(bkz: gereksiz)
--spoiler--
Eli yanağında Can Dündar, sararmış sakallı Can Yücel ve sigara tutan Cemal Süreya'dan oluşan Facebook'a çocuk getirmek istemiyorum.
--spoiler--

yeter oğlum yeter. edebiyat diye bir şey kalmadı sayenizde.
küçük iskender'i ünlü eden paylaşım sitesi.
başlığına kötüleyici sözler yazılarak süper kuğul olunan site. popüler olan şeyin açığı, kötülüğü önemlidir çünkü, önemsenir insanlar tarafından. hiç mi iyi özelliği yok bu sitenin?

bu sene liseden mezun oldum. iki gün önce lys sonuçları açıklandığında okul arkadaşlarımın birçoğu nereyi kazandığımı facebook'tan gördü. ailemden 5-6 kişi arka arkaya arayıp sorunca bile rahatsız olan insanım, bir de arkadaşlarımla telefonda zorlu bir "ee tebrikler" muhabetinden kurtuldum. birçok arkadaşımın da nereleri kazandığını öğrenmiş oldum kısa yoldan. herkesi arayıp tek tek soracak kadar kontör nerede öğrenci adamda?

biraz da faydalı taraflarına değinin.
iki temmuzdan beri dondurulmuş bir hesabımın olduğu, yokluğunda huzur bulduğum sosyal paylaşım sitesidir.
ayrıca gün boyu insanı başında tutabilir, vakit kaybıdır bence.
faydaları da yok değildir elbet ama bu yönüyle insanı asosyalliğe itecek güe sahip.
buraya yazdığımız sözleri sokakta kalabalık bir insan grubunun önünde söylesek, sopayla kovalarlar bizi yemin ediyorum.
an itibariyle dudaklarını ileriye uzatmış saçma bir fotoğrafı olan bir kızın parantez içinde (Artık-erkek'kabuletmiyorum) yazdığınını gördüğüm site. bu tür kızlarda ki egoya hayranım. hiç bir zaman böyle bir öz güvene sahip olamayacağım ben ona üzülüyorum. ayrıca hem dudaklarını ön plana çıkarmış fotoğraf çekilen kızlarla dalga geçen ama aynı zamanda kızın etrafında dört dönen erkekleri de anlayamıyorum.

unutmadan yine parantez içinde (kendindensorumludevletbakanı) yazısını gördüm. biri bunlara dur demeli. lütfen .
ilkokul arkadaşımın iletisi ve şakşakçıları ile kendinden iyice soğutmuş, bildiğin çoluk çocuk yuvası haceli. sağ olsun aklın yaşta değil başta olduğunun en büyük kanıtıdır.

'sinem ****
şu an kalan son dakikalarda cola'dan başka birşey düşünemiyorum *

34 dakika önce, mobil ile · beğen ·

4 kişi bunu beğendi.

not: iftarı facebook ile açmakta güzel bir şey.
fotoğraflı ve hafızalı ve minimalist bir msn klonu.
din kısmına "kendine müslüman:)" yazarak teolojiyle espritüelliği harmanlayan sempatik gençlerin olduğu site.
ne zaman profilimdeki 'ne düşünüyorsun' yazısını görsem düşünmek zorunda hissediyorum kendimi, ne zaman düşünmeye çalışsam en arabeks cümleler hücum ediyor beynime, ne zaman arabesk cümleler yazsam, en beni anlamamış yorumlar geliyor profilime, ne zaman anlamamış yorumlar gelse profilime.... neyse böyle bir site işte kendileri.
dede-nene demeden herkesin hücum ettiği site. insanları beğendikleri-paylaştıklarıyla daha iyi tanıyabiliyorsunuz. ayrıca bağımlılık yapıyor ama kendimi tutup o hesabı donuk bırakacağım.
--spoiler--
Yanlış Söylenen Şarkı Sözleri:

6 Dakika Yapılan BEĞEN Yarışmasında :
Kızlar : 553
Erkekler : 189
Tebrikler Kızlar *
--spoiler--

daha söylenecek söz kaldı mı?
maalesef gençliği esir almıştır.
an itibariyle çok çakal bir hacklenme girişimine kurban olarak seçilebileceğiniz riskleri bünyesinde barındıran sitedir. network olarak başka bir ülkede görüldüğüm için bu saldırının tek bir ülke ile mi sınırlı * olduğunu yoksa daha komplike birşey mi olduğunu henüz bilemiyorum.
ama olay aynen şu sekilde gelişiyor:
notifications kısmında hesabınızda olmayan resimsiz bir hesap bir şeyler paylaşıyor * . siz "ulan bu da kimmiş" diyerek kişiye tıkladığınızda sizin bilgisayarınıza .exe uzantılı ve backdoor olduğunu tahmin ettiğim bir halt indirmeye çalışıyor. aman diyeyim böyle bir olay başınıza gelirse ilk iş internet bağlantınızı kesin, kapsamlı bir tarama yapın, ardından da şifrenizi değiştirin.

edit : arkadaş listemde olan bir kaç kişiye bu durumu sordum. ikisi yine listelerinde aynı isimli canavarı teyit ettiler. çakma hesabın ismi "mio ko". bir arkadaşımın bilgisayarı ise şu anda verdiği komutlara cevap vermiyor. ama tabletinden modemin u.load , d.load verilerini izlediğinde aşırı bir yükleme ve gönderme yaptığını görmüş. ilginç bir şeyler olduğu ortada.
çoğu zaman çok gereksiz olsa da gece vakit öldürmenin en iyi yoludur.
kurucusuna deli gibi para kazandıran sitedir. şu sıralar bol miktarda abaza, apaçi gibi tipleri barındıran sosyal paylaşım sitesidir.
babamın ve yeni ergen kardeşimin benden daha çok arkadaşı olduğu sosyal paylaşım sitesi.
arkadaş sayısının çok önemli olduğu sitedir. cityville oynuyorum 8 tane komşum var sadece,yetmiyor haliyle,oynamayı da bıraktım gerçi.
gittikçe büyüyen iğrenç sosyal paylaşım sitesi. hiçbir yararı yok.
Matruşka gibi bir ortam. çok enteresan gruplar, o grupların içinde de çok enteresan insanlar var. misal;

1) http://galeri.uludagsozluk.com/r/facebook-173680/
2) http://galeri.uludagsozluk.com/r/facebook-112792/
3) http://galeri.uludagsozluk.com/r/facebook-110652/

(bkz: insan ziyanlığı)
an itibariyle sağda frame'inde bir akış şeridi gibi bir şeyi olan.
şubatın 20sinde sildiğim -dikkat dikkat dondurduğum değil, sildiğim- ve sadece, ismimin facebook'ta arama yapıldığında tek sonuç olarak çıkmasındaki karizmayı kaybettiğime üzüldüğüm, her şeyi ile gereksiz site.
Gün itibariyle dondurdugum bir daha da açıp milletin saçma sapan durumlarını görmek istemediğim 'sosyal' paylaşım sitesi.
türk insanının ne denli yapmacık olduğunun kullanımının yaygınlığıyla doğru orantılı olduğu sanal ortam.