1. 1.
  zamanında real madrid forması giyerken rahat 45 metreden füze gibi bi şutla kaleciyi avladığını gördüğüm yetenekli oyuncu.farklı takımlarla şampiyonlar ligi'ni en çok kazanan futbolcudur zira hem ajax hem real madrid hem de ac milan ile bu kupayı kaldırmıştır.
  1 ... elendil
 2. 2.
  dünyanın en kariyerli futbolcusu.
  toplara mesafe tanımaksızın mükemmel vuran bir oyuncudur.eğer dikkatli seyrederseniz rakip takım oyuncuları ona sut cektirmemek için herşeyi yapıyorlar.
  3 ... electronica
 3. 3.
  bursa'da oynanan ve hakan şükürün kafa golüyle 1-0 kazandığımız türkiye - hollanda maçında kaçırdığı penaltı ile kalplerimizde bi kere daha taht kuran futbolcu. çok yeteneklidir ama penaltı kullanmamalıdır.
  3 ... redwinemania
 4. 4.
  1976 dogumlu surinam asıllı saga sola saldıran yorulmak bilmeyen aç topçu.
  2 ... oumar
 5. 5.
  ayaklarına çok hakim ve aynı derecede mücadeleci olan,sahanın her yerinde süper oynayan ve28 ekim 2006 ac milan inter maci'nda beni kendine bir kez daha hayran bırakan maestro.
  1 ... elendil
 6. 6.
  ac milan ile kontratını 2011 yılına kadar uzatan futbolcu.
  1 ... salca
 7. 7.
  bazuka gibi şutları olan ancak hollandalıların %90'ında görülen penaltı atamama hastalığına sahip olan, enerjisi bitmek tükenmek bilmeyen orta saha oyuncusu. kendisini tanımlamak adına şu deyim de yardımcı olacaktır:
  (bkz: at gibi koşmak)
  ... shyer
 8. 8.
  motorsiklet meraklısı futbolcu. motorsiklet takımı vardır. takımı maçlara otobüsle giderken o motorsikletle gitmektedir. (by ertem şener)
  1 ... mirmika
 9. 9.
  benzer tarzda ama daha iyisi için...
  (bkz: edgar davids)
  -2 ... africa
 10. 10.
  brezilya ligini çok seven ve futbolu brezilya da bırakmak isteyen surinam asıllı hollandalı topçu. (by ertem şener)
  2 ... tttddd