1. 1.
  frodo baggins'in amcası,gollum'un sakladığı yüzüğü mağarada şans eseri bulan hobbit.shire'da çıkınçıkmazı'nda yaşardı,sonra ayrıkvadi'de görmeye başladık onu.zaman zaman yüzüğün etkisine kapılırdı efelik yapardı 2 saniyeliğine sonra yine pamuk gibi olurdu.
  3 ... elendil
 2. 2.
  ian holm' un canlandırdığı lotr karakteri.
  ... myhosh
 3. 3.
  kendi kişisel macerası the hobbit isimli kitapta anlatılır. gandalf ile olan muhabbeti, gollum ile karşılaşması, hatta bir ejderha görmesi.
  ... regulus
 4. 4.
  feci şekilde ahmet mete ışıkara'ya benzeyen tolkien karakteri. fantastik dünyanın en seksisi seçilen hobbit. kıymetlimis.
  3 ... pezzo-soprano
 5. 5.
  durmadan macera peşinde koşmak isteyen hobbit. 111 yaşına gelmiş hala dağa tırmanmak, rivendell'e gitmek istiyor.
  2 ... blasphemy
 6. 6.
  (bkz: oradaydık şimdi buradayız)
  ... karga
 7. 7.
  131 yaşında denizin ötesi'ne geçerek gelmiş geçmiş en uzun süre yaşayan hobbit.
  1 ... thorininkiliciorcrist
 8. 8.
  yüzüğü terkediş sahnesi beni hep çok etkilemiştir.

  hayatının adandığı bir değeri arkana bile bakmadan terketmek, muazzam bir bağı gözünü kırpmadan koparıp atmak, yükü bırakmak ama yola devam edecek olmak.

  yapmak isteyip de yapmadığım* şeyleri düşünürken her defasında gözlerimin önüne gelen bir sahne; yapılamayacaklarımızı bile kendimizin belirlediği gerçeği.
  4 ... karin
 9. 9.
  frodoyu pek sevmemişimdir, ama bilbo çok baba adamdır hep iyi niyetlidir, özellikle arekentaşından feragat edip erdemli bir davranışta bulunmuştur. ayrıca aldığı ufak miktarda hazineyide eve gidene kadar bir çok dostuna hediye olarak vermesi, bir tolkien tabiriyle takdire şayen bir davranışdır.
  ... kecisakal
 10. 10.
  " Basit bir hayatın tadını çıkartmak kötü değildir " demiş orta dünyalı yazar, gezgin, hobbit.
  1 ... sinirlenmicem