bugün

her ne olursa olsun türkiye nin en büyük klübüdür. kıskananlar çatlasın.
adalet yerini bulmaya başladı ya, adalet yerini buldukça öfkemin azaldığı kulüp. adalet böyle bir şey gerçekten...
kılavuzu karga olanın burnu boktan, yöneticisi aziz olanın takımı şikeden kurtulmaz.
şampiyonlar ligine mi gitmek istiyorsun?

kamon...
http://s14.directupload.n...mages/130625/ibjfzwu6.swf
armasına gönül verdiğim..
türk milletinin ruhudur. fransız ve abd-israil uşakları tarafından ablukaya alınması normal.
ey fransız uşakları siz bizim sakalımızı kestiniz sadece. kesilen sakal daha gür çıkar. biz sizin götünüzü kesikecez, götünüzü. o narin fransız götünüzü.

yüksek dağın başı dumanlı olur. dik dur yeter!
türk milletinin ruhu felan değildir. illa ruh olacaksa papaz ruhu olur.
Hakettiği cezayı türk adaletinden bulamayan takım.
25.06.2013 tarihinde tescilli şike yaptığı kanıtlanan takımdır..
aziz yıldırımın egosu uğruna harcadığı takım.
kuşkusuz şu anda taraftarlarının yerinde kimsenin olmak istemeyeceği kulüp. bana galatasaray'ın önümüzdeki 2 sene avrupa'da oynamayacağını söyleseler hayatımdan bir şeyler eksilirdi. salisesinde futbol izlemeyi bırakırdım. kendimi tenise, golfe verirdim. düşünsenize, koca bir sene ligde onlarca maça çıkıyorsun ama bir amacı yok. taraftarı bırak, futbolcular ne yapsın? gerçekten kötü bir durum.

açık konuşmak gerekirse biz galatasaraylılar olarak bu karara üzüldük diyemeyiz, bu her şeyden önce ezeli rekabetin doğasına aykırı. edebi dostluğu çoktan geçtim, o artık kalmadı zaten. ama ben herhangi bir fenerbahçelinin şu an hangi ruh halinde olduğunu çok iyi anlayabiliyorum. bu yüzden de dalga geçilmesi taraftarı değilim.

bir sözüm de gerçekleri görmek yerine deve kuşu misali kafasını yere gömen fenerbahçe taraftarına. bu arkadaşlar halen daha aziz yıldırım'ı savunacak kadar akıl ve mantıklarını kaybetmişler. hayır anlamıyorum aziz yıldırım'ın götünün kılı mı olmak istiyorsunuz? zaten bu ülkede istemediğimiz kadar mevcut bu kıl türünden. siz bari bilinçli olun ve bu adamdan kurtulacağınız için buruk da olsa sevinin.
önümüzdeki 2 sene avrupa kupalarında olmayacak olan takım

üstüne uefa gibi bir kurum tarafından 'şikeci' damgası yemiştir

bütün bu yaşananların sorumlusu aziz ve ekibine sahip çıkan fenerbahçe camiasıdır. onların üstündeki pisliği dinine didine kendilerine bulaştırdılar..
görsel
şikeci olduğunu tüm dünya duymuştur. fenerbahçe, türkiye cumhuriyeti'ni değil, götlerinden uydurdukları fenerbahçe cumhuriyetini bağlar. ne halleri varsa görsündürler.
2yıl boyunca iç güveysi olacak futbol kulubü.
tuncay diye ibne vardı bu takımda. abi ne ibneydi ya... artık uzmanlıktan kendi kendine faul yapıyordu.
uefa'nın ceza verebilmek için tüzük değişikliğine gidip avrupa kupalarından 2+1 yıl men ettiği spor kulübü.

