bugün

entry'ler (153)

iyi partiye alternatif el işareti

bu işaretin tüm iyi partililer tarafından her fotoğrafta yer almasını ve meral akşener in bu el işaretini yaparak halkı selamlamasını hayal ediyorum.
anlık bir mutluluk

iyi partiye alternatif el işareti

west side nigga !!

görsel

kesinlikle benziyor.

gripken alkol içmek

alkol hücrelerinin vücuda olan etkileri göz önünde bulundurulduğunda zararlı bir eylem olacağını söylemem doğru olacaktır. tutturulmuş bir ben hastaydım bilmem ne içtim alkol dezenfekte etti diye, kardeşim senin bedenin milyonlarca yıllık evrimin sonucu mükemmel bir metabolizma örneğidir, sen bu metabolizmayı hasta etmeyi başarıp birde alkol ile mi tedavi olmaya çalışıyorsun.

gerekli bitkisel ilaçları ve vitaminlerini içip bol bol sıvı tüketerek yat dinlen. sen dinlen gerisini hücrelerin hallediyor olacak, o hücrelere atp için gerekli besinleri tüketmeye bak.

onedio com a uyuz olmak

gerçekten uyuz oluyorum o kadar uyuz oluyorum ki bazen canım sıkılsın diye siteye girip videolarını falan izliyorum. artık hayatımın herhangi bir noktasında görmek istemiyorum ama ne zaman sosyal ağlarıma girsem mutlaka birileri bir şeylerini paylaşmış oluyor. faydalı şeyler paylaşmaktan çok saçmalıklar paylaşıyor olmasına ve sürekli sürekli bunlarla karşılaşmaya uyuz oluyorum.

lütfen başka uyuz olanlarda olsun ve hep birlikte uyuz olalım.

iyi parti

parti ismiyle ilgili aklıma sürekli şu diyaloglar geliyor

-beyler nerden çözdünüz bunu bu parti güzelmiş.
+meral abla adanadan çocuklar getirdi.
-(püffff) iyi parti... iyi parti... (püffff) oğlum ellerime bakın lan cumhur başkanıyım

-hay amk ya bütün parti isimleri nasıl alınmış olabilir oğlum?
+meral abla bende anlamadım ismi ne yapsak?
-yaz amk "iyi parti" yaz gitsin.

her şeye sahipken hiçbir şeye sahip olamamak

izninizle kısa bir özet geçmek ve hislerimden bahsetmek istiyorum.

25 yaşındayım üniversite 3. sınıftayım. Peki bu nasıl oldu ?

19 yaşımda ilk üniversitemde matematik bölümü okumak için Bursa 'ya gittim. Bölümde pek başarısız olmam yetmezmiş gibi b*ktan, sıkıcı ve asosyal bir hayat sürüyordum. Gerçek bir loser şeklinde geçen 4 senemin ardından evden bir iş yapmaya başladım, güzeldi tuttu iyi paralar kazanır oldum. Ardından 4. yılın sonunda hala 2. sınıftan derslerim olunca okulu bırakıp 2 yıllık Bilgisayar Programcılığa yatay geçiş yaptım. Buradan sonra her şey harikaydı güzel bir gelir basit bir okul güzel bir sosyal hayat, hobiler, kamplar, eğlence eğlence üstüneydi. Ardından geçen sene bu zamanlar kız arkadaşımla tanıştım ve harika giden hayatım bir anda mükemmel gitmeye başladı birlikte eve çıktık inanılmaz güzel rüya gibi bir 9 aydı. Her şeyim vardı param, arkadaşlarım, sevgilim, özgürlüğüm. Her şey aşırı iyiydi. Derken zaman geldi çattı okullarımız bitti, kız arkadaşımla ayrı kalamıyorduk bu yüzden bursa 'da kalıp orada yaşama planları yapıyorduk ama o içten içe bundan mutlu değildi hayallerinde hep yurt dışı vardı. Yazı bir şekilde evimizi kapatmadan geçirdik ama eylül ayının gelmesi ile kız arkadaşım 6 aylığına Londra 'ya gitti. Bende bursa da duramadım ve istanbula ailemin yanına döndüm. DGS sınavı ile de saçma bir özel üniversiteye burslu olarak girdim, bugünde derse gittim.

