Resmi yayın kuruluşu olan TRT nin 1. kanalıdır yıllar boyunca da insanların hayatındaki tek kanal olmuştur, halkımıza çok yararıda olmuştur bu kanal sayesinde dallas, alf, redkit ve pazar günleri saat 13:00 da başlayan western kuşağıyla büyüyen ber nesil şu an maç çıkışında havala ateş edip *, sokaklarda kapkaç yapıp *, kimileri de paso magazin programı seyredip elin parasıyla ne boklar yaptığına bakmaktadır *.
cnbc-e'den baska en kaliteli ve izlenesi diziler yayinlayan turkiye'deki tek kanaldir.
(bkz: gizem avcisi)
(bkz: kanit pesinde)
Özel televizyon kanallarından önce pazar sabahları 10'da açılan, 12'ye kadar klasik müzik konseri yayınlayan ve bizleri ardından yayınlanacak çizgi flim bahanesiylede olsa ekrana bağlayarak, klasik müziği sevdiren eşşiz televizyon kanalı. Ha birde değişen iktidarlara göre dalgalanan yayın politikasını unutmamak gerek...
bilen bilir.. türk sinemasının klasikleri arasında gösterilen tatar ramazan sürgünde filimde, ramazan, filmin bir sahnesinde sazı eline alır ve ahmet kaya - yusuf hayaloğlu ikilisinin harika eseri şu dağlarda kar olsaydım ı söyler.devletimizin bu yüce kanalı , tatar ramazan sevdalısı sinema severleri bu sahneyi makaslayarak izleyicilere sunmustur. böylece vatan bölünmekten son anda kurtulmuş, tv basındaki insanlarımızın doğru yoldan sapmaları engellenmiştir.allahtan filmi film yapan esaslı dialoglar esnasında izmir marsı girilmedi .bunada sükür..

(bkz: akıl fikir)
doğru düzgün magazin programı yapmayan sıkıcı tv kanalı. ama arada insan birkaç belgesel izleniyor tabii ki de. can sıkınıtısını alıyor bazen böyle. nadir de olsa.
yıllardır kabuk değiştirmeye çalışan, ne yaparsa yapsın pek bir değişiklik olmayan güzel ülkemin ilk tv kanalıdır. digitürkle anlaşması sonucu türkiyede maraton programını show tvden kaldırtan kanaldır.
Öyle 3000 kanalın ve onu çeken uyduların olmadığı zamanlarda -yani tek kanallı televizyon dönemine tekabül eden- Türk halkının izlediği kanaldır.
an itibari ile sabuhayı çığıran kanaldır. hemide kemal sunaldan...
(bkz: satılmış medya)
ampülcülerin iyi kadrolaştığı kurumdur. yine iyi kadrolaştıkları bir diğer kuruluş için;

(bkz: thy)
dünya futbol şampiyonasını en iyi servis eden kanaldır.
metin uca'nın eskilerden bir yazısında arkadaşlarıyla- kuşağıyla gençken öpüşmeyi öğrendikleri yer olarak tanımladığı.
dünki seçim programında tüm partilerin kısa adlarını veren -örn; mhp, emep, dtp, chp... gibi- yanlızca akp yi ak parti şeklinde lanse eden kanal. sinek küçük değil ki mide bulandırsın bu sinek adamı torbalarca kusturacak büyüklükte.
seçim yayınından sonra en güvendiğim kanal olmaktan çıkmış kanaldır.
çoğu televizyonun 1. kanalında ikamet eden kanal.
gerçek habercilikle biyerlere gelmişken, AKP'nin bir kolu haline gelerek gözden düşen, memleketimizin ilk televizyon kanalıdır.
iyiden iyiye dinci kesimin eline geçtiği anlaşılan kanal. öğle vakti belgesel yayınlama haklarını kullanan ve bu hakkını almanya da müslüman olan bir alman ı anlatan program ile gösteren kanaldır. adam vaiz olmuş , eskiden boksörmüş , kuran ın saçtığı ışık ile dünya sı aydınlanmış(nasıl aydınlanmak ise) , karısını görücü usulü almış , evlilikten önce cinsel ilişkiye dini izin vermiyormuşta falan filan... umarım ufak çocuklar bu belgeseli izlememiştir. trt 1 izlemeyin , izletmeyin. aynen kanal 7 ve kanal 5 gibi.
an itibari ile yayınlanan programda koronun ardındaki atatürk resminin çok afedersiniz zebani gibi durduğu kanalımız. yuh diyorum.
Artık neredeyse sürekli çizgi film * yayınlayan , narkoz * kullanmasını iyi bilen resmi kanal.
23 şubat 2007 akşamı yayınladığı tarkan konserini şehitlerin anısına mı(!), yoksa türbanın kabul edilmesi şerefine mi verdiğini çözemediğim ''hükümet televizyonu''.
yayın sona erdiğinde, istiklal marşını takiben televizyonunuzu kapatmayı unutmayınız** şeklinde ibare yayınlayan, pazar sabahları * hikmet şimşek ile pazar sineması bekleyen bizlere önden pazar konserini dayayan, icraatın içinden ne varsa anlatan, samantha fox vasıtasıyla trt 2 ile programlarını paylaşan, bir dönem tv 1 olarak isimlendirilen, türkiye radyo televizyonu.
(bkz: trt 2)
an itibari ile eski bir komedi filmi yayınlayan kanal. zaten eski türk filmlerinin kendisi komik olduğundan komedi filmleri iki kat güldürüyor insanı.
27 temmuz 2008 gungoren patlamasiından sonra hala olay yerine bağlanmayan hadi onuda geçtik bi alt yazı bile geçmeyen kanal. haa unutmadan söyleyelim devletin resmi yayın kanalıdır kendileri.
13 kişinin öldüğü patlama olayı yerine emel denen kadının sunduğu şov programını yayınlamayı tercih eden kanalımsı. devletin kanalıydı bu demi?
Türkçenin en iyi konuşulduğu,
ihtiyarların haberlerini izlemeye bayıldığı,
Genç ve çocukların, pek uğramadığı,
Her iktidar değiştiğinde, yayın politikası ve
yayın akışı değişen,
Türkiyenin Resmi Hacıyatmaz Kanalı.