bugün

Noldu be sesleri çıkmıyor bugün...
(bkz: Paralar nerde) yangını başlamış swh. Uğur karakullukçu başlattı. Sahi paralar nerde? Swh. Zaha fener’e 6.5 milyona gelmeyip size 3.5 milyona gelmişti ya hani? icardi de 10 değil 4 alıyordu? Aruer midir nedir, dombili falan, daha tonla adam. Hepsi bi ekmek parasına alınmamış mıydı? Swh. Batıksınız olum. Bitti paralar. Para mara yok. Zaha en az 10 alıyor, icardi 10-12 arası. Bunlara 3-4 alıyor diye yutturmaya çalışırsan, 2 senedir bi orta saha ve bi sağ bek alamazsın işte böyle.

Dursun özbek paralar nerdeeeee, dursun özbek paralar nerdeeee? Ehueheuheuheue yiyin birbirinizi ete para vermeyin, sikin birbirinizi göre para vermeyin swh.
bu sezon un helvası gibi dağılıp gidecektir.
Türkiye’ nin futbolda en çok profesyonel lig şampiyonluğu kazanmış olan, en başarılı spor kulübü.
toreira'nın yanına adam lazım alın artık. sağ bek mevzusu bence abartılıyor. stoper tarzı bir oyuncu da o bölgeyi idare edebilir.
öncelik orta sahayı güçlendirmek olmalı. sağ beki bi şekilde idare edersin başka oyuncularla ama orta sahan zayıfsa çok zorlanırsın.
sağ bek bulamıyosan ona göre bir oyun tarzıyla çıkarsın maçlara en kötü.
o değil de, türkiye'nin bayern münih'i olacağız derken transfer bile yapamayan son iki sezonun şampiyonu olması toplum içinde gülüşmelere yol açmaktadır.

neden mi?

mesela zaha'nın maaşı ingiltere basınına göre 8 milyon pound, resmi açıklama 4,35 milyon eur.
mesela icardi'nin maaşı 10 milyon eur, 6 milyonunu galatasaray ödüyor, 4 milyonu sponsorlar tarafından diye açıklandı, bu sponsorlar kim? bir kişi ya da kurum hem sponsor olup hem neden ismini gizlesin ki?
tete sözde 2.8 milyon euro alıyor, gerçekte kim bilir ne paralar veriliyor.
angelino diye adam getirdiler, yarım sezon için 5-6 milyon eur para saçtılar.

geçen sene bu zamanlar transfer çalımı attık zaahahahahahahahahahah diye dalga geçenler şimdi paralar nerede demeye başlamışlar.

oğlum biz size demedik mi zaha 10 milyon alıyor diye, o zaman fenerin 7 milyon yıllık verip de galatasaraya 4 milyon eur yıllık bedelle imza attığına inanıyordunuz ya, heh işte bu yüzden gülüşmelere yol açıyor haliniz.

30 milyon yuroya adam sattınız transfer yapamıyorsunuz, fener 30 milyona adam aldı, üzerine 20 daha verip adam alma peşinde.

çünkü şeffaf.
6 aydır sağ bek yok amk hala da yok.. okan hoca daha ne kadar götünü toplayacak, beceriksiz yağlı surat bunak istifa et.
ağlayan kuşların sık sık ziyaret ettiği başlık.
görsel
10 kişi kalmış rakibine atak dahi yapamayan kediciğe dönen lig şampiyonu kulüp.
Yakalığa bak puhahahahahaha. Omurgasızlar sizi. Hemen yaranmaya başlamışlar. Bunlar her zaman başta kim varsa onun götünü yalayan sinsi yalaka vezir gibiler.

