bugün

"taktik bilmiyor" denilen hoca.

"ehü ehü, ben cm de altay ı ikinci ligden alıp şampiyon yaptım hacı, 8k ya 5 20 si olan adam buldum, kod var onu girdim, ben fatih terim'den iyiyim" diyen adamlar var dünyada.

ulan, 6 maçtır yapamadığın averajı puanı, 2 maçta yapıyorsan, ki bu maçlardan biri grubun en ölüm kalım maçı ise ve kadro aynı kadroysa, aynı kadro, bunu taktik bilmeden sadece futbolculara gaz verip yapan adam, motivatör falan değil, bildiğin büyücüdür. yani ben sadece lafla 20 tane adamı böylesine değiştirebiliyor olsam, hiç uğraşmam teknik direktörlükle filan, peygamberliğimi ilan ederim. manyak mısınız nesiniz lan? ne diyo ki maçtan önce soyunma odasında. "aynı şekilde oynayın, ama aslansınız kaplansınız" bunu mu diyor.

ha geçmişte elde ettiği başarılardan dolayı bir karizması var, bu da elbette ki söylediklerinin dinlenmesinde ciddiye alınmasında direk tesirli.

lakin, maç 1-0 iken, mevlüt ü oyuna almak, göt ister işte, ikili averajın da iyi olması için debelenmek. "e bi gol yesek nolacaktı" diyenler, defans alsaydı da 1 gol yeseydik nolacaktı lan? futbol bu, top döner dolaşır bana çarpar ona çarpar girer kaleye, kalecinin ayağı kayar, hakem olmadık penaltı verir o gol olur. çok yaşadık bunu. o zaman nasıl atıcan golü?

işte bunu göze almak, o andan sonra oyunun mevlüt'ün oyununa döndüğünü görmek taktik bilgisidir canım kardeşim. cm de filan bu yer almaz, cm de oynadıkların sadece bir kod. insan değil onlar. her zaman aynı sonucu verir. ama bunlar insan. fatih terim de insan biliyor, oyunu görebiliyor nereye gittiğini. adam hissediyor, illa sayısal veriyle olmaz o iş, görürsün oyunu "ulan bombok oyun, şurda bi ibnelik var" dersin, ama somut bi verin yoktur, orası bozuktur işte.

allah aşkına, uefa kupası almış, serie a da fiorentina gibi bir takıma tarihinin en büyük başarısını yaşatmış (kupa finali, sanırım daha büyük başarıları yok şampiyonluk filan, en azından yakın zamanda) milli takımı ilk defa avrupa şampiyonasına götürmüş, sonra yine götürüp yarı finale çıkarmış, şampiyonlar liginde çeyrek final oynatmış, süper lig de 6 kez şampiyon olmuş bir adam, taktik bilmiyorsa, bilen kişiyi çok merak ediyorum. bilen kim? jose mourinho biliyor, o yüzden senle benle muhattap jose mourinho, fatih terim'e selam bile vermiyor.

tövbe yarabbim...
birilerinin hala çekemediği türkiye'nin en iyi teknik direktörüdür. ulan daha neyin davasını yapıyorsunuz? birilerinin 2 senede yapamadığını adam 2 maçta yaptı, ülkeye hava getirdi. bazı üstün zekalıların derdi aykut kocaman'ı milli takımın başına getirmekti, sanki kendi klüplerinde çok başarılı oldu çok sevildi birde ülkenin başına gelmesi derdine düşmüşlerdi bu düşüncenin bile altında yatan en temel neden fatih terim markasını eskitmek bak başka türk hocalarda var işte milli takımın başında işte başarılı oldu ve fenerbahçeli demek istediklerinden kaynaklanıyor. artık kabul edin sevseniz de sevmeseniz de bu ülkenin en büyük teknik direktörü fatih terim'dir. buna ister seve seve ister ipe ipe saygı duyacaksınız!
saldıracak nokta bulamayınca "ama karaktersiz, çirkef bu yeaa" diye saldırılan grande.

lan bu adam 60 yaşında, senin rüyanda göremeyeceğin başarılara imza atmış, türkiye'de almadığı kupa yok, avrupa'da hem milli takım düzeyinde hem de galatasaray ile başarıları ortada. italya'da devlet nişanına sahip, avrupa elit teknik direktörleri forumuna sürekli davet ediliyor, dünya genelindeki birçok futbol adamının kendisine saygısı belli.

ama bizim cücük beyinlilere göre "çirkef ama bu yeaa" diye bok atılıyor.

lan bok, sen kimsin amına koyim fatih terim'in karakterini diline doluyorsun?

velhasıl;

allah kerim, fatih terim!

görsel

edit: asadasadas hahahaha 3-4 gün önce "andorra ne yeaaa romanya maçında görelim o'nu" kafasındakiler şimdi de "romanya ne yeaaa hollanda maçında görelim o'nu" diyorlar asadasada hazımsızlık çok fena, öyle böyle değil!

bir de grande kelimesine takılmışlar ahahahah bak bakalım italyan taraftarlar nasıl sesleniyor fatih terim'e : http://youtu.be/l2t5WAUjmjk?t=2m43s
futboldan anlamayanların romanyayı yendi diye övdüğü adam. ulan romanya kim ki ? önce bi hollandada ne yapacak estonya deplasmanında ne yapacak ona bakmak lazım.
sinirlenince çok güzel olan göbekli babacan.
abdullah avcı'nın, hatta öncesinde guus hiddink dönemindeki, hayattan bezmiş, top oynamaktan aciz milli takımı doğrultmuştur. azerbaycan'a yenilen, estonya'yla berabere kalan, kazakistan'dan 3 puanı son anlarda bala göte kurtaran takım gitmiş, durum 4-0 iken kaledeki topu alıp doğru santraya koşan arda turan önderliğinde bir milli takım gelmiştir. benim nazarımda kendisi için en iyi tanımı fm 2005 * yapmıştır;

tactical intelligence 12
motivation 20

bazen fevri davranıp, atak uğruna oyunu riske atabiliyor. o kadar olacak ama ne olursa olsun, takım yenildiğinde sahadan boynu dik ayrılacak bir takım oluşturuyor.

