bugün

entry'ler (172)

leyla ile mecnun

geçen hafta dizinin kötü olmasının tek nedeni eyüp boz'du. hayır kötü yönetmesine alışkınım da bu sefer aynı zaman da çok kötü çekmiş. internetten pek belli olmuyor fakat televizyondan izleyince rahatsız edici ve de o yüzden çoğu kişi konsantre olamadı. bu yönetmen işinin halledilmesi gerekiyor gerekirse tatile bile girsinler.

not: bu arada ezgi asaroğlu dönsün kampanyası çok saçma taraflar dava açtı lan birbirine deli gibi kavga ediyorlar siz geri dönsün diyorsunuz olmaz bu saatten sonra imkansız. bir de son olarak burayı forum gibi kullanan yazarlar rahatsızlık verici utanmasanız alıntı yapcaksınız yapmayın.

edit: 44. bölüm fragmanında görüntü eski haline dönmüş mü anlayabilen beri gelsin.

leyla ile mecnun

hiç kimse de demiyor dizinin başrol oyuncusu ayrılmış en komik karakteri ayrılmış yönetmeni kanser olmuş arada bir bölüm çekebiliyo 1 tane kötü bölüm görünce hemen bozdu madem 14 bölümdür bozdu neden izliyosun hala, madem her bölüm kötü neden genel kanı iyi olduğunda yazmıyosun arkadaş. bu arada onur ünlü iyileşene kadar ara vermeleri lazım eyüp boz kusura bakmasın beceremiyo bu işi tamamen bok etti son bölümde diziyi.

bu arada diziyi eleştirme demiyorum sen diyosun arda gelsin leyla gelsin bu eleştiri değil istek ne biliyim geyikler uzamadı sahneler kısalması lazım, falan bu tarz eleştiri yapın amk.

leyla ile mecnun

kesin bilgi: kameralar, kurgu ekibi hiçbir şey değişmemiş yönetmen eyüp bozmuş sadece iyi de abi bok gibi açılar vardı izleyesim gelmedi yeminle bölüm hakkında yorum yapmıyorum o yüzden.

leyla ile mecnun

abi güzel olabilcek bir bölümü eyüp boz harbiden sikip atmış bu ne abi neyse aq haftaya düzelir heralde.

bu bölümün finali iyiydi bak ona bir şey diyemem.

leyla ile mecnun

mecnun tonuyla söylüyorum: allah aşkına şu açılar düzelsin bir bok anlamadım bu bölümden.

leyla ile mecnun

aslında güzel bir bölüm oluyor fakat açılar o kadar berbat ki şuan zevk alamıyorum aq.

bence gençliğe hitabe kaldırılmalı

okur okumaz kim bunu yazan oç dedim mustafa akyol adında bi elemanmış.

ayrıca: http://www.youtube.com/watch?v=IZT1G2Kh2IE videonun 43. sn sinden sonrasını kendisine armağan ediyorum.

game of thrones

--spoiler--

yeni sezonda son targaryen ejderleriyle birlikte gelip alayını sikicek diye umuyorum özellikle joffrey'i.

--spoiler--

not: evet kitabı okumadım.

leyla ile mecnun

bu diziyi diğer dizilerle karşılaştıranlar mal gerçekten malın önde gideni. beğenirsin beğenmezsin onu anlarım ki genellikle beğenilmiyor reytinglerde 50. sıralarda dolanıyor dizi fakat hiç bir diziyle alakası yok bu dizinin benzemiyor işte hiçbirine. ilk bölümleri biraz kaygısızlar gibiydi o kadar sonradan kendi tarzını oturttu. yani kendin beğenmedin diye sürekli bok atma bir sürü komedi dizisi var gülme efektli falan sizin düşünmenize gerek kalmıyo onlar sizin nerde gülceğinizi söylüyor zaten onları izleyin.