Mükemmel bir hayatım varken şimdi gerçek bir ezik halindeyim. Kız arkadaşım yurt dışında, ben ailemin yanından okula gidip geliyorum ki ailem bana kendimi yetişkin gibi hissettirmemek için ellerinden geleni yapıyor. Onları çok fazla yalnız bıraktığımı ve kazandığım para ile birazda onlara bakmak isteğim ile buraya döndüm. Şu an inanılmaz pişmanım, artık sosyal hayatım yok, arkadaşlarım yok, sevgilim yok, hayatımın en mükemmel günleri yok ve bir yandan evden işlerimi yapıp bir yandan okula gitmek zorundayım. Hafta sonu gelince azda olsa tanıdığım birilerine sürekli bir şeyler ısmarlamak ve dışarıda olabilmek için ezikçe çırpınışlar yapıyorum.

Hayatım tamamen dünyanın kaynaklarını tüketen gereksiz bir canlıdan ibaret. Ne bir umudum ne bir amacım ne de bir hayalim var ölmek için bir bahanem olsa mücadele etmeden kafa atarım. Dümdüz durağan bir şekilde nedenini bilmeksizin yaşıyorum. Bir hissim yok, bir üzüntüm yok, bir sevincim yok. Sıkılmıyorum ama eğlenmiyorum da.

Çok değil bir kaç önce her şeye sahiptim.

Ben bu yazıyı normalde günlüğüme yazardım ama tanımadığım birilerine kendimi açmak istedim.

sigarayı bırakmak

o kadar kolay oldu ki farkında olmadan bıraktım.

26 yaşındayım 8 9 senedir sigara içiyorum. Bu süreyi vermiş olmamın tek sebebi kendisini daha iyi sigara içer zanneden ve sen zaten bağımlı değilmişsinci arkadaşların arasında benden daha kısa süredir sigara içenler varsa onlara ilham olsun istedim.

daha önce de 2 3 defa bırakmayı denedim en başarılısı "bırakmak istiyorum" u izledikten sonraki 3 haftalık süreçti.

şimdi bırakmak gibi bir niyetim yoktu sadece odamdan çıkıp balkonda içmek keyf vermiyordu, yazılımcılar bilir gece sabaha kadar kodlarken bilgisayar başında içilen sigaranın tadı ayrıdır. işte ben bu işlemi sigara içmeden yapmak durumunda kaldım, sonra bir baktım ki pakete 3 4 gün dokunmamışım birazdan içerim sonra çıkar içerim şu işte bitsin öyle içerim derken anlamadan sigarayı bıraktım.

7 aydır içmiyorum gece kulübü, bar, meyhane, kahveci, arkadaş ortamı vs. vs. hiç farketmiyor ne istiyorum ne de istemiyorum, hiç bir etkisi olmayan herhangi bir şey oldu benim için.

bıraktıktan sonra bazı zorlukları oldu, sırf o zorlukları tekrar yaşamamak için bile yeniden bağımlı olmak istemem. bunları merak edenler olursa özelden yazabilirim.

istiklal marşı ve kapanış.

ezhel

bir anda herkes ezhel dinler oldu spotifym aylardır müptezel albümü ile dolu. ezhel uzun denilebilecek bir süredir vardı şimdi ise sadece birileri onu ünlü yapmak istedi. şarkıları güzel kendini dinletiyor.

yazın demet akalın, ayşe hatun önal la düet yapmaması dileğiyle... yılların metalcisi arkadaşlarıma yılların rapçisi olarak sayende sigara içerken türkçe rap dinletir oldum, eyvallah ezhel.

sbag daki dişlerinin arasında kalan yemek parçası adını ne zaman duysam gözümün önüne gelir ama canın sağolsun.

gece çalışmak

Bu saatlerde kimseden mail gelmediği, telefonum çalmadığı ve tüm sevdiklerim güvenle uykuda olduğu için geceleri daha iyi çalışıyorum

erasmusa gidip avrupaya kova öğretmek

ispanyollar şaşkın, sırpların gözü yaşlı, hollandalılar napıyor bu der gibi bakıyor.

uyumanın zaman kaybı olması

sen uyumazsan herkes uyumaz ve herkes uyumazsa 24 saat boyunca adaletsizliğe, eşitsizliğe ve kapitalizme maruz kalarak çalışmak zorunda kalırsın.

uyanık olmak herkesin uyuduğu zamanlarda güzeldir.

tinder

yalnızca ülkemizdeki tinder deneyimlerim ile aktarabilirim ki; istanbul'da canavar gibi iş yapıyor, tabi profilinizde açık bir şekilde niyeti belli etmelisiniz. yani iyi aile çocuğu fotoğrafları ile tek gecelik ilişki kızı denkleyemezsiniz. senin profilin kime hitap ediyor onu iyi ayarlamalısın. şehir olarak istanbuldan sonra en verimli topraklar eskişehir ve izmirdir.

ama ne yazık ki ülkemizde en çirkin denilebilecek kıza dahi gün içinde onlarca superlike bildirimi geldiği için ve uygulamayı instagram takipçisi kasmak için kullananlardan dolayı ortada inanılmaz bir ego var.

takılmak için çok sayıda güzel kız istiyorsanız;
1. profilinizde araç kullanırken çekilmiş direksiyonun göründüğü markalı otomobil fotoğrafı,
2. gece kulübü ya da yazın takıldığınız bir sahilden fotoğraf,
3. güzel yüzünüzün belli olduğu gülümseyen bir fotoğraf

kesinlikle olmalıdır.

