bugün

arkadaş listesine eklediğimiz, eş dost akraba arkadaş dahil, daha sonra tribünlere geçip oturup, herhangi bir paylaşımda bulunmayan, yaşadığının halâ o listede olduğundan dolayı bilindiği, en sonunda da listeden şutlandığı gerçeğinin yaşandığı teknoloji harikâsı site.
en fazla takıldığım sitedir..baya alışkanlık yaptı.
birçok yeni arkadaş edinmeme neden olmuş güzel site.
gizlilik ayarları değişmiş sitedir. ama ne hikmetse çevremdekilerin hiçbirinde değişmemiş. bir tek bende mi var bu yeni görüntü?

http://imageshack.us/phot...-images/153/balksz2b.jpg/
sıradan ve sığ insanların, yedikleri yemeğin bile fotoğrafını çekip paylaştıkları hede.
insanlardan tiksinme sebebi.
şu an kafamdaki intibası şu şekilde:

binlerce insan bir düğün salonunda toplanmışlar ve tek amaçları gösteriş yapmak. aşırı makyajlı kokoş kızlar ve takım elbiseli abazan erkekler. birbirlerine kur yapıp duruyorlar. flash tv gibi de gamsızlar. birbirlerini tanımadıkları halde halay çekiyorlar 20'şerli gruplarla.

böyle siktiriboktan bir ortam olmuş artık. elbette kullanım amacına ve niyetine bağlı ama sizin niyetiniz iyi olsa bile gözünüze bunların çarpmaması olanaksız.
hesabımı siliyorum çünkü:

mide bulandırıcı yer.
facebook' tan kız kaldırmaya çalışan abazan tipler var. adam utanmadan, sıkılmadan herkesin kendisine ağzına ettiğimin abazanı dediğini bile bile kıza yazıyor... üstelik yunus emre' nin allah dostu kişiliğini kullanarak. cidden tiksindim artık. şu okulla ilgili sayfa-gruplar olmasa hesabımı donduracağım ama bilgi kaynağım facebook elim mahkum.

sahte hesap mı açsak acaba?
bugün rüyalarıma konu olmuş site. güzelce öğle uykusuna yatan ben;o da ne rüyada facedeyim ve tutuşmuş durumdayım niye mi? facebook da nasıl bir sistem olmuşsa telefondaki mesajları gösteriyor. allhım sil sil bitmiyor mesajlar.
(bkz: göt tutuşması)
iyice boku çıkan sosyal arkadaşlık pazarlama sitesi. şöyle ki; durum güncellemesi yapıyorsunuz ve bunu bazı insanlardan saklayabilme imkanınız var. insan soruyor, neden saklayacağım ifadelerimi görmesinden rahatsızlık duyacağım arkadaşlarım listemde olsun ki ? elbette silmek en makbülü. ama insanı riyakarlığa yöneltmiyor mu bu uygulama ? aynı anda bir kaç kişiyi idare edebilmek için güzel hal alıyor. yozlaşan insanlık için kendinizi pazarlamanın tüm sırları ve sınırları sizin elinizde, istediğiniz gibi kullanın. vay be.
google+ korkusunun ve özentiliğinin baş gösterdiği sitedir. sabit üst çerçeve, google+ usulü paylaşım seçeneği hiç hoşuma gitmedi suckerberg, hiç hem de.
mümkünse yenilik yapmaması istenilen site.
değişmeyen tek şey değişimdir,
her değişim iyi midir? hayır
durduramıyoruz, batırıyorlar.
Mark zuckerbergin kurduğu bir sitedir. üyeleri her çevreden 7 den 70 e insanlardır.son açıklamalarda facebook kullanıcı sayısının yarım milyara yaklaştığı söylendi.
seviyenin söz konusu olmadığı sosyal ağ.
Günümüzün bir numaralı vakit öldürme aracı olduğu bilinen, aynı zamanda vazgeçilmez olan sosyal ağdır. (bkz: Ne seninle ne sensiz)
yaklaşık bir aydır kapalı bir hesap sahibi olarak, lüzumsuz bulduğum sosyal paylaşım sitesi.
kar amacı gütmeyen kurum.
bok gibi bir yer . aha da kapatıyorum.
hafif bozulmuş, arkadaş olmadığın kişilere duvarın açık olmamasına rağmen kısmen gözüküyor, kimle arkadaş oldun vs.
bir çoğu tarafından " ben güzelim ya. çok da geziyorum bak bir sürü de arkadaşım var. şu şu kitapları okudum-filmleri izledim. siyasi fikirlerim falan da var. ben varya süperim aslında. " imajı vermek için kullanıldığını düşündüğüm kişilerin gün aşırı "profayl pikçırlarını değiştirmesine anlam veremediğim internet sitesi.
(bkz: facebook a hayır kampanyası)
nokia için yaptığı sitesi gün aşırı sıçar. Beceremiyorsan iptal et normal girelim arkadaş.
gereksiz ayarlar silsilesidir.

ek olarak: hay senin gizlilik ayarına sıçim!