler ve Hristiyanlar için intikam ve ölüm' cümleleri yazılarak fanatik dindar yerleşimciler tarafından gerçekleştirilen ırkçı saldırı, nefret söylemi ve çirkin kışkırtmaların kaçınılmaz bir sonucudur."
Bu arada söz konusu saldırının, yine Doğu Kudüs’teki Protestan mezarlığına gizlice giren Yahudi yerleşimcilerin 30'dan fazla mezarı tahrip ettiği ırkçı saldırıdan günler sonra yaşanması dikkati çekti.

Güvenlik görüntülerine yansıyan görüntülere göre, yılbaşı tatili olan 1 Ocak Pazar günü Sion Tepesi’nde yer alan Protestan mezarlığına gizlice giren, 'kipa' ve 'tallit" giyen 2 Yahudi yerleşimci, tarihi kabirlerdeki mermer haç sembollerini kırarak, ikonlara zarar vermişti.

Mezarlıktan sorumlu Kudüs Piskoposluk idaresi, Yahudi yerleşimciler tarafından bu tür saldırıların daha önce de defalarca yaşandığını belirterek, olayı sert bir dille kınamıştı.

avrupa ve amerikada ses yok. Türkiyede yüzde biri olsa ambargo bile uygularlardı.

ali koç

Aziz Yıldırım ezeli rakiplerine kadıköyde derbi galibiyeti göstermezdi bu yalı çocuğu fenerbahçelilere derbi galibiyeti göstermiyor.

almanların tarih sahnesinden silinmesi

tüm dünyaya iki defa kafa tutup yenilmelerine rağmen öyle yada böyle ayağa kalkmaları mayalarının sağlam olduğunu gösterir.

29 aralık 2022 sivasspor galatasaray maçı

sivasa vurduk ses kadıköyden geldi kadıköye ne oluyor diye bakmaya gittik ama kadıköyde vurduğumuzda sivastan ses gelmedi. musleranın sakatlandığı fotoğrafı gösteren küçük şikeci sivası 5-0 yenmek bile bu kadar keyif vermezdi. maçtan önce sadece yenmeyelim ağlasınlar hakem diye diler tutmuştum. tuttu. rize denen fener alt şubesin gönderdik ayağını denk al sivas adam ol fener kuklası olma sonun kötü olur.

davamız allah yoludur

bernard shaw ın dediği gibi vatan hainlerinin sığınacağı son liman vatanseverliktir.