1. 1.
  hikayeye göre büyük bir fırtınanın içinde ümit burnunu geçmeye çalışan hollanda lı şeytanla anlaşma yapar ve lanetlenir. lanete göre sonsuza kadar gemisiyle denizlerde yol alacak ve karaya ayak basmayacaktır. lanetin kalkması içinse ölene kadar kendisine sadık kalacak bir kadın bulması gereklidir, bunun içinde şeytan hollandalı ya 7 yılda bir karaya çıkıp özgürlüğüne kavuşması aradığı kadını bulmayı denemesi için şans verir.

  --spoiler--
  sonunda aradığı kadını bulur.iskoç bir tüccarın kızıyla evlenir.hollandalı gemisiyle gitmek üzereyken kadın ölene kadar ona sadık kalacağına söz verir ve kendisini kayalıklardan denize atar ve böylece hollandalı nın üzerindeki lanet kalkmış olur.
  --spoiler--
  ayrıca çok ünlü bir opera oyunudur.
  12 ... marvin
 2. 2.
  Cnbc-e'de yayınlanmakta olan, spongebob squarepants adlı çizgifilm'de oynayan, çevresindekilere korku salan, bir çizgi film karakteri.
  7 ... northwich
 3. 3.
  sponge bob'da ironiyle anlatılan, diziye renk katan kendi halinde bir karakter.
  ayakkabı ile ilgili bir laf geçince ayaklarının olmadığını ama hayalet kuyruğuna çorap takmayı sevdiğini söyleyen yeşil bulutsu karakter.

  edit: yazım yanlışı
  3 ... fatality of fantasy
 4. 4.
  ing. uçan hollandalı. fırtınalı günlerde ümit burnu'nda görüldüğü rivayet edilen hayalet gemi. ahiret günü'ne kadar denizlerde* dolaşmakla cezalandırılmıştır. bu ürkütücü efsanenin en ürkütmeyen şekli muhtemelen spongebob squarepants'de can bulanıdır...
  5 ... jackmartins
 5. 5.
  (bkz: uçan hollandalı)
  4 -2 ... dabaddah
 6. 6.
  karayip korsanlarının sonuncu filminin girişinde posteri verilen efsanevi gemi.

  biraz pis ve rutubetli olmasına karşın çok güçlü, agresif bir gemidir. zira onun üçlü toplarının direğini kıramayacağı gemi daha marinadan çıkmamıştır.
  4 ... etienne
 7. 7.
  hollanda kraliyet havayolları klm in sloganıdır.
  4 ... imhotep
 8. 8.
  türkiye'nin en kaliteli bloglarından birisidir kanımca. aceto, futbol blog programında önerdi. sanırım yakına çok ama çok ünlenecek.

  http://vliegendenederlander.blogspot.com/
  1 ... coolgoose
 9. 9.
  bir kaç farklı ülkeden bir kaç farklı kişinin yazdığı blogdur. ben en çok joe jones ateşdağlı nın tarzını beğeniyorum. kendisi yarı ingiliz yarı türk bir eleman. şu aşağıdaki yazıyı yazabilecek kadar da yeteneklidir.

  http://vliegendenederland...lar-iyidir-united-fc.html
  1 ... coolgoose
 10. 10.
  (bkz: spongebob squarepants)
  ... placebo38