bugün

1 ekim 1905 te türk olmayan takımları yenmek maksadıyla kurulmuş ve bu maksadına çok kez ulaşmış ve ulaşmakta olacak olan güzide ve saygı değer spor kulübüdür. hastasıyım...
okan yerine bir sol bek alınsaydı, biraz zorlamayla yeni transferlerden ideale yakın bir ilk 11 çıkarılabilirdi.

---------- muslera ----------

eboue - ujf. - ceyhun - sol bek

-------- selçuk ------ melo -----

engin b ---------------- riera

---- sercan ------ elmander ---
06.09.2011 15:35 tarihli duyurusu

son günlerde ahmet çakar isimli gazeteci tarafından, kulübümüzün 1993 yılında i̇stanbul'da manchester united futbol takımı ile yapmış olduğu şampiyonlar ligi ön eleme maçının sonucuna spor ahlakına uymayan bir şekilde etki etmeye çalıştığı iddiası gündeme getirilmek istenmektedir.

kulübümüzü karalama kampanyasının bir parçası olan bu iddianın sahibine karşı i̇stanbul 15. asliye hukuk mahkemesi'nin 2011-533 sayılı dosyası üzerinden 1.000.000 tl (bir milyon tl) tutarında manevi tazminat davası açılmıştı.
seneye yapacağı solbek, stoper, orta saha ve bir hücumcu takviyesiyle şampiyonlar ligi gruplarında sonuncu olmayacağı kesin olan takımdır.
sürekli 11 çıkartan taraftarları vardır.

lan oğlum git menejerlik oyna. yap kadronu. sürekli zübüğün biri çıkıyor. 11 veriyor. hele birde parantez içinde yedekleri de yazmıyor mu? işte o barzonun kralığını yapıyor demektir.
http://www.galatasaray.org/ açılış sayfası duygulandırmıştır.

yeni sezon hayırlı olsun güzel takımım.
(bkz: galatasaray ın avrupa da şike yapması)
açılış sayfası gerçekten lig öncesi çok güzel olmuş takımdır. insanı duygulandırıyo.
vefat eden başkanını ezeli rakibi stadında 1 dakika alkışlamıştır. bünyesinden böyle adamlar çıkartır, ezeli rakibinin bünyesinden çıkanların nerede olduğu bellidir.
türkiye'nin öncü kulübüdür.

bu iddiayı ortaya atarken galatasaray'ın avrupadaki başarılarını kastetmiyorum. kastettiğim asıl şey; mevcut sporları türkiye'ye getiren kulübün galatasaray olmasıdır.

futbol: bilinen ve kabul edilen ilk türk futbol takımı galatasaray
basketbol: ahmet robenson
voleybol: selim sırrı tarcan
izcilik: ahmet robenson
atletizm: selim sırrı tarcan, faik üstünidman
kürek: mösyö moirex
yüzme: mösyö moirex
boks: sabri mahir, selim sırrı tarcan
jimnastik: selim sırrı tarcan
su topu: türkiye'de ilk su topu oyununu galatasaray başlatmıştır.

alıntı : http://gss.gs/216667
ahmet çakar adlı kişiye dava açan kulübüm. adam durup dururken 1 milyon tl. ödeyecek şimdi.

(bkz: çok sakat var)

http://www.galatasaray.org/kulup/haber/11016.php
sezonun başlaması vesilesiyle internet sitesini açanları kulüp marşı ile selamlayan kültür ve spor kulübü.

duygularıma hakim olamadım.

taraftarlığı dondurmaktan filan bahsetmiştim ya.

marşı duyunca ben dondum kaldım.

buyrun; http://www.galatasaray.org/
1996 - 2000 yılları arasında oynadığı futbolun yanına bile yaklaşamamış, sürekli teknik direktör ve kadro değiştirip durmuş bir takımın fanatiklerince karalanmaya çalışılan kulüp. aslında şaşırmamak gerekir. galatasaray' ın şampiyonlar liginde galibiyet aldığı bir gece kutlama yapmak yerine tesislerin çatısına kiremit konulmasından bahseden bir başkanın takımının fanatikleri onlar...

