1. 1.
    yufka içine peynir patates yada kıyma konulmak suretiyle yapılan börek benzeri bir tür yiyecek
    4 -2 ... sıçtırtma lamasına
  2. 2.
    yol üstündeki dinlenme tesislerinde yemeniz durumunda cırcır olma ihtimalinizin çok yüksek olduğu yiyecek
    6 ... anthrax
  3. 3.
    güzel yiyecek.
    3 -4 ... asd
  4. 4.
    tatil bolgelerindeki turistler icin muzlu, cikolatali, balli gibi garip opsiyonlularinin da yapildigi, ozunu yitirmis yiyecek. *
    1 ... radament
  5. 5.
    turistik yörelerde adı pancake ve observer olarak geçebilen yiyecek. hadi pancake i anladım da observer ne lan ?
    1 ... leblebi tozunun hastasiydim
  6. 6.
    yaşama nedenlerimden biridir. bilhassa patatesli olanı, ayranla birlikte adeta kovacevic-nihat olurlar..
    2 ... dijitalkumsaati
  7. 7.
    herşey dahil otellerde akşam yemeğine 1-1.5 saat kala misafirlere sunulan ve bununla yemek sırasında büfeye saldırıyı minumuma indirmeyi amaçlayan yönetim politikası malzemesi.
    ... sinek as
  8. 8.
    denizli dolaylarında kapama da denilen börek.
    1 -1 ... minik mavi balina
  9. 9.
    peynirli,ıspanaklı, dereotlu ve patatesli çeşitlerini bulabileceğiniz saçda açılmış yufka ile hazırlanan yiyecek.
    ... gezenadam
  10. 10.
    yazlık yerlerde turistlerin bir süre dikilip "ne yapıyor acaba bu kadın" diye seyre koyuldukları lezzetli yiyecek. kıymalı, patatesli, peynirli, karışık, sade, tahinli, ve hatta şokellalısına kadar çeşidi vardır. her biri de güzeldir...
    ... trink