görsel
Skor bulmaya devam ettikçe savunmada kendine yetmesi başarıya yetecek kulüp. Zaten taktiğimiz atak üzerine kurulu ve biraz daha uyum ve dikkatle lige de avrupa’ ya da yeterli olacaktır.
Toreira'nın yanına güçlü bir isim çekmesi gereken kulüp. Orta sahanın mücadele yükü sadece toreira'nın sırtında. Benim anlamadığım taraftar tüm eksikleri rahatça görebiliyorken kulüp içindekiler göremiyor mu? Görüyorlarsa benzer problemler neden devam ediyor?
zaha geliyo sıçıyo, tete geliyo sıçıyo, hakim ziyech eh işte, angelinho geldi sıçtı gitti ... bence bu durumda takımın sistemini de sorgulamak lazım ya da sistem göre transferi iyi seçmek lazım.. oyuncular süper demiyorum ama durum düşündürücü.
görsel
Barışla sancez gidici gibi.. bu sezon zor geçecek .
kupa canavarı olan türkiye' nin en büyük spor kulübü. galatasaray ve diğerleri kavramını oluşturmuş dev kulüp.
yeni sezona sıkı hazırlıklar ile girecek olan futbol takımıdır.

https://www.youtube.com/watch?v=wMgABE2Ut3E
Bu yönetimden cacık olmaz floryaya çökmeye çalışıyorlar.

Bu yönetim mayıs ayını göremez.
Türkiye Cumhuriyeti devleti sınırları içerisinde devletin kamu kurumlarından sonra gelen en büyük, en oturmuş, en köklü yapılarından biridir.
Bu ülkenin spordaki yüzüdür.

"Maksadımız ingilizler gibi toplu bir halde oynamak, bir renge ve bir isme malik olmak ve Türk olmayan takımları yenmektir." Maksadıyla kurulmuş olması bile başlı başına bir kültürdür.
Rastgele kurulmuş bir kulüp değildir.

Kökleri 1481'e dek dayanan dünyanın en köklü spor kulübüdür.
Türkiye'de tanınan tüm organizasyonların en çok şampiyon olan takımı ve ülkenin Avrupa'da kupa sahibi olan tek kulübüdür.

Adeta bir spor kulübü değil; bir spor partisi, spor fırkası, spor cemiyetidir.
Bu sene gerekeni yapıp 5. Yıldızı formasına ekleyecek takım.
akıl sır ermeyen dinamiklere sahip bir kulüptür.
ben ki "prekazinin monaco' ya döşediği boru" günlerinden öncesine dayanan bir galatasaray taraftarıyım ama bu kulübün yönetim işine akıl sır erdirmeyi uzun yıllar önce bıraktım.

2 ya da 3 senelik başarılı dönemlerinden sonra bu takımın yönetimine bir haller oluyor. ben anlayamıyorum. başarısız olan gider. evet. kabul. ama başarılı iken bile bu kulüp kendini aşağı çekmekte bire bir anasını satayım.
bu takımın en başarılı olduğu dönem uefa dır süper kupadır, 4 sene üst üste şampiyonluktur falan. bir bakıyorsun 4. senenin sonunda ne başkan kalmış ne yönetim. e ne oldu abi? rakiplerin böyle bir başarılı dönem geçirse, daha ötesi olmaz diyerek şubeyi kapatıp gidecek, sen yönetimi gönderiyorsun.

şimdilerde ise 2 sene üst üste şampiyon olmuş bir takımın var. aklı başında bir kulüp ne yapar? 2-3 adam gibi takviye ile devam eder. belki yönetimde yorulan isimler değişir falan. fakat sen ne yapıyorsun? yönetim kaynıyor, transfer piyasada yok. rakiplerin hamle üstüne hamle yaparken saçma sapan yönetimsel açıklamalar. geçen sene her yaptığı doğru olan bir yönetim var ama bu sene başka aynı başkan olmasına rağmen saçma sapan hareketler.

kaos yoksa bizim tadımız yok modunda bir kulüp.

kendi kendilerini bitirecekler haberleri yok amk.
Bi hazırlık maçı falan yapsa, galatasaraysızlıktan ölecez.
Adanmış hayatların umudu, saha dışında değil sahada konuşanların armadası.
lafla değil icraatle iş yapan kulüp. eh tabi dışarıdan öyle görünse de içeride neler var neler.. aslen bakıldığında itici kulüp. taraftarıyla, yönetimiyle, oyuncusuyla.. hepsi çingene.

edit : nihavend longa hariç desem akpli diyecekler ahahah.
isimlerden korksaydı bu kadar kupa kazanmazdı.
en büyük rakibi kendisi olan kulüptür. içten karışmadıkça şampiyonluklar için yarışmaya devam edecektir. rakibin kimi getirdiği fark etmez.