bugün

uefa dan ceza almayacak olan takım. resmen açıklandı..

görsel
sabaha karşı uefa resmi sitesinden sikertme açıklamasını bekliyoruz, aziz efendi bakalım bu defa hangi deliğe kaçacak.
fenerbahçe'nin Uefa Savunması :
Ama biz Galatasaray'ı 6-0 yendik.
Hakim : Onlarda sizi 7-0 yendi.

404 not found.
3 Temmuz'dan önce takımım, 3 Temmuz'dan beri ömrümdür. Anneden kıza bir nesil bizimkisi.
uefa tarafından olur da beşiktaş'a 1 yıl men geldiği takdirde kendisine verilecek ceza çok daha ağır olacaktır.

ben yine de aylar önce yazdığım şeyleri tekrarlıyorum; gün gelecek, fenerbahçe camiası kulübe bu süreci yaşatan kişilerden genel kurulda hesap soracak, tazminat ödetecektir.

(bkz: aziz yıldırım/#17066719)

bunu söylediğim dönemlerde "tü kaka arshil" tepkisi alıyordum ama şimdi konuştuğum bir çok fenerbahçeli arkadaş benimle hemfikir. sonuç itibariyle bu iki yıllık süreçte en çok taraftar yara aldı, üzüldü...

samimiyetle söylüyorum : küme düşme olmadığı sürece men cezasının üstesinden rahatlıkla gelinebilir. sonuçta galatasaraylıyım ve yıllarca avrupa'ya gidemedik kötü yönetimlerden dolayı...

yine samimiyetle söylüyorum ki ben aziz yıldırım'ın fenerbahçe'nin başkanı olmasını bir galatasaraylı olarak isterim, nedenleri açık. sonuçta aziz yıldırım ciddi anlamda fenerbahçe'ye zarar veriyor ve dolayısıyla kimse kusura bakmasın ama bu da benim işime geliyor.

daha ne kadar açık olabilirim bilmiyorum...

ama bu böyle devam etmeyecek tabiki... vizyon sahibi bir başkan ve güçlü bir yönetim fenerbahçe'ye şart kere şart. uefa'dan gelecek habere göre genel kurul yeni bir başkan adayı çıkarır ve birçok şey yoluna girer diye düşünüyorum.
https://www.youtube.com/w...mbedded&v=dMTR8eN8Q6E

- Şimdi ben bunların tanrısı mıyım?
+ Evet artık benim de tanrımsın.
- Yani ne desem yaparlar mı?
+ Yaparlar.
- Öyleyse bağırın ulan FENERBAHÇE çok yaşa diye!
bir pigmenin elinden uçuruma sürüklenen ulu çınar. koca bir camia karanlığa doğru koşuyor. yazık...
an itibariyle fenevbahçe derebeyleri Aziz Yıldırım ile Şekip Mosturoğlu ve ilhan Ekşioğlu'nun yöneticiliklerine tedbir kararı konulmuştur

http://spor.haberturk.com...r/855252-fenerbahceye-sok
bir süre daha tahkimle falan uğraşacak kulüp.

beşiktaş'ın 1 yıl avrupa'dan men cezası aldığının açıklanması, fenerbahçe'nin de çok büyük ihtimalle 2 yıl cezayı alacağı anlamına geliyor bana göre.
an itibariyle teknik direktörsüz ve başkansız olan kulüp.

(bkz: yazın bunları tarihe)
uefa tarafından 2+1 yıl Avrupa'dan men cezası verilen kulüp.

(bkz: aha şimdi şemsiyeyi gördünüz)
2+1 yıl ceza ile artık silkelenmesi gereken kulüp.

olağanüstü kongre ile yönetimini tamamen değiştirmeli öncelikle. son 5 yılda futbolla hiç alakası olmamışlar gelmeli yönetimle. "balık baştan kokar" sonuçta.

futbola yerli bir hoca ile düzgün bir atılım yapmalı. 2 sene boyunca nasılsa avrupa'ya gidemeyecek; dolayısıyla neredeyse bütün yabancıları kaybedeceğiz (sow-kuyt-meireles), gençleri de pişirebilir - yaşlılardan da kurtulabilir bu süreçte.

son olarak felsefe.

fenerbahçe ne aziz yıldırım gibi karanlık adamlara, ne sarı lacıvertin ruhunu anlamamış teknik direktörlere, ne de 12numara gibi 'yandaş' taraftar gruplarına bırakılmamalı.

bir gün tekrar bunu izlemek isteyenlerden biriyim. http://www.youtube.com/watch?v=O-zvKnjMSrw
okuldan uzaklaştırma alan liseli.
ne ceza verilirse verilsin sevdamızın asla azalmayacağı tek sevdamız.
Türkiye'nin adını kötüye çıkaran rezil rüsva takım.
sana bunu yapanlar hesap verecek bir gün.
Kesinlikle tahkime ya da cas'a gitmemesi, bunun yerine cezasini cekip, sorumlulari uzaklastirip yoluna tertemiz devam etmesi gerekir.

