bugün

entry'ler (93)

facebook zaman tüneli

geçişinin zorunlu olup olmadığını bilmediğim zımbırtı 22 aralıkta herkesin zorunlu olarak geçeceği söyleniyor.

utanmadan öğretmen maaşını haketmiyor diyen insan

daha az azını hakediyor. (bkz: anlayana)

her zaman ekmek veren başlıklar

(bkz: aşk)

aşk

© suyuma gel deniz kabuğu toprakta yaşayamazsın sen. doldurdum avuçlarımı suyla dalgalar getirsin seni bana ellerimin ol çoğal bende birik bende biriktir bizi kulağıma fısılda suyumun haykırışlarını susma inlet her yeri. gir kanıma suyuma deniz kokayım sen kokayım. korkma deniz kabuğu incitmem kırmam seni bilirim kırıldıkça çoğalırsın kaybedersin benliğini neyleyim başka deniz kabuklarını ellerimde sen varken.korkma vurmazsın ellerimin sahiline topraktandır ellerim bilirsin oysa sen denizdensin. aşk selim tükendiğinde ellerim mezarın olur örter toprağım göremem sonra o güzel bedenini hissedemem benim için atan kalbini. cansuyun benim suyum deniz kabuğu başka sularda yaşayamazsın.

mutlak kulak

http://perfectpitch.ucsf....audio_test/audio_test.php buradan test edilebilir.

tnt

yerel kanallardan da yerelleşmiş kanal bir zamanlar neredeyse sadece yabancı yayın yaparken şimdilerde geldiği durum vahimdir. geceleri hala izlenebilir gündüz kuşağı yerel kanalların saçmalıklarıyla yarışmaktadır.

arka sıradakiler

tüm saçmalıkların komplike olduğu dizi en absürd senaryo dalında birinci olmalıdır.

le fabuleux destin d amelie poulain

müzikleri ve senaryosuyla kusursuzdur. bu filmden sonra basit şeylerin bile aslında ne kadar zevkli olduğunu göreceksiniz. o kadar çok hoşlandığım sahne var ki defalarca izledim. (bkz: ölmeden önce izlenilmesi gereken filmler)

yetenek sizsiniz türkiye

bu sezonda bir eksiklik vardı. çözemedim. ama dans bölümlerinden sıkıldım programda yetenek de göremedim pek. ama köpekli yarışmacı köpeğini iyi eğitmiş resmen refleksini kullanmadı köpek hangi köpek atılan bir şeyin ardından koşmaz sahibini dinler ki. yine de bu bir yetenek değildir. yeteneğin tanımı yarışmacılar tarafından anlaşılmamış programdır. yetenek eğitimle olmaz insanın içindedir.

kuzey güney

muhteşem yüzyılı reytinglerde yenemeyen dizi. muhteşem yüzyılın bu haftaki fragmanında tekrarının olmadığı yazıyor kanal d nin de hemen her gün kuzey güneyin tekrarını verdiği düşünülürse bu haftaki akıbeti çok kötü olacaktır. savaş sahnesi için servet harcanmış bu bölümde. korkarım reytinglerde açık ara muhteşem yüzyıl izlenecektir. ben de tekrarı olmadığı için muhteşem yüzyılı izleyeceğim herkes benim gibi düşünürse bu darbeden kuzey günayin nasıl kalkacağını tahmin edememekteyim.

coca cola dan soğuma nedenleri

daha kötüsü içine renk vermesi için resmen böcek katılmasıdır. coca-cola özütü diye gizli tutulan formül aslında bir böcek çeşidinin (cochineal) ezilmesi ile elde edilen bir formülmüş. ki bunu bilmeyen yoktur. yanlış bile olsa insanın aklında soru işareti kalmıyor değil.

