bugün

galatasaray'ın vfb stuttgart takımından transfer ettiği genç kaleci...galatasaray'ın 2. kalecisidir...geçtiğimiz sezon eric gerets'in kararıyla türkiye kupası maçlarının tümünde oynatılmıştır ama kadıköyde fenerbahçe ile oynanan ve galatasaray'ın süper futboluna rağmen 2-1 mağlup ayrılmasına neden olmasında başrol oynadığı için rövanşta kaleyi mondragon'a bırakan ve bir hayli morali bozulan futbolcu kişilik...
14 eylül 1982 göppingen dogumlu kaleci.
Forma No : 12
Mevki : Kaleci
Doğum Tarihi : 1982-09-14
Doğum Yeri : Almanya
Geldiği Takım : Sturttgart
Geldiği Yıl : 2003
Boyu : 187 cm
Kilosu : 80 kg
Uyruğu : T.C.
galatasaray'ın; büyük ihtimalle mondragon'dan sonra, kalesini teslim edeceği yetenekli kaleci. refleksleri ve yer tutuşu fena değildir, fakat topa çıkışlarında biraz sakatlık var gibidir. biraz daha kendini geliştirirse milli takım kalesini koruması da sürpriz olmayacaktır.
--spoiler--
Türkiye;de kurban Türk kalecilerdir. 20 yaşında Galatasaray;a geldim, 4 yılım geçti. ikinci kaleci olmak zor. Bizlerin kötü olma lüksü yok. Her zaman hazır olmalıyız. Ligde 18 takımdan bazılarının kalelerinde yerli kaleciler var, onların neyi eksik. Yabancı-yerli diye kedi-fare oyunu oynanıyor. Yabancı kaleci alınırken, oldukça büyük paralar dönüyor. Alsınlar kimsenin gözü yok. Ben Almanya;da kaleci eğitimi gördüm. Türkiye;de oynamayı seçtim. Almanya;da bir takımda kaleyi alabilirdim, o zaman da ;Yabancı kaleci alıyoruz; derlerdi, kıymete binerdim. Belki de birinci kaleci olarak buraya gelirdim.
Bir kalecinin saha içinde en yakın arkadaşları, üç direk ve ağlardır. Bunların üçü de zaman zaman hem güldürür, hem de ağlatır.'
--spoiler--

demeci ile takdirimi kazanmış kaleci.
galatasaray ın iş bilmez yönetiminin küstürdüğü kaleci. ne gerek var orkun a martinez e? bu yönetimden kurtulmadan bu çile bitmez gibi duruyor.
italyayla beraber dünyanın en iyi kalecilerinin yetiştiği almanyada altyapı eğitimini tamamlamış, türkiyeye gelişinden itibaren geçen yedeklik sürecinde hiçbir sorun çıkartmamış, forma şansı bulduğu nadir zamanlarda çok başarılı maçlar çıkartmış, mondragonun da gidişiyle, hakettiği kaleyi devralacak olan, 2008 avrupa futbol şampiyonasında türk milli takımının 1 numara adayı..
türkiye'nin belki de en iyi ama en az şans verilen kalecisi.
1 kasım 2007 galatasaray denizlispor maçı bizlere göstermiştir ki orkun usak denen kaleciden kat kat kaliteli bir kalecidir kendisi. kalede orkun olsa bugun denizlispor'un attığı farkı konusuyor olabilirdik.

tam bu entry yi yazarken bir gol daha çıkartmıştır.
(bkz: Rekabet başarıyı getirir)
"galatasaray'ın birinci kalecisi benim" diye bağıran kalecidir. muhteşem bir maç çıkarmakta an itibari ile.
dünkü fenerbahçe galibiyetinden sonra verdiği röportajda "fenerbahçeyi yenmek, şampiyon olmakla aynı zevki veriyor" demiş, kalplerimizi fethetmiştir.
başarılıdır, yakışıklıdır, şımarmamıştır *
hakkı yenen kaleci, fenerbahçe maçında hakan şükür'ün, attığı golden sonra orkuna koşması, galiba aykutun neden yedek kaldığını açıklıyor, geri aldığı kaleyi tüm zorluklara rağmen bırakmaması gerek.
15 mart 2008 ankaraspor galatasaray macinda son dakikalarda muhteşem 2 kurtarış yapmıştır.
aykutum sana milli takım yaraşır.
Büyüksün ne diyim!
15 mart 2008 ankaraspor galatasaray maçında yaptığı kurtarışlarla gönlümüzde taht kurmuş kalecidir.
egitimini almanya'da tamamlamasi di$inda herhangi bir artisi olmayan; hatta takimina herhangi bir extra katkisida gorulmemi$ kaleci.