imparatorsun daha da söze gerek yok.
fm 2005'de özelliklerini abdullah avcı doldurmuş herhalde.

taktik bilgisi 12 ne lan? oha amına koyayım. bari dün akşamki maçın hemen ertesinde saçmalamayın oğlum.
Arkadaş yüz yıllık futbolumuzda tek tük takım ve teknik direktör çıkıyor, başka ülkede adına stadyum inşa ederler ama sırf Galatasaray lı diye fener medyasının saldırılarına maruz kalıyor, üstelik kendi camiası içinde arkasından iş çeviren profesyoneller(!) mevcut. bırakın manciniyi geretsi bir alex fergusonumuz olsun futbolumuzda.
hala aykut kocaman'la kıyaslayanlar var ya yazık.
mucizeler yaratan ve yaratmaya da devam eden teknik hocadır.
maalesef ki 2 maçtır yarattığı ve sıradaki estonya maçını rahat kazanarak son maçta prestij için kapışak hollanda yı da bir şekilde yenerek geliştireceği mucizenin macaristan ın ellerinde olduğu büyük hocadır. olur da macarlar puan kaybederse o zaman buradaki antiterimler ne diyecekler merak içindeyim.

helal olsun sana imparator!
tanım yapmaya gerek yok aslında.

tanımımıza ihtiyacı da yok.

her şey ortada.

şu facebook iletisi her şeyi özetliyor aslında :

' sen imam ol biz namaza başlayalım fatih terim '

grande terim 1

imparator 2

imparatore 3

(moda güven olmaz , tanım yok diye silerler falan )
fbjk'lilerin galatasaray'ı bırakıp milli takımla devam etmesi için dua ettikleri imparator, türk futbolunun 1 numaralı adamı..
bu akşam maç sonu çok gergin ve huzursuz, atarlı davranmış adam.
oysa bu milli takım durumunu kendi istedi ve bu tip haberlerin çıkması da normal. ama yalan ama doğru. medya için tam bir malzeme bu. ve her kötü sonuç buraya bağlanacak, bu belli.
not: daha evvel demiştim bu milli takım işini aklı varsa kabul etmemeliydi.
sadece bir görüş bu tabi.
türk futbol tarihinin gelmiş geçmiş en iyi hocasıdır.
bi arkadaşımın galatasaray'ı kısa süre zarfında bırakacağını iddia ettiği teknik direktör. siktiri çektim ama. gider mi lan imparator aslan yuvasından.

edit: sigaraya başladım.
hemen kendisini gönderip saftig veya skibbe ayarında bir hoca bulmamız lazım.

çünkü biz galatasaray'ız. bizim camiada kimse başkandan büyük olamaz. hiçbir hoca 2 seneden fazla çalışamaz, efsaneleşemez, istikrar olamaz.

dolayısıyla takımı 50.sınıf avrupalıların çalıştırması bir kulüp geleneğidir.

ironi bir yana ona tek bir şey için sitem ederim, o da kendini içinde bu kadar hainin bulunduğu yerde tartıştırdığı için.

o da yönetimdeki komisyoncu puştların yüzünden, onu da biliyoruz. geldikleri gibi giderler.
ingilizcesi kadar Türkçesi garip olan teknik direktör. Ne demek istedi anlamadim. Kemal Sunal'ın muhtarlık konuşması gibiydi..."ya biz imzaladik ta imzalamadik mı dedik."
sahaya çıkıp gol mü atsın?

iyi bir teknik direktör.

bu akşam takımı gol kaçırmak için her şeyi yapmıştır.
bu sene her türlü yine şampiyon takımın hocası olacaktır. öyle 3 maçla lig verilseydi kuşların 18 kupası olmazdı...
son 20 senede bütün galatasaray efsanelerinin başına en az bir kere gelmiş bir muamele ile karşı karşıya olan imparator.

artık son dönem moda haline gelmiş kısaca gelenekselleşmiş bir tören haline gelen küfürler eşliğinde kovulma merasiminin kendisi için de yaklaştığını görmekteyiz.

hocam, galatasaray artık senin tanıdığın galatasaray değil. çok değiştik hocam. kızma bize lütfen.
(bkz: fatih terim in içine düştüğü ikilem)
yine aynı ayak oyunlarının bir tekrarının uygulama sokulduğu teknik adam. terim'in arasını taraftar ile boz. gerisi kolay.

adam basın toplantısında 'birilerinin paşa gönlü istiyor diye ben sözleşme mözleşme imzalamam' diyor. bizim taraftarlar da bunu hop kendi üstlerine alınıyor. burada kimin kastedildiği çok açık.

burada kastedileni anlamayarak taraftara söylüyor demek açıkça bir kara propagandadır. medyadaki çakalların ve anti terimci tayfanın gazına gelmeyin.

terim başarısız olursa zaten sezon sonu ayrılacaktır. bu camiaya bu kadar emeği geçmiş bir adama bu kin bu nefret ne amk lan. ne duygusuz adamlarsınız oğlum. anladık terim'i sevmiyorsunuz. o puan kaybettikçe içiniz bir hoş oluyor. en azından çaktırmayın değil mi?
her basın toplantısında habercileri azarlayan teknik direktör.sorulara tahammülün yoksa çıkma toplantıya.
imparator. kredisi=sonsuz.