1. 1.
  istiklal caddesi'nin en canli yan sokaklarindan birisidir. taksim'den gidince sagda kiliyor. bibucuk, cambaz, melek, vat69, alman biraevi, zurih gibi barlari ve gece kulupleri vardir. ayrica tiyatro atolyeleri filan da vardir. hem eglence hem kultur mekani be. bir sokaga sigdirmislar bir de.
  ... laz pacino
 2. 2.
  aynı zamanda pulp, life roof, uçan ev gibi cafe-barların da bulunduğu sokak. vakkonun karsısında kalıyor.
  ... shinobi
 3. 3.
  leman kültür de bu sokaktadır
  ... chanson de roland
 4. 4.
  i.ü hukuk fakültesi son sınıf öğrencisi önder babat ın öldürüldüğü sokak.

  (bkz: önder babat)
  2 ... kolibandı
 5. 5.
  dgd istanbul şubesinin bulunduğu sokak.
  ... diyonsos
 6. 6.
  (bkz: dorock)
  ... vernon sullivan
 7. 7.
  sık sık yaşanan olaylarla gündeme gelen sokaktır.
  ... dobrowski
 8. 8.
  çok sesli ve bol renkli, ironi yuvası
  hayatımın iki senesini geçirdiğim çok renkli sokak bu sokakta bir de fem yurdu bulunuyor nasıl olur öle bir ortamda fem össye hazırlık yurdu mu olur
  demeyin oluyor.
  (bkz: yeşilçam sineması)
  (bkz: tabakçı öğrenci yurdu)
  1 ... etemkulah
 9. 9.
  şimdi benim önce tanım yapmam gerekse çok klasik birşey yazıcam, istiklal caddesi sokağıdır. ancak benimle ilgili kısmı da şu nüfus kütüğümde yazıyor ki ben bunu çok ayrıcalıklı buluyorum. * ama leman ı bilen, yeşilçam ı bilen, beyoğlu nu, istiklal i, istanbul u bilen bilir ne demek istediğimi.
  ... novakatinamite
 10. 10.
  istiklal caddesinin en hareketli sokaklarından biridir. içerisinde kaktüs, dorock*, pulp gibi pek çok farklı kesime hitap eden mekanları barındırır. sokağın aşağısında meşhur leman cafe vardır. ekşi limon`a giden sola dönülüp 50 metre ileri gidildiğinde ise oldukça farklı bir işletme anlayışına sahip, kebap yerken bi yandan sting, bob marley vs. dinleyebileceğiniz ucuz ve güzel* bi kebapçı da vardır.
  2 ... tornado of souls