leyla ile mecnun

bu tarz dizilerin yeni bölümleri ile eski bölümlerini karşılaştırmak mallık olur. hele bu dizininkileri yapmak en büyük mallık olur kadro değişti lan bir kere. ayriyetten drama bağladı diyenler var 2. sezonun ilk 4 bölümünü izleyin eski kadrolu olanı dramın kralı var orda asıl yani dizinin kadrosu değişti için aynı tadı alamıyosan senaryoya bok atmaya gerek yok onu da geç leyla ölmüş mecnun ne dicek bırakın leyla'yı eğleniyomusunuz falan mı dicek aq?

hadi onuda bırak bu bir film değilki aq dizi daha bitmedi sonunda sike sike leylaya bağlanıcak olay.

edit: bir de senariste mecnunu çok iticileştirdi diye kızanlar var ulan hani bunlar antikahramandı işinize gelince diye sorarlar adama.

leyla ile mecnun

--spoiler--

ayrıca sedef kuru gülü bölüp çöpe attıktan sonra kamera çöp kovasını gösterdiğinde gül taze ve tek parçaydı bu da güzel bir ayrıntıydı.

--spoiler--

leyla ile mecnun

hükümete ve zihniyetine sürekli gelişine çakan dizi. kaldırmasalar bari yayından.

yalan dünya

ne abartıldığı kadar kötü, ne de abartıldığı kadar iyi olan dizi.
gülme efektine katlanıcaksınız sitkom bu ağalar yapcak bir şey yok.
bir de leyla ile mecnun la karşılaştıranlar olmuş fakat unutmasınlarki leyla ile mecnun'un asıl amacı güldürmek değildir bambaşka formatta bir dizidir. ama ben akıllanmam karşılaştırım diyorsanız leyla ile mecnun düzene karşıdır, yalan dünya düzenin bizzat kendisir net.

leyla ile mecnun

bu dizinin en sevdiğim yanı hiç bir kanal, gazete vb. şeylerin bu dizinin reklamını yapmaması, dayatmaması. eğer bu dizi kanal d de olsaydı bölüm başına yazılan entry miktarı 3 kat daha fazla olurdu net. fakat bu diziyi izleyen insanlar dayatma ile değil kendileri isteği için izliyor. onur ünlü bir röportajında leyla ile mecnun'u çekmekte izlemekte cesaret işidir demişti şimdi daha iyi anlıyorum ne demek istediğini.
bir de son olarak yalan dünya ile karşılaştıran insanlar çok fazla fakat unutmasınlar ki leyla ile mecnun dizisinin asıl amacı güldürmek değildir senarist ve yönetmen her röportajında bunları ısrarla söylüyor ikisi çok farklı diziler.

leyla ile mecnun

son bölümü ile ters köşe yapmış dizidir fakat bu daha başlangıçtır bence. tahminimce dizinin sonunda mecnun ne leylaya ne şirin ve sedefe kayıcak bence mal gibi kalıcak ortada.

leyla ile mecnun

bazıları trt yi eleştirmedi, eleştirirmiş gibi yaptı diyor ya fena ayar oluyorum. sondaki prosedür geyikleri eleştirinin kralıdır fakat herkes çok biliyor ya aq. bide o değil sanki ilk defa hükümeti eleştiriyorlar sürekli hükümete falan giydiriyorlar işte.

leyla ile mecnun

bügün yılbaşı diye az izlenmiştir fakat internetten bulun izleyin kısa bir bölüm oldu zaten onur ünlü'nün gelişi ile çok iyi hale geldi dizi bu bölümde.

leyla ile mecnun

leyla'sını özleyeceğimiz dizi bunun üstüne oynuyorlar zaten.

leyla ile mecnun

http://www.youtube.com/watch?v=DkZEz4n52RU&feature
ilerideki bölümlerde şu müziği duyabiliriz.

leyla ile mecnun

bu dizinin asıl amacının güldürmek olmadığını bu bölümde net olmadığı net olarak görüldü zaten adamlar her gittikleri yerde söylüyolardı ama şimdi adamlar bildiğin hayal kırıklıkları üzerine bölüm yapmışlar.
severek takip ediyoruz.