bugün

entry'ler (96)

klavyeye bira dökmek

evet yaklaşık 3 ay önce klavyeye bira dökmüştüm ve sadece space bar bozulmuştu. lakin bazı şeylerin yaratttığı etkiler zamanla anlaşılıyor. bilgisayarım biranın yarattığı etkiye yanlızca 3 ay dayanabildi. sonunda hafızası göçtü, kanımca bu 3 aydır yaşadıkları bir film şeridi gibi gözlerininin önünden geçiyordu.ama sonunda yaşadıklarına dayanamadı ve aramızdan göçüp gitti. o nedenle bira deyip geçmemek lazım efendim. her şeyi yaptırabiliyor bu zıkkım.

emre bezel

bir zamanlar eren kazım akay'ın turkuaz patlıcan albününde gitar çalan, aynı zamanda enfes bir sese ve güzel bestelere sahip, belgesel müzikleri yapmaktan keyif alan bunun yanında çocuk tiyatrolarına da müzikler besteleyen sanatçı ruhunu tüm hayatına yansıtan müzisyendir.

dinlendiren melodiler

pentegram-sonsuz
mor ve ötesi-beyaz
sertab erener-lal

ikisi bir arada güzel olan şeyler

kalamar-bira.

kırmızı ojeli gotik hatun

siyah ojesi bittiğinden tikilik zamanından kalma kırmızı ojesini sürmek zorunda kalan kişidir.

aşk

ASK ancak yatakta tedavi edilebilen bir hastalıktır
demiş öğrenci
Kimsenin tedavi olmak istemediği şey nasıl hastalık olur?
demiş doktor;
AŞK,olsa olsa sanattır
demiş ressam
Bu nasıl sanat ki,izleyicisi yok;Sadece iki kişilik
demiş aktör
AŞK olsa olsa bilimdir
demiş asistan
Böyle bilim mi olur?En başarısız öğrencim bile başarıyor da ben sınıfta kalmışım
demiş profesör
AŞK,uğrunda mücadele ister.Aşk emek vermektir
demiş işçi
Nasıl emekse bu,Bizim patron bile onun tarafını tutuyor
demiş mühendis
AŞK olsa olsa karşılıksız vermektir
demiş savcı
Biri,bir başkasına bir şey veriyorsa rüşvet de olabilir
demiş avukat
iki taraf da razı ise bu bir sözleşme sayılır
demiş yargıç

seksin aski oldurmesi

aşkın seksi öldürmesinden daha iyi olan durumdur.aşksız yaşanır ama sekssiz asla...

erkeklerin en çekici olduğu anlar

sandalda kürek çekerken tüm kol kaslarının belli olduğu an,
gözlerinizin içine bakıp sizi sevdiğini söylediğin an,
sahilde elinde gitarı gözleri kapalı şarkı söylediği andır.

genco

tüm olumsuz entrylere ragmen her bölümüyle en fazla reytingi alan dizi...

fırt emin

hani dışarda bardaktan boşalırcasına yağmur yağıyodur, sonra elektrikler kesilir birden ve gözlerini kapatıp şarkı söylemek istersin gecenin karanlığına inat ve bir melodi başlar işte o melodi fırt eminin melodisidir.söyledikçe içine doğru aydınlanır gece...

yaşar kurt

hadi baba gene yap'la çocukluğumu,babamı hatırlatan,korku'yla tüylerimi ürperten,fırt eminle zaman zaman görünmez olan ruhumu yeniden görünür kılan,haydi erkekler savaşa'yla (özellikle sevgilime mektup yazdım postane yerinde yok kısmında)
gözlerimi dolduran o...

dayak yiyecegini bile bile kavgaya girmek

erkekliğin 10'da 9'u kaçmaktır sözünü unutan zihniyetlerin düştüğü durumdur.

büyüyünce yapılmak istenen meslekler

bir imza için 50 ytl talep eden noter..

günün sözü

Bilgelik, kendi kendimizi yenmektir, oysa cehalet, kendi kendimize yenilmektir. Sokrates

tırnaklarının içi kir dolu insan

bayansa koyu renk oje sürerek kirleri kamufle etme şansına sahiptir.

sehrazat in yurt disina kacmasi

yurt dışına kaçan şehrazat'ın tarifesi euro üzerinden hesaplanır heralde.150.000 ytl yi böl 1.8 e o kadar euro eder bir gecesi.

bana bu kalbin kadar temiz sayfayı ayırdığın için

ardından" seviyorum ama kimi
en tatlı birisini
nasıl anlatsam sana
ilk harflere baksana"
tarzında manilerin yazılacağı sinyallerini verir.

kadının kalbine giden yol

yol üstünde başka kadınların da bulunması halinde hedefe ulaşmanın imkansız olduğu yol.

kizlarsiz bir hayat

daha sessiz daha huzurlu ve erkeklerin sağ kol kaslarının devleştiği bir hayat.

finalleri biten insan

final sonuçlarını bekleyene kadar o bar senin bu bar benim gezecek, yaşadığı şehrin altından girip üstünden çıkacak, gündüz 12 den önce uyanmayarak uykusuz kaldığı gecelerin acısını çıkaracak insandır. final sonuçları kendisini hüsrana uğratırsa ne yapacağını tam olarak bilemeyen insandir.