edit: galatasaraylı levent bıçakçı döneminde şampiyon olan takım galatasaray değildi. bu bile bazı ayrıntıların kaçırıldığının göstergesi... şimdi kendi kapımızın önünü temizliyoruz, sonra başka kapıya gidiyoruz. marş marş !
2011 / 2012 sezonunun kadrosu ve forma numaraları aşağıdaki gibidir.

kaleci

1 aykut erçetin
25 fernando muslera
86 ufuk ceylan

defans

3 çağlar birinci
5 gökhan zan
17 tomas ujfalusı
22 hakan balta
26 semih kaya
27 emmanuel eboue
76 servet çetin
55 sabri sarıoğlu

ortasaha

6 ceyhun gülselam
7 aydın yılmaz
8 selçuk inan
10 felipe melo
11 albert riera
18 ayhan akman
35 yekta kurtuluş
50 engin baytar
52 emre çolak
80 kazım kazım

forvet

9 johan elmander
15 milan baros
90 sercan yıldırım
Fenerbahçe'nin kurucusu ile ilgili hiçbir şey bilmemelerine rağmen fenerbahçe'ye sallayan ama kendilerini kuranları bilmeyenlerin taraftarı olduğu takımdır.

görsel

Evet fransızlardır.
bazı kafalara göre fransız olan kulüp. o kafalara önerim; bir zamanlar fenerbahçe başkanı olan doktor nazım'ın ve salih hulusi kezrak'ın neler yaptığını bir araştırmak.
kurucularını tanımayan, kurucularından utanan, kulübün başkanlığını yapıp ve kurucu üyelerinden olan galip kulaksızoğlu'nu resmi sayfasında hiçbir şekilde yer vermeyen, yedikleri hiçbir haltı kabul etmeyen, başkanları şike suçu yüzünden cezaevinde olan, ve yine aynı başkanlarının resimli tişörtlerini "gururla" üzerlerinde taşıyan, kulübün asbaşkanı olan nihat özdemir'in kulüpten istifa ettikten sonra "dur arkadaş nereye gidiyorsun!" diyemeyenlerin garip garip söylemler içinde olduğu türkiye'nin öncü, ilkleri yaşatan, en büyük, en köklü, en şerefli, en başarılı kulübüdür.

daha sayayım mı? yoo saymayayım. çünkü utanmayacaksın.
canakkale savasinin oldugu yil mezun veremeyen lisenin bunyesinde kurulan futbol kulubu.
görsel

fransa bayrağı dikine çubukludur. fotoğraftaki bayrak ise enine çubuklu mekteb-i sultani bayrağıdır.

(bkz: şimdi siktirin gidin)
2011-2012 sezonunda futbol branşında şuana kadar 27.900 adet kombine satan kulüptür.
tuttuğum takım.
sarııı???
kırmızıı!!!!
fenerbahçelilere oldukça "fransız" olan güzide klübüm.
atatürk'e suikastten asılan başkanları olan kulüp taraftarlarının gerçekliği olmayan beyanatlar vererek bok atma çabası içinde oldukları kulübüm.
hayatı boyunca bir adım öteye gidememiş kulüp taraftarının bok atmaya yeltenmeye devam ettiği kulüp.

neymiş efendim galatasaray kulübünün kuruluş amacı memleketi bölmek, düşmanla iş birliği yapmakmış... bak hele... baaaaak...

kulübün kuruluş amacı; "amacı türk olmayan takımları yenmek, ingilizler gibi bir renge ve bir isme sahip olmak" bu söz bizzat ali sami yen'e aittir ve galatasaray spor kulübünün misyonudur.

düşmanla iş birliği yapmak; o halde galatasaray lisesi'nden bir yazı verelim. google'dan araştırılsın ; 1915'te mezunlar vermedik, şehitler verdik.

şayet. bahsettiğin, diline aldığın isim galatasaray ise bir değil bin defa düşüneceksin ondan sonra yazacaksın. bilmiyorsan yazmayacaksın. susacaksın.

(bkz: fenerbahçe taraftarına sorular)
şu ana kadar 27900 adet kombine satmış türkiye'nin göz bebeği, canımız kanımız.