bu sene oynadigi maclarda iyi bir performans sergilemektedir ve orkun usak'tan iyi kaleci gibi durmaktadir. ama orkun usak zaten buyuk takim kalecisi degildir ki.

aykut'un son 2 macta iyi performans gostermesi beklentileri arttirmamalidir. zira aykut'un ne kadar istikrarligi oldugunu henuz bilemiyoruz. kaldi ki beklentilerin artmasi onu da baski altina sokacaktir.

ayrica oyle 2 mac oynayip 3 planjor yapinca iyi kaleci olunsaydi; dunya herhalde buffon'a tapiyor olurdu.
son zamanlardaki performansı ile kendisinin takıma faydalı olabileceğini kanıtlamaktadır.görünüşe bakılırsa eger büyük ihtimalle uzun bir süreliğine orkunu yedek klubesınde bekletip sakatlıklık yaşanmazsa başarılı bir şekilde kaleyi koruyacaktır.
23 mart 2008 galatasaray denizlispor macinin ardından lig tv'ye verdiği röportajla gönlümde taht kurmuş kaleci. Süleymanu'nun yediği golle ilgili açıklamasında meslektaşı için üzüldüğünü açıktan söyleyerek "kaleciliğin kaderi bu" deyip centilmenliğin en güzel örneğini sergilemiştir zannımca.
harika bir form tutmuş kaleci, umarım seneye yine kaleci sevdasıyla transfer yapmaz ve çocuğun moralini bozmayız zira galatasaray için fazlasıyla yeterli bir kaleci aykut ve kaleci için yabancı kontenjanını harcamamıza hiç gerek yok. gerçi o kontenjanı bouzid, carrusca, barusso gibi vitrin mankenleriyle doldurmak yerine aykut a bir yedek alınabilir tabii!
artık fatih terim gör aykutu hazır galatasaraya da sen aldın. serkan kırıntılı gibi bir kaleciyi alıyorsun ama aykuyta haksızlık yapıyorsun.
yani ayhan gibi çemkirmesi mi gerekiyor milli takıma alman için.
edit: bugünkü sivas maçından sonra görme bence unut aykutu fatih terim nerdeyse tek başına maçı veriyordu. bu entry de bana kapak olsun.
milli takımın kalesine geçtiği an uzun yıllar o kaleden çıkmayacak olan galatasaraylı futbolcu.
defansına uyup kayak yapmış kaleci, önümüzdeki yıl takımda kalmalı. tüm avrupada genç kalecilere fırsat verilirken kulübede yaşlanmış aykut'un üzerine 35 lik kaleci almak saçmalık olur.
önümüzde valdes örneği var, saçma sapan goller yemesine rağmen takımda tutuldu, şu anki performansı ortada, aykut ve serdar gibi kalecilere biraz destek olmak lazım.
benzeri hakkı yenen bir kaleci için; (bkz: serdar kulbilge)
galatasaray'ın kalesini gelecekte de koruması durumunda doğru düzgün takım tutmayan genç kızları galatasaraylı yapabilecek aslan'dır. bir de fatih hoca milli takıma alsaydı euro 2008'e katılan yakışıklı futbolcular listesinde de yer alabilirdi ama 2010'a artık.
mondragon'un galatasaray'dan ayrılmasından sonra 1 numaralı formayı almış, 27 şubat 2008 galatasaray fenerbahçe maçı ile kaleyi orkun uşak'tan devralarak sezon sonuna kadar bırakmayan file bekçisi. fakat bunu ümit karan'a borçlu. neden mi?

cevabı burada;
(#3147200)
güncel Önemli Başlıklar