ülke ve dünya gündemi ile hiç ilgilenmemek

yıllardır başarı ile sürdürdüğüm hadisedir. ne zaman ki televizyona bakmaz oldum o evdeki tv ayda 1 açılır oldu, birde baktım ki memlekette neler oluyor dünyada neler oluyor hiç bilmiyorum. sonra birde baktım ki bu durum gayet güzel ve hoştir.

şahsımca kafamda gereksiz bilgi kirliliği olmuyor. herkese tavsiye ederim.

bursa denilince akla gelenler

Bursa; uludağ üniversitesi, görukle, dönerci mahmut, fsm bulvar, podyum park, küçük sanayi ve dağ ya da dağ köyleridir. Kestane şekeri, şeftali ve zeytin Bursa'da yaşamamış olanların aklına gelir.

Aynı zamanda bir tuzak bir bataktık Bursa. Cok rahat gelir ama bir bakmışsın yaş olmus 30 ve ne kenarda birikimin var ne de gercek bir hayatın.

aynı isimle birden çok facebook hesabı olan insan

Neden ve niçin sorularına bir türlü cevap veremediğim neticedir.

Bugün Özgür Ovalı ve Özgür Ovalı nın doğum günü kendisine tebrik mesajı gönder.

zengin yakışıklı 4 dil bilen ak partili erkek

var böyle arkadaşlarım. çoğunun da geçmişi birbirine çok benziyor.

ilk okuldan hatırlıyorum çok çalışkan ama maddi açıdan inanılmaz bitik halde bir odada 4 5 kişi yaşayan bir aile. çocuğun din ve eğitim dışında bir düşüncesi yok ya ders çalışıyor başarıya bursa koşuyor ya da namazlar sohbetler din iman falan. zaman geldi akp iktidar oldu bu aile kısa sürede zengin oldu ama çocuğun başarı hırsı, çalışkanlığı ve muhafazakarlığı baki kaldı, hatta tüm bunları yaptığı için artık refaha çıktığını düşünerek daha bağlı daha inatçı bir hale geldi. lise bitti üniversite sınavında sayısaldan derece yaptı ama koç üniversitesine senelik 35 bine hukuk okumaya gitti. şimdilerde yakışıklı, zengin, bir kaç dil bilen ve entellektüel bir adam. ama ilk okuldaki kız arkadaşlarımıza annene el mi kaldırdın kız taş olmuşsun şeklinde mesajlar atıyor. dışarıdan baksan hayran kalırsın fakat adam muhtemelen ağlayarak 31'e devam ediyor. birde yine aynı profilde olup seks ve gece hayatı olanlar ve bu durumdan dolayı gusül abdestini alarak dolaşan tam bir ırz düşmanları var.

bu dünyada yaptıklarının tövbe ile sonlanacağını ve öldükten sonra cennete gideceğini düşünen insanlar ne şekilde olursa olsun tehlikelidir ve çoğu kendi ahlaki değerleri içerisinde bile ahlaksız ancak bastırılmıştır.

sakın kanmayın, dikkatli olun. özellikle kızlara sesleniyorum, karakter olarak size göre olmayan erkekleri sırf sundukları imkanlardan dolayı tercih etmeyin. üzülürsünüz benden söylemesi.

naberr la

muazzam bir web sitesi, kendine iyilik yapmak isteyen her genç türk erkeği bu müziklerden ve görsellerden faydalanmalıdır.

arel üniversitesi

daha önce dgs ile herhangi bir lisans tamamlama programına geçiş yapmış olan birileri var mı ?

büyük şehir

büyük şehir para kazandığın şehirdir. sorunun ve problemin çok olduğu ve bu sorunların fırsata dönüşebildiği şehirdir.

sözlük yazarlarının itirafları

üniversitedeyken küçük abdest gidermek için ayakta bir vaziyette ihtiyacımı giderirken, içimde bir yerlerden gelen gazı da dışarı çıkarma isteğim ile altıma sı*mıştım.

o günden beridir asla özgür olamadım asla açık hava da tek başıma yürürken salamadım, hala da salamıyorum, hep aynı korku...