not: bundan iki sene önce bir ülke ligin de yapılan kural dışı duruma uefa ceza veremiyordu.
Adamlar Miroslav Stochu elimizden aldı 2 sene üstüste şampiyon olduk.
Adamlar ilkan Karaman'ı elimizden aldı Basketbolda Şampiyon olduk.
Adamlar Alper Potuk'u elimizden aldı 2sene men cezası aldılar.
Yetev be Azizim bu işlev böyle olmuyor işte.
Türkiyenin resmi olmayan rakamlarına göre ilk spor kulübüdür. bahçedeki fener adıyla kurulup 1907 yılında fenerbahçe adıyla resmileşmiştir. unutulmazları arasında lefter alex rıdvan oğuz boliç rapaiç hooijdonk anelka carlos gibi isimleri barındırır. sarı lacivert çubuklu formayla özdeşleşmiştir. hali hazırda şike iddaları nedeniyle iki yıl men alan kulüptür. bireylerin yaptığı hataların ismini lekelemesi mümkün olmayan takımdır. şeref duyulan takımdır. omuzlarımızda büyüyen sevdadır. atatürktür.
ligden de düşürülsün.

fenerbahçeliyim öncelikle...her gün acaba düşeceğiz mi korkusuyla yaşadık üç senedir.tepede ki 3-5 kendin bilmez yüzünden.şimdi düşürsünler fenerbahçeyi en dibe, hem ligde ki takımlar fenerbahçesiz bir lig nasıl oluyor onu görür, hem fenerbahçem kendini toparlar.daha güçlü bir şekilde.

(bkz: koy elini kalbine gör bak Fenerbahçe nerede)
ligden de düşürülmesi gereken tescilli şikeci.
yakın zaman önce hakkında şu entryi girdiğim takım (#19622434)

bunu neden söyledim? bu kadar spor yorumcusu, futbol insanı ve tabii, "2 yıl önce kim kaç yıl düşecek hesabı yapılıyordu, bu yıl takımlarımız finale koşuyor, bize teşekkür edilmeli" diyen federasyon başkanı yıldırım demirören uefa süreci bitti, iyi atlattık sanıyordu da bir ben mi müfettiş incelemesinin devam ettiğini biliyordum? hayır tabii ki de ben de bilmiyordum.

ama yukarıdaki entrynin girilme sebebi uefada devam eden inceleme süreci değildi. yine trabzonspor'un o yıl ki şampiyonluğu da bu sürecin sonunda tescillenmeyecek.

ya? ben, fenerbahçe'yi aklamaya çalışıp onu da, türk futbolunu da rezil eden, fb yöneticinin tapelerdeki deyişiyle, "3/4'ü fb'den yana" olan tahkimin ve federasyonun verdiği ve sonucu zaten belli olan kararı takmıyorum. kupanın tescil yoluyla verilip verilmemesini de...

şunu spor medyası dahil kimse anlamadı: ortada bir spor varsa bunu ceza yargılaması mantığıyla değil, vicdanla, kanaatle yargılarsınız. ve türkiye'de, birçok fenerbahçeli de dahil vicdanlarında o yıl yaşananları yargılayıp mahkum etti.

bu süreç nasıl sonuçlanır bilmem. ama şunu iyi biliyorum: (#19622434)
önümüzdeki 2 sene değil, uefa kupalarına katılmaya hak kazandığı 2 sene, yani önümüzdeki 2 sene uefaya katılmaya hak kazanamaması durumunda cezasını cekmiş sayılmayacak. tabi bunlar tahkimde onanırsa olacak senaryolar. bana sorarsanız tahkim bu cezaları onar,

zarar cok büyüktür Fenerbahce bunun altından kalkar, kalkarken de ezilmesi gereken başlar ezilmelidir. kimler bu davaların içindeyse kimler bu kulübün bu hale gelmesine vesile olduysa hesap vermelidir hesap sorulmalıdır.

cok üzgünüm.
2 yıl men cezasını indirmek için savunma yapıp 2+1 yıl ceza aldık.

şimdi 2+1 yıllık cezayı indirmek için tahkime gideceğiz.

tahkim 2+1 yıllık cezayı 3+1 veya 4+1 yaparsa yeminlen oturur köşeye ağlarım.