bugün

entry'ler (3520)

25 mart

bugün. aynı zamanda benim doğum günüm. akşam yemek hazırladım, masayı kurdum. otuzyedi tane de mum yaktım. otuz altı tanesini bir araya dizip geçmişin muhasebesini yaptım. Beş yılım eksik çıktı. (beş tanesi yemekte söndü, diğerleri yanmaya devam ediyor) Kim çaldıysa çıksın ortaya Ulan!
şaka bir yana sözlüğü bırakmaya karar verdim. çok önemli bir haber olduğu için değil, not olsun diye yazıyorum. üç beş tanıdık oldu, güldük eğlendik falan.
otuz altı yılı geride bıraktık, artık genciz diyemeyiz. meydanı gençlere bırakmak lazım. ekşi olsa hadi neyse de burada bu Kadar yeter.

burada gün oldu milliyetçi olduk, gün geldi komünist olduk, gün geldi dindar olduk. bazen de trollümsü davrandık.
bize Sevgi lazım dostlar. bir ayağımız Sabit olsun diğer ayağımız tüm görüşleri, inanışları, ideolojileri kucaklasın. nihayetinde insanız ve aynı toprağın çocuklarıyız. kıraç bu durumu güzel açıklamıştı, ona katılıyorum: "ben milliyetçi, dindar ve sosyalist bir insanım."

güzel ülkemizin birlik ve dirlik içinde sonsuza Kadar yaşaması dileklerimle hepinizin gözlerinden öperim. tüm yazdıklarımı gözden geçirip gereksiz bulduklarımı sileceğim. epeyce gereksiz entarim olduğunu tahmin ediyorum.

otuz yedi mum demişken bunları Aziz şehitlerimize ve sivas'ta hayatını kaybeden canlara armağan etmiş olayım. Allah'a emanet olun. sevgiyle kalın. esenlikler.

dershanelerin kapatılması

sosyal Adalet anlayışına uygundur. lise mezunlarının yalnız dörtte biri dershanelere gidebiliyor ve bu sektöre her yıl milyarlarca para akıyor. aynı görevi okullar kaliteyi artırarak yapabilir.
her olayda dünyada böyle mi diyenler gelişmiş ülkelerdeki uygulamalara baksınlar. ayrıca bu yasaya solcu eğitim sen ile sağcı tes karşı çıkmıştır. herkes pensilvanya müridi olmuş azizim.
öğretmenler işsiz kalacak demekle Metro gelirse minübüsçüler işsiz kalır demek arasında bi fark yoktur.

2014 yerel seçimleri chp mhp güçbirliği

bütün yıl ülkücülere edilmedik laf bırakmayan solcularla, mhp'lilerin işbirliğidir. bunların tutkalı ise pensilvanya'dan ithaldir.
hal böyleyken midesi bulanan sıradan bir vatandaş gidip oyunu akp ye atar. seçimden sonra klasik ağlama seansları ve ardından Rutin ideolojik savaşlar başlar. ta ki bir sonraki seçime dek.

ortamdan dışlanmamak için akp liyim diyemeyen genç

ne olursa olsun görüşünü dile getirmesi gereken gençtir. sonuçta karşındaki adamlar birer mandela, birer Gandhi, birer che oldukları için seni hoş göreceklerdir.

adalet ve kalkınma partisi

kitle partisidir. içinde her telden Adam vardır. ancak çapulcu ve haşhaşi olaylarından sonra milli Kanat ağırlığını koymuştur.

40 yaş üzeri seçmenin akp takıntısı

yetmişlerin doksanların boktanlığını görmüş insanların tercihidir.
akp dediğin 13 yıllık parti. neyin alışkanlığı amk.

il il akp ye karşı oy verilecek parti

hakiki koyunları göstermiş haşhaşi çalışması. ahaha.
bu adamlara sorsan hemen yarın ülkeyi bir rusya, çin, abd, ingiltere'ye teslim ederler. yeter ki akp gitsin. aklınızı sikeyim afedersin.
ha bu arada şanlıurfa'da oyu kime atıyoruz?

23 mart 2014 ak parti istanbul mitingi

haşhaşilere atılan sağlam tokattır. ayrıca mitingdeki türk bayraklarının fazlalığı dikkatimi çekti.
vatandaş başbakana sahip çıkıyor olay bu. artık hiç kimse ama hiç kimse türkiye'de siyaseti dizayn edemeyecek. sipariş adamlarla, ısmarlama davalarla millet uyutulmayacak. milletin dediği olacak Ulan. aşşağılık kibrinizden vazgeçin ve demokrasiye saygı duyun. hazımsız çapulcular sizi.

edirne

hava kirliliği ve çöp sorunu had safhada olan şehir. yirmi yıl önce istanbul da bu haldeydi. istanbul ve Ankara'nın havası temizlendi. tüm trakya'da hava is kokar kış akşamlarında. çekilir gibi değil.
edirne UNESCO kültür mirasına girebilecek değerde bir kent. her metrekaresi tarih kokuyor. ancak sabaha Kadar içen değil akşama Kadar çalışacak bir belediye başkanına ihtiyacı var.
acilen hızlı tren, havalimanı ve belediye otobüsü lazım. seçimi akp adayı kazanırsa edirne balkanların yıldızı olur.

arslanbek sultanbekov

şartlı sevenleri tarafından aforoz edilmiştir. bakın gençler birini severseniz görüştüğü takıma-partiye göre değil kişiliğine göre sevin. sonra ağlıyorsunuz, dayanamıyorum.
halk ozanıdır. dombırası dombıramızdır.

ak partiyi hala güçlü kılan şey

recep tayyip erdoğan'dır. rte mhp veya chp başkanı olsaydı da oyu yüzde elli olurdu.
türk milleti lider merkezlidir. başında karizmatik birini bulursa bırakmaz. olay budur.

umut oran

f-chp'li eleman. başbakan ile ilgili çok kesin konuşmuş. kaset, şantaj, montajla işbaşına gelmeyi düşünüyorlar, yazık. kk bir de Temiz siyaset demiyor mu. inşallah millet bu oyunu bozacak.

http://www.odatv.com/n.ph...en-cekilebilir-2203141200

ihsan özkes

ilkokul düzeyinde bir seçim sloganı var: "hemfikir herkes ihsan özkes."

30 mart 2014 yerel seçim tahminleri

akp 51.
cemaat 49.

recep tayyip erdoğan

milli görüş gömleğini tekrar giymiş olan reis. cemaatle yola çıkmakla hata etti, yanlış eylem ve söylemleri oldu ancak gün itibariyle desteği hak ediyor.
birileri artık türkiye'yi dizayn etmekten vazgeçmeli. askeri veya sivil vesayet olmayacak. milletin dediği olacak.
30 martta tayyip bey'e destek vermek demokrasiye, milli hakimiyete Onay vermektir.
paralele çalışmak ise türkiye'yi karanlığa sokmaktır. aşırı uçlardaki tüm muhalefetin başbakana karşı birleşmesi türkiye'nin birleştirici gücünün kim olduğunu gösterir.
dik dur eğilme, türk milleti seninle!

chp vs mhp

chp 22 mayıs 2010'da kk'nun genel başkan seçilmesiyle; mhp ise 22 mayıs 2011'de başkanlık divanındaki etkili isimlerin (7 gnl. bşk. yrd.) kaset skandalı sonrası istifa etmesiyle tamamen f Tipi yörüngeye girmişlerdir.

diyelim bunlar başa geldi. ülkeyi chp+mhp değil direkt cemaaat yönetecek. evet cemaat akp ile beraber yürüyordu ama artık ortaklık bozuldu. şu haliyle akp daha millidir. ulusalcı ve ülkücülere önemle duyurulur. seçim akp ile cemaat arasındadır.

kemal kılıçdaroğlu

17 aralık doğumlu olup ailesinin ilk soyadı Karabulut dur.

başka sözüm yok, Hakim bey.

fethullah gülen

kemalistlerin akp den kurtulmak için sığındıkları karaliman.
bunlara göre akp gitsin de ne olursa olsun.
sonra anıtkabire gidip "Atam kalk" demek yok ama. baştan anlaşalım.

tatava yapma bas geç

cemaatin ucuz oyunu.
"sen bi sikten anlamazsın, dediğimi yap" demenin açık ifadesi.
özgürlük isteyen sarı koyunlar uçurumun kenarında.

amcık rusya kırım dan defol

etkili bir Slogan.

evet rusya kırım'dan defol. şu kargaşaları atlatalım da karakamışı gösterecez size.
paşol ti nahuy amına koyim.