bugün

Popülerliği arttıkça gına getirebilirliği de artan dizi.
14.bölümünü dün gece izlediğim dizidir. 14.bölüm itibariyle izleyicileri geren bir bölüm oldu. serdar çok kolay bir şekilde sonuçlara ulaştı. sonuçtan sonuca atladı. ezel-ramiz dayı (ki kendisi de bu bölümde pek gözükmedi) ittifakı zorlandı. bu da seyirciyi bayağı bir gerdi ve sinir etti. en azından beni. bölüm de çok can alıcı bir yerde sona erdi. bunların hepsi ezel ve ramiz dayı aleyhine gelişti gibi görünse de bence bu iş göründüğü gibi değildi. yani serdarın bu kadar kolay bir şekilde sonuca ulaşması bana pek de mantıklı gelmedi.

mesela ezel selma hanıma "bazı şeyleri saklamanızda fayda var" derken selma hanımın fotoğrafı bulunması çok kolay br yere koyması, doktorun mal gibi adamların oraya basacağını bile bile dosyayı masanın üstüne bırakması ezel ve ramiz dayının olmasına pek de izin vermeyeceği şeyler. bunların ramiz dayının planı dahilinde olduğunu düşünüyorum. 15.bölümde ramiz dayının bir plan yaptığını ve bunu dabir flasback ile göreceğimizi düşünüyorum. eğer yanılıyorsam, yani bu bir plan değilse, serdar ve diğerlerinin sonuçlara çorap söküğü gibi ulaşması hiç uygun kaçmamış olacak böyle bir dizi için.

ayrıca serdar ile ramiz dayının bir savaşı olduğu (yani birbirine denk iki zeka oldukları) düşünülüyor genelde ama bence serdar, dayının kalemi değil. dayının asıl güçlü düşmanı daha görmediğimiz, dayıyı bir kere öldürtmeye çