bugün

yalan dünyanın yalan insanlarının olduğu yer.
bütün kızların güzel, bütün erkeklerin yakışıklı olduğu yer.
reelde niye görmüyoruz biz bunları anlamıyorum.
sanki orası benim yaşadığım dünya değil.
veya bütün facebook ben dışarı çıkınca pc başına geçiyor.
herkes birbiriyle anlaşmış da, benle dalga geçiyorlar gibi hissediyorum bazen.
yüz kitabı... aslında çok doğru bir isim konmuş. içimizden geçenlerin, yüzümüzdeki mimiklerin kitabı facebook. bir nevi günlük.
mark elliot zuckerberg isimli şahsın, ilk önce kendi okulunda daha sonra da muhtemelen garajında tasarlardığı sosyal ağ projesi.

tüm dünya insanlarının birbirleriyle bağlantısın sağlayan bu projenin kullanıcılarının yalnızlaşması tam bir ironi.
Ulan ''sosyal medya'' kisvesi altında veriyolar egoyu veriyolar egoyu, tuvalete gitmek bile bir ''event!'' haline geldi. Otur bilgisayarın başına, sosyal sosyal paylaş dur.. Gündelik hayatın pısırıkları, facebook başında cengaver kesiliyor.

ne kadar sevgi açlığı varsa bir bir peydah oluyor yekten, beğenilme isteği de cabası. interaktif picliğin kol gezmesiyle zuhur ediyor son olarak.

@ultra sefillik iletileri de sonuçları..
herkesin rahat bir şekilde aile fotoğraflarını dünya ile paylaştığı bir site.
insanların hayatını başkalarına nispet yapar gibi gözüne sokarcasına yaşayıp deşifre etmesinden midem bulanmış ve kapatalı bir hayli olan sosyal paylaşım sitesi.
yok efendim tatil, haftasonu piknikleri, starbucks maceraları albümleri, "@burdayım, @ananınkindeyim" yazmaları, aşk bağlantıları paylaşmaları, düşsel avuntular beğenileri ve niceleri bu bulantının nedenidir.
insanların mal gibi video paylasmaktan baska bişey yapmadığı, yeni nesilinde % 100 shoplu fotoğraflarını beğendirmek yorum attırmak için ve sağa sola yazmak çöpçatanlık için kullandığı, fakat bukadar online kişiyi nerden bulduğunu anlayamadığım aptalca bir buluştur.
bireysel network marketing'.

edit: bu twit'ler, bu iletiler; paylaşım adı altında sempatik duran kişisel network marketing'imizin eseri midirler yoksa nedirler?
her girildiğinde 1 adet bildirim gösteren hede. napsam ne etsem gitmiyor o bildirim, çıldırıcam.
(bkz: facekolik)
gün geçtikte çoluğun çocuğun, ergenlerin birer çöp yuvasına dönüştürdüğü paylaşım sitesi. yazılan o saçma ve anlam ifade etmeyen statüsler, fotoğraf yorumları ve mantık dışı oluşturulan sayfayı beğenen binler. bazen camı açıp derin bir nefes aldıktan sonra ben mi farklı bir gezegende yaşıyorum diye düşünüyorum.
Ne kadar coluk cocuk var artik dense de girilen, Ads reklamlari ile karizmay cizdiren, hayvan gibi kazanan ve dogru kullanildiginda muthis olan site.
Ergenlerin, çoluk çocuğun, abazaların cirit attığı, son zamanlarda amacından uzaklaşmış sosyal paylaşım sitesi.
yeni keşfettiğim büyük sosyal ağ. gelişmiş bir yapısı var. * * *
iyice dışkıyı vurdu yüzeye dedirten sosyal paylaşım sitesi. 7 den 70 e her türlüsünü barındıran, hatta the sims bile oynayabildiğin bişi oldu, ben düşünemiyorum artık bunun sonu nereye gidiyor.
insanları büyük bir distopik hikayenin içine doğru sürüklediğini düşündüğüm varlığı huzursuz, yokluğu rahatsız eden site.
zaman kaybı olan kötü bir alışkanlık. aslında hiç hoş birşey değildir.
(bkz: ama hala oradasın)
artık sayfaların durun güncellemeleri de paylaşılabiliyor.
son zamanlarda, arkadaşlardan en beğendiği fotoğraf oylaması gibi bir şey yolluyor sizin profil sayfanıza, sizin onaylamanız gerekmeden. üstelik o oylama gerçek de değil. otomatik yapıyor, yani söz konusu arkadaş oy moy vermemiş o fotoğrafa. facebook kafasına göre takılmış.

işin en ilginç tarafı, herkese kapalı olan bir albumumden bir fotoğraf oylanmış benim profilimde. e cümle aleme de görünmüş tabi. ulen, herkese kapalı olan o albumu nerden buldun be feysbuk? neden o fotoğrafı seçtin, yanımda eski manitam olan?

niye yayınladın onu sayfamda? bunu gören sevdiceğimi niye küstürdün bana allahsız.

çok sinirliyim sana facebook çok. nice ilişkileri mahvettin, yatacak yerin yok, benden söylemesi.
Herkesin üye olduğu bir site.
-Face'ine arkadaşlık yollayacam, adresini versene..
-Face' im yok benim.
-Iyy görüşmeyelim artık...
-Hönk!
Ayrıca facebook hesabı olmayan insanlar, artık ayıplanmaktadır.
google trends'te yapılan küçük bir araştırmanın akabinde dünyada en fazla türkiye'de kullanıldığı sonucunu elde etmeniz zor olmayacak site.
paylaşım sitesinden çok yaşam biçimi haline gelmiştir. gereğinden fazla ciddiye alınan bir durum.
listemde bi kız var, hani bi family olayı varya orda arkadaşların üstünde ya da altında oluyo ana baba bacı gardaş diye ekliyosun.. heh kaptın olayı.
işte o kızın su anda orda belirttiğine göre; 2 annesi, 7 kızkardeşi, 1 erkek kardeşi, 1 kızı, 1 amcası 1 halası var.
ergenlerin amına koyduğu site. ha sadece o yaştaki ergenler mi koyuyor, hayır. 25 yaşına gelmiş ''yhaa choqqq'' yazan adam var.
güncel Önemli Başlıklar