bugün

Tam bir işçi emekçi arabasıdır.
Istanbul antalya arası dizel otomatik 200 tl yaktı.
Üstüne koymaya gerek de yok zaten. Ne kadar paranız varsa o kadarlık Toyota alın. Fiat bir buzdolabına göre çok pahalı.
Şu anda tam çekirdek çitlemelik araba.
Euro n cap testlerinden 3 yildiz almis olan yuruyen tabut. Fiat’in bu modeli avrupada yeni tipo diye satilmaktadir. Sirketler sirf bu arabayi; diger modellere nazaran daha uygun diye kiraliyor. Dileyen filolardan fiyat alabilir.

Bu arabayi satin alanda sike surulecek akil bile yoktur. Avrupali insanlarin gsyih kapsaminda bu araba oldukca ucuzdur. Turkiye’de 100.000 kusur bin tl’ye satiliyorsa da bu da ulkenin ekonomisindrn ve hukumetinden kaynaklanan bir sorundur. Arabasina toz konduramayan dalyaraklar da simdi siktirip gidebilir. Sahsen bu arabaya bu kadar para odeyecegime ikinci el temiz yeni kasa passat alirim daha iyi.

Aha bu da linki: https://youtu.be/UNWOMhsTd9s
"ne kadar paranız varsa o kadarlık toyota alın" cümlesini görüyor ve artırıyorum.

ege şiveli fiat modeli.
Çalıştığım şirkette iki çeşit araba kiralanıyor. Bunlardan birisi maalesef egeadır. Her ne kadar Dış görünüşü güzellik anlayışıma hitap etsede ford tourneo corrier kullandığıma şükür ettirmiştir.
Fiyat performans aracı bile değildir ki kronik bazı problemleri bile çıkmaya başladı ve malesef bunlar ciddi problemler.
1.3 Multijet 2020 modelini aldım. Urban plus paket. Umarım sorun çıkmaz. Nisan ortasında gelir bana.
euroncap kaza testinde düşük puanlardan birini alan arabadır. çocuk yolcu için poloda passatta yüzde 85- 90'larda olan guvenlik, bunda yüzde 62. çocuk yolcuysanız bir kazada güvenliğiniz tanrının o anki mooduna bağlı.

aracın genel olarak herhangi bir kronik sorunu var mı yok mu bilmiyorum. ama galiba bir otomobil alsam en son tercih edeceğim bu olurdu. yakıt konusunda ekonomiktir. parça fiyatları uygundur. zaten allaha emanet yaşayan türkiye halkı için güvenlik pek önemli değil.

(bkz: teneke)

edit: o paraya passat alınabilir. 2011 model üstü. kürt olduğum için passatı önermiyorum hakikaten sağlam araba her şarta uygun. sıcak soğuk dinlemiyor uzun yıllar sanayiye gitmeden kullanın.
eski şirket aracım, 1.6 multijet. iç mekan vasat, yol tutuş vasat, motor güzel, frenleme orta, ses sistemi vasat ötesi, tam otomatik vites güzeldi.

Fiyatına göre fena olmayan bir araç, ancak başka tercihlerde değerlendirilebilir o fiyat aralığında.
2017 model 1.4 fire motorlu hatchback urban plus modeline sahip olduğum araçtır. Motoru vasat övülecek tek bir yanı yok. Motor eski bir motor ufak tefek modernizasyonlar var sadece. Beklentim zaten düşüktü atmosferik olması hasebiyle ancak hem beygir hem de torkunun düşük olması çok can sıkıyor, araç ağır sayılabilecek bir ağırlığa sahip unutmadan.

Motoru dışında beni üzen hiçbir noktası yok bu fiyat bandında alınacak en makul araba olduğunu düşünüyorum. 6 airbag, 5 inç bilgi eğlence ekranı, çarpışma önleyici fren sistemi, şehir içi direksiyon modu, viraj aydınlatma, tek yönlü dijital klima gibi özelliklere sahip. Benim ihtiyaçlarımı karşılıyor, yalıtım olarak fena değil özellikle rölantide sesi hayatta duymuyorsunuz ama camları biraz ince geliyor bana hız arttıkça ses ufaktan artmaya başlıyor.

Alacaksanız 1.6 multijet2 motorlu olanları tercih edin, araç cidden canlı ve keyifli. Bütçe düşecekse 1.3 dizel olan tercih edilebilir. Yalnız 1.3'lerin otomatik kombinasyonu yok. 1.6 e-tork motorun otomatiği var fakat hiç deneyimlemedim bir şey söyleyemem. En son tercihiniz 1.4 motor olsun, rampada sizi çok üzer.swh.
azcik gaza basinca alttan ruzgari bi yersiniz araba keskul gibi titrer. ucuz taksici arabasi.
Dodge neon un fakir versiyonu.
Japonya'ya resmen lastik basmış ilk Türk arabası olma ünvanına sahip.

görsel
görsel
Kartondan otomobil.

(bkz: karton)
1.6 multijet lounge plus stil paket dışındakiler anca rent a car arabası olur.
1,6 otomatik multijete de zaten 180 bin çekiyorlar.. öküz alınır öküz!
Olsa olsa taksi veya şirket arabası olur.
en boşu sedan olarak 104 bin tl civarı en dolusu 182 bin tl hatchbak dolusu 196 bin tl merak ediyorum bu 78 bin -92 bin tl lik fark nerden geliyor.
en boşunu alsam ortalama 85 bin harcasam daha iyibirşey çıkar ortaya.

araba fiyatları iyice şaşırttı. eskiye doğru gidiyor eskiden bir daire parasıymış herkeste yokmuş lüksmüş. gerçi o zamanın arabaları bu peynir tenekelerine 10 basar.
abartılan araba. gerçekten gereksiz bir fiyat biçimi var. değmez.
bugün dayım için gidip sorduk. en ucuzu 104.900 lira ve indrim asla yapmıyorlar. çünkü ellerinde olan hemen satılıyor. bayide araba yok. bugün alsanız eylül ortası gibi teslim olur dedi ama pek inandırıcı değil muhtemelen ekime kalır. fiyat da sabit değil üstelik. boş modeli fiyatına göre en alınabilir araba bence. en ucuz araçlar 120 den başlıyor. egea 20 bin daha ucuz. üstelik piyasası çok bagajı geniş. aile için ideal.
Sanırım euro ncap'te 3 (üç) yıldız almış idi.

Başka bir şey yazmak istemiyorum.
renonun fluence ına karşı

fiatın cevabı

ötesi yok

ve fluence daha çok tutuyor gibi.
Hatchback olan modelinin, sedan modelden kaliteli olduğu söylenen araç.

ikinci el 1995-2002 model bir araç yerine evin mevcut aracının üstüne biraz ekleyerek sıfır alma fikri cezbediyor. Bu konuda evden de bir itiraz yok.

Ama merak ettiğim sedanı kalitesiz bildiğim bu modelin sıfır hb'i söylendiği gibi kaliteli midir?

Yoksa halihazırda sorun çıkarmayan taş gibi, seri, ekonomik, ferah, kıyasen güvenli, full orijinal ford aracı sırf 10 yaşında diye satıp bunu almak mantıksız mıdır?

Mantıksız ise biraz eski olsa da 2.el Corolla, accent fikrine döneceğim.

Edit: 308 demiştim geçenlerde. 240 bin lira yapmışlar. O kadar param olsa az daha koyar Passat alırım anasını satim.
Hatchback ile sedan arasinda kalite namina herhangi bir fark olmayan yuruyen tabut. Her ikisi de tofas fabrikasindan cikiyor.