12 eylül darbesi

12 EYLÜL DARBESi HAKKINDAKi YAZIM
ATEŞ BÖCEKLERi© -tescillidir-
çocuk: anne sıkıldım sokağa çıkmak istiyorum.
anne: olmaz yavrum sokakta kurtlar var, soğuk da hem üşürsün buz gibi her yer. benim ay parçam sevmezsin sen kırmızıyı bembeyazsın sen sokaklar kıpkırmızı şimdi.düşer kırmızıya bulanırsın.
çocuk: ama anne çok karanlık burası niye kapattın ışıkları çıkıp oynamak istiyorum ben.
anne: sokaklar daha karanlık öyle karanlık ki çıkarsan kaybolursun.
çocuk: bari televizyonu aç anne.
anne: bozuk yavrum.artık o da ışık vermiyor. kapkara, kıpkırmızı her yer. çizgi film saati çoktan geçmiş korku filmi var şimdi televizyonda.
çocuk: anne bu gürültüler ne? küçük askerimin tüfeği burada peki o patlayan ne? hani bir tek küçük askerimde vardı tüfek. çaldılar mı yoksa tüfeğini. nerde benim küçük askerim anne?
anne: şişt ağlama yavrucuğum sessiz ol. çaldılar çocuğum herşeyi çaldılar üzülme ama küçük uçağın duruyor beraber binip kaçarız buralardan. hiç tüfek olmayan, tüfekleri çalınmayan yerlere gideriz.
çocuk: anne bak ateş böcekleri uçuşuyor etrafta gel izle pencereden. bak anne insanlar ne kadar da hızlı koşuyorlar. yarış mı var anne?
anne: uzak dur yavrum o böcekler sokar seni. o koşanlar mı? onlar ateş böceklerinden kaçıyorlar. onlar da senin gibi böceklerden korkuyor.
çocuk: yanıp yanıp sönüyor ateş böcekleri gel sen de izle pencereden anne. o kadar da korkunç değiller.

çocuk: anne bana ne oldu? ateş böceği mi soktu beni canım çok yanıyor anne.
anne: oğlumm... bak bak küçük uçağın yanımızda oğlum. binip ateş böceksiz yerlere gideceğiz. bembeyaz yerlere...
çocuk: anne ateş böceğini yakından gördüm çok korkunçmuş. kov onu gözümün önünden geçti.
anne: beni de soktu oğlum hadi bin uçağa.gidi...
çocuk:...
yazar: selin küçükkatırcı

besteciselin

yeniden aranızdayım. özlemişim burayı. bloguma yeni sözler ekledim. canı sıkılıp okumak isteyenler http://superisi-selin.blogspot.com/ adresinden okuyabilirler.

erkekleri yakışıklı gösteren detaylar

şiveli konuşmamalıdır düzgün aksan önemli bir erkek ne kadar yakışıklı olursa olsun şiveli konuşması onu itici yapar. ve asil olmalıdır. facebookta erkekleri yakışıklı gösteren detaylar da hani şu hakkımda kısmı var ya oraya beylik lafları- googledan arat yaz yok şöyleyim yok böyleyim lafları var ya hıh işte onları yazmayın banel oluyorsunuz.

kürtçe diye bir dil yok

kendileri sadece şivedir. egelilerin lazların konuştuğu dilden farkı yoktur.

titanic 2

dünyanın en gereksiz filmidir. o kadar saçmadır ki titanic in büyüsünü kaybetmesine neden olmuştur. keşke çekilmeseydi. titanic iğin gerçek aşk hikayesinden sonra böyle saçma bir kurgu. izlememek en iyisidir.

muhteşem yüzyıl

14 eylül'de yeniden ekranlarda olacak dizi.

yekta kopan

dinlenilesidir. okunulasıdır. seyredilesidir.

karı kocanın ortak facebook hesabı açması

ihanetin daha kolay anlaşılabileceği durum. çok tehlikelidir.

harç parası

1. öğretimlerin şükretmesi gereken miktar. yaklaşık 2.500 tl olan bölümler vardır (bkz: veteriner fakültesi)