bugün

-Olum hani lan oyuncular?..
-Abi hepsi tatilde ya, imitasyonlarını buldum, bunlarda idare eder abi
-Ya olum bi s.ktr git ya, ne lan bu cadı süpürgesi yutmuş gibi yürüyo hepsi
-Hah bende tam acemi cadı setinden topladım bunları
-iğrenç iğrenç esprilerle muhabbeti uzatma lan, salak!
-Abi napalım yaz işte bunlar kalmış..
-Hay böyle yönetmenliğin içine ben...
uygar özçelik'in kötü karakterlerden birini canlandırdığı dizi. (bkz: ejder)
alpay kemal atalan gayet iyi de bir de kendi dublajını kendi yapsa.
süper kahraman dizisi gibi bir şey. bayan oyuncuların gayet hoş olduğu zaman geçirmek için izlenebilcek bi dizi.
hoş,
korkusuzluğun abartıldığı,
piyanonun zevki,
zengin fakir farkının aynası,
güzel oyuncu kızlar,
komik köşebaşı serserileri,
en kötüsü deprem gerçeği...
fantastik komedi tadında dizi.genco denen arkadaş maşallah süper kahraman zaten.pınar isimli kızımızın ömrü genco denen adamın arkasından koşarak geçti.her bölümde en az 10 dk koşuyor.genco hem hademe,hem dalgıç,hem tarih bilimcisi,hem müzisyen,hem..neyse işte öyle de güzel(!)bir dizi.
başroldeki genç kızın herkesten, onun bunun şunun adına özür dilediği dizi:
-arkadaşlarım adına sizden özür dilerim bidi bidi
-babam adına senden özür dilerim genco bidi bidi
kanal d de zaplarken karşıma çıkmıştır izleyim dedim. karşı koltuktada babaannem oturuyor. 1-2 sahnede genco dediğimiz vatandaş birden kaybolunca babaannemin yorumu "hızır aleyhisselam mı çocuk".
penguen karakteri. fazlasıyla abaza, arkadaşlarının yardımıyla bişeyler yapabilecek gibi.
"yaz sezonu madem, bi zorlama yazlık dizi çekelim yayınlayalım" mantığından pörtlemiş gereksiz aksiyonlu saçma bişey.yerli peter parker denemesi.
başroldeki şahıs (genco abi) aslinda hademedir ama hobi olarak özel tim gibi bomba imha eder,hiro nakamura gibi ışınlanır,1vs5 adam döver,chopin gibi piyano çalar vs..
Dün yayınlanan bölümde gencoya yeni meziyetler eklendiği görülmüştür.Efendim başroldeki hatun kızımızın kırılan camlardan eli kesilmiştir. onu öteki çocuk hastaneye götürürken zavallı gencomuzada cam kırıklarını toplamak kalır. CAmları toplarken bir de ne görsün başroldeki kızımızın gencoya daha önceki bölümlerde verdiği kız kardeşinin resmi kana bulanmıştır. Genco zaten müneccim gibi insan hemen kardeşinin başına bişey geleceğini anlar ve kendini sokaklara vurur ve kardeşini yollarda şarkı söylerken bulur tabi kardeşine asılan insanlar vardır onları bir güzel pataklar. **
gelecekte gençlerin yılbaş kutlamalarında söyleyebileceği şarkıdır. *
ho ho ho gencooooo.
canım üniversitemde çekildiği için ara ara izlediğim dizi. aynı mantıkla her rastladığımda emrah'ın "yasak sokaklar" isimli filmini de izlerim.
ali turkanın da oynadığı saçma ötesi yaz dizilerinden sadece biri.
(bkz: erkek sanılan çocuğun kız çıkması) (bkz: halen emin olamamak)
izlediğim kadarıyla kötü adam karakterinin olmadığı ilk ve tek dizidir. lan herkes iyi. ayrıca herkes aşık. hoca aşık, kız aşık, kızın sevgilisi aşık, kızın abisi, kızın arkadaşı vesaire, bakkal manav herkes aşık. bu kadar aşkın olduğu yerde kötü adam kesin vardır diyorsunuz ama yok. ve de "güzelim ama çok güzel miyim acaba?" diye sürekli düşündüğünü sandığım başroldeki piyano hastası kızın en kısa zamanda kararını vermesini umuyorum. şu anki sevgilisini terk etmesine gerek yok; bence ikisine de söylesin sen altyapımı (piyano, araba) hazırla sen de kalbimi sıcak tut diye, iki adam da bu işe tamam demezse eşşek olayım.
başroldeki arkadaş yaprak dökümündeki ali rıza bey'in küçüklüğü gibi etrafa ağır ağır bakışlar atsa da dizi henüz deli prensesin favorileri listesindeki yerini alamamıştır,ama gelecek bölümlerin akışına,bu kadar sınırlı bir konudaki maksimum senaryo yaratıcılığına göre;ya çok beğeneceğim ya da tamamen nefret edip herkese kötüleyeceğim dizi.*
pınar'ın kardeşi olan kızlardan* birinin her boka "ay ne acıklı" dediği dizi..gülsem mi ağlasam mı bilemedim...
tüm olumsuz entrylere ragmen her bölümüyle en fazla reytingi alan dizi...
son günlerde populer olan dizi. özet olarak cesur bir adam var herşeye atlıyor adına da genco diyorlar. tamam hakkıdır. kavga cıkar atlarsın, yangın olur atlarsın, kız boğulmak üzeredir atlarsın. eh be kardeşim bombanın üzerine de atlanmaz ki hadi atladın nerden biliyosun o bombayı imha etmeyi. bu kadar da saçmalamakta sırınır tanımamak olmaz...

(bkz: mahallenin delisi)
istanbul bilgi üniversitesi'ni kent üniversitesi'ne dönüştüren dizi.
(bkz: süpürmen) *
başrol oyuncusunun her bölümde ayrı bir kahramanlık sergilediği, içine superman kaçmış adam edasıyla oynadığı kurgusundan kalitesini belli ettiği tv dizisi.
selen seyven ve hazal kaya nın her bölümde güzellikleriyle ekran çatlattıkları dizi.
Her gördüğümde yine mi Yeşilçam modeline dönüş diye kendimi paraladığım zengin kızın fakir çocuğa aşık olma masalı. Biliyoruz ki hayatta böyle şeyler olmaz; ama adamlar ısrarla sunuyor ve biz yiyoruz. Hadi hayırlısı.