Bugunden sonra hemen olaganustu kongreye gitmelidir.

Galatasarayli olarak fenerbahce'nin boyle toparlanacagini dusunuyorum
cehennem donana kadar fenerbahçeliyiz.
artık uluslararsı kamoyunda tanınan türk takımı.
uefadan 2+1 yıl ceza almış takım. bakalim türkiye de şike sahaya yansimadi diye agladiklari gibi uefaya da aglayacaklar mı.
yine ve yine şike yaptığı tescil edilmiştir. buna rağmen temiz olduklarını iddia etmektedirler. ilginç.
zırıl zırıl zırlayan taraftara sahip kulüp. hala kupanın sapını alın diyorlar biz trabzonspourlulara. ulan siz siki tutmuşsunuz hala neyin lafını ediyorsunuz ahlak yoksunları! ruhu bizdeydi tenekesi sizde idi. şimdi o tenekeyi de alacağız inşallah.
amk O kadar cömert bir kulübüz ki bir sene Trabzonspor'u, bir sene Bursaspor'u Şampiyonlar Ligi'ne gönderiyoruz. Yerim ya.
benim her daim başına birşey gelen güzel takımım.

bu takım son saniyelerde şampiyonluk vermiştir ve alay edilmiştir nedense ( geri kalan 16 takımın işi oraya kadar götüremediği unutularak )

bu takım ki türkiye kupası adlı gereksizden de gereksiz organizyonu kazanamıyor diye senelerce dalga geçilmiştir ( hocasının takımı sahadan çekmesi yüzünden 4 sene ceza aldığını pek kimse hatırlamaz) kazanınca kupanın muhabbeti bitmiştir.

bu takım 4 sene galatasaray arka arkaya şampiyon olurken , şampiyon olamıyor diye dalga geçilmiş lakin galatasarayın ligdeki diğer rakiplerin de buna müsade ettiği unutulmuştur.

ve yine bu takım şike soruşturması sonucunda kadrosunda ağır yaralar alırken her türlü hukuksuzluğa uğramıştır ( şampiyonluğu tescil edip fenerbahçeyi şampiyonlar ligide göndermemek gibi )

bu takıma hiç edilmeyen hakaretler edildi. emenike para sayıyor, görüntüler var dendi lakin nedense ortaya çıkmadılar. tapeler var dendi ama tapelerde ankaragücü ve trabzonspor arasında geçen " maçı verin biz de size gabric'in bonservisini verelim" olayının üstüne kimse gitmedi.

hukuk uygulanacaksa, herkese uygulanmalı. fener'e karşı oynamayan emenikenin, trabzona karşı da oynamadığını, hem de aynı gerekçeden, kimse dile getirmedi. hiç bir iddiası olmayan karabük'ün kalecisi son dakkada fener ceza sahasında ne arıyordu, takımı mağlupken başka maçlarda bunu kaç kere yapmıştı, bir delikanlı çıkıp soramadı bunu.

velhasıl; buraya yazacaklarıma sanırım tüm aklı başında fenerli kardeşlerim katılacaktır.

cas davasını çekmek hataydı, hakaretti, kandırmacaydı.
bizi düşürün ya da şampiyonlar ligine gönderin diye baskı yapmamak, düşürülmeyecekse takımı ligden çekmemek hakaretti.
( marka değeri, hisse, şirket demesin kimse. bu bir futbol klubudür öncelikle ve taraftarına karşı sorumludur )
takım , acil ve acil aziz yıldırım'dan kurtulmalıdır. hükümetin içinden birilerinin aziz yıldırım'ı bazı konularda geri çekilmeye ve bazı işleri bırakmaya çabaladığı kulaktan kulağa gitmektedir. lakin aziz yıldırım'ın buna direnişi fenerbahçenin gücünü kullanarak olamaz.

taraftarı ve futbolcuları artık psikolojisi bozuk insanlardır. ülkede artık kalmadığını daha dün gördüğümüz adalet'in verdiği sözde kararlarla insanlar resmi olarak şikecisiniz diyorlar.

ben de diyorum ki, ey aziz yıldırım ey fenerbahçeli diğer yöneticiler.

4 temmuzdan beri neredeyse her mecrada " bi konuşursam çok kişinin başı yanar" temalı açıklamalar yaptınız.

şimdi , artık çıkın ve bildiklerini açıklayın. çok övündüğünüz fenerbahçe sevgisini göstermeniz için bir fırsat, bu ülkeye olanların ne olduğunu anlatmak için bir şans.

açıklayın, takımı ligden çekin ya da çekmeden istifa edin.

ama her şartta istifa edin.
Hayatım boyunca desteklemekten ve gönül vermekten bir an bile vazgeçmediğim Türkiye'nin en büyük kulübü.