bugün

1981 doğumlu, liverpoolda oynayan, çek forvet.
fenerbahçe' ye transferi halinde anelka örneğindeki gibi performans düşüklüğü yaşaması kuvvetle muhtemel çek forvet. ostrava kralı lakabıyla da tanınandır.
edit: galatasaray ve fenerbahçe' nin yapıları biribirinden farklı olduğundan galatasaray' da bir düşüş yaşamasını beklemiyorum açıkçası.
fransız olympique lyonnais ile 3,5 yıllık anlaşmaya imza atan çek yıldız. isminin fenerbahçe ile anılması abesle iştigaldir. ayrıca en büyük eksisi; milli takım performansını kulüp takımlarına yansıtamamış olmasıdır. bu durumu lyon ile bozarsa pek şaşırtıcı olmayacaktır.
yaptığı ırkçı hareket nedeniyle 6 maç ceza alması gündemde olan futbolcu.

http://www.milliyet.com.t...07/04/20/son/sonspo38.asp
galatasaray' ın yeni forvet adayları arasında yer alan, lyon' un çek forveti. ancak yaptığı hareketin ardından, taraftar tarafından ne kadar sıcak bakılacağı merak konusu.
edit: artık galatasaraylıdır, sıcak bir kucaklaşmayı haketmektedir.
ferrarisiyle saatte 271 km. hızla giderken polise yakalanarak kısa zaman sonra ehliyetini üç yıl için kaybedecek olan lyon'un çek golcüsü.
15 haziran 2008 türkiye cek cumhuriyeti maçı nda oyunda olmayıp sarı kart görmeyi becermiş, maç 2-2 olduktan sonra milli takım antrenörü brucker e acayip bir tribal bakış atmış ve kendisine ''dışarda s.kecem seni, orusbu'' diye mesaj vermiş genç yetenek.
son dakika haberi olarak gündeme düşmüş çek futbolcu.

http://www.turkspor.net/default.asp?o=1&id=42010
gördüğüm en dandik resmi sitelerinden birine sahip olan çek futbolcu.

http://www.milanbaros.cz
eğer galatasaray'a gelirse ki gelmesin pek fazla faydalı olacağı gözükmeyen futbolcu. birkaç sezondurda oradan oraya gidip geliyor ve hiçbir takıma fayda sağlayamadı. galatasaray yönetimi de morientes,zigic falan filan gibi isimlerle transfer çalışmasını sürdürürken baros'a yönelmesi de ilginç. bakalım nolacak.
bir kaç saat içinde açıklanacak olan galatasaray'ın yeni forveti. umutlu değilim ama inşallah hayırlı olur galatasaray için.
wikipedia ile uğraşan gs liler tarafından 2011 e kadar sözleşme imzaladığı wikipedia ya girilmiş futbolcu.

http://en.wikipedia.org/wiki/Milan_Baro%C5%A1
oncelikle galatasaray'a transfer olmasi muhtemel futbolcudur. transfer olursa $imdiden hayirli olsun. lakin haberdeki bir cumleye gozum takildi ister istemez;

SON DAKiKA.. ARA GELiŞMESi.. saat 14.16

Üstünel ve Futbolcunun yaşlı kurt menajeri Fransa'ya uçtular.

14.16'da futbolcunun daha adini bilmeyen, "kim oldugu bilinmiyor" diye haberi servis eden turkspor.net, adini bilmedigi futbolcunun menajerinin hem ya$li, hemde kurt oldugunu biliyormu$.

(bkz: yasli kurt menajer)
büyük bir isimdir ama sahada isimler oynamamaktadır. olası transferinin yararlı olacağını düşünmüyorum.
bir beşiktaş'lı olarak, eğer sakatlığı yoksa, kesinlikle iş yapacağını düşündüğüm futbolcu. hayırlı uğurlu olsun.
euro 2004'te 5 gol atarak gol kralı olmuş çek forvet.
galatasaray ile her konuda anlaşan futbolcu. transferin tamamlanması için bir tek imza kalmış.
galatarasay camiasına hayırlı ve uğurlu olmasını dilediğim bir akşam ansızın kotarılan transfer şeysi. *
galatasaray'ın kesin olarak anlaştığı ve an itibari gs tv ve internet sitesi için görüntü kasedi hazırladığı striker. hayırlı olsun.
eğer gelirsde çok mutlu olur muyum bilmiyorum. bundan bir 3-4 yıl önce gerçekleşse iyi bir transfer olabileceğini düşünürdüm ama şimdi takıma çok katkısı olamaz. çek cumhuriyeti milli takımında koller gibi sadece hava toplarında başarılı olan bir futbolcuyu kesemiyorsa onun büyüklüğü hakkında şüphelerim var demektir. kaldı ki kendisi liverpool'a transfer olduktan sonra bekleneni hiçbir şekilde verememiş, aston villa ve lyon'da da yedek kalmaya mahkum kalmış bir futbolcu milan baroş. galatasaray'da ancak ümit ve nonda'nın bir alternatifi olmaktan ileri gideceğini pek zannetmiyorum.

edit: performansı ile bana kapak olmuştur kendisi.
wikipedianın cin fikirli türk yazarları sayesinde bi oraya bi buraya giden futbolcu, hop adanademir sporda, hop galatasarayda, misal şu an trabzonsporda...
(bkz: di mi güntekin)
ntvspor'un haberine göre kendisi gs ile anlaşmış klubü ile pazarlıklar sürmektedir. tarafsız olmak gerekirse çok iyi bir golcüdür. büyük bir potansiyeli vardır. rahat gol atar ve gs'ye çok yararlı olur. ya anlamadığım adamlarda para yok diyoruz -ki fenerbahçeliyim- adamlar gidip kewell , meira , baros gibi adamları alıyorlar. sözde para bizde daha önlibero alamadık. ne diyelim gs'ye hayırlı uğurlu olsun.
kalburüstü bir oyuncu olmasına rağmen nonda yahut ümit ten bir üstün yanı yoktur; en önemlisiyse galatasaray ın aradığı tip bir santrfor olmaması.

galatasaray muhtemelen hava toplarına hakim, uzun bir santrfor ya da ricardo oliveira tarzı beceri ve teknik açıdan üstün, yanında oynayacağı partnerine hem alan yaratacak hem de rakip defansı üzerine çekerek ve arkaya koşular düzenleyerek rakip savunmayı bozacak bir forvet arıyor. gelgelelim baros bunlardan ziyade nonda tarzı bir santrfor hem de yıllardır kariyerinde ciddi bir düşüş yaşıyor, kaldı ki zaten hiçbir zaman müthiş bir oyuncu değildi, euro 2004 te koller in indirdiği toplarla attığı birkaç gol haricinde öyle tek başına iş yapabilen bir oyuncu değildir.

elbette önemli özellikleri de var bu adamın, araya koşular yapması ve fiziğinin sağlam olması gibi, ancak nonda varsa baros gereksizdir bana göre.
gs tvde her konuda anlaşmaya varıldığı açıkalanan çek futbolcu.
resmen galatasaray'da.
hayırlı olsun.

edit: 3 yıllık anlaşma sağlanmış.

ekleme: minik mavi balinanın uyarısı üzerine

görsel