1. 1.
  Resmi yayın kuruluşu olan TRT nin 1. kanalıdır yıllar boyunca da insanların hayatındaki tek kanal olmuştur, halkımıza çok yararıda olmuştur bu kanal sayesinde dallas, alf, redkit ve pazar günleri saat 13:00 da başlayan western kuşağıyla büyüyen ber nesil şu an maç çıkışında havala ateş edip *, sokaklarda kapkaç yapıp *, kimileri de paso magazin programı seyredip elin parasıyla ne boklar yaptığına bakmaktadır *.
  5 -1 ... crypto
 2. 2.
  etrafın mantar gibi tv kanalı kaynamadığı yıllarda forsu pek fazla olan fakat şimdilerde süksesini yitirmiş haber ağırlıklı ulusal kanalımız.
  şimdiki kanallardan en önemli farkı bir kapanış ve bir açılış saati oluşuydu...
  istiklal marşıyla başlar istiklal marşıyla biterdi...
  ama biterdi...
  şimdikiler gibi 24 saat bir ömür yayın yapmazdı...
  ahh ahh ne günlerdi...
  özlenilesi değil belki ama;
  aaammmmaaaaaannnn...
  6 ... sıçtırtma lamasına
 3. 3.
  cnbc-e'den baska en kaliteli ve izlenesi diziler yayinlayan turkiye'deki tek kanaldir.
  (bkz: gizem avcisi)
  (bkz: kanit pesinde)
  4 ... ms.viking
 4. 4.
  Özel televizyon kanallarından önce pazar sabahları 10'da açılan, 12'ye kadar klasik müzik konseri yayınlayan ve bizleri ardından yayınlanacak çizgi flim bahanesiylede olsa ekrana bağlayarak, klasik müziği sevdiren eşşiz televizyon kanalı. Ha birde değişen iktidarlara göre dalgalanan yayın politikasını unutmamak gerek...
  3 ... yastivirseba
 5. 5.
  bilen bilir.. türk sinemasının klasikleri arasında gösterilen tatar ramazan sürgünde filimde, ramazan, filmin bir sahnesinde sazı eline alır ve ahmet kaya - yusuf hayaloğlu ikilisinin harika eseri şu dağlarda kar olsaydım ı söyler.devletimizin bu yüce kanalı , tatar ramazan sevdalısı sinema severleri bu sahneyi makaslayarak izleyicilere sunmustur. böylece vatan bölünmekten son anda kurtulmuş, tv basındaki insanlarımızın doğru yoldan sapmaları engellenmiştir.allahtan filmi film yapan esaslı dialoglar esnasında izmir marsı girilmedi .bunada sükür..

  (bkz: akıl fikir)
  3 -1 ... orloff
 6. 6.
  doğru düzgün magazin programı yapmayan sıkıcı tv kanalı. ama arada insan birkaç belgesel izleniyor tabii ki de. can sıkınıtısını alıyor bazen böyle. nadir de olsa.
  2 -1 ... paris hilton
 7. 7.
  yıllardır kabuk değiştirmeye çalışan, ne yaparsa yapsın pek bir değişiklik olmayan güzel ülkemin ilk tv kanalıdır. digitürkle anlaşması sonucu türkiyede maraton programını show tvden kaldırtan kanaldır.
  1 ... 220voltyiyenadam
 8. 8.
  Öyle 3000 kanalın ve onu çeken uyduların olmadığı zamanlarda -yani tek kanallı televizyon dönemine tekabül eden- Türk halkının izlediği kanaldır.
  3 ... onish
 9. 9.
  an itibari ile sabuhayı çığıran kanaldır. hemide kemal sunaldan...
  3 ... isildur
 10. 10.
  (bkz: satılmış medya)
  1 -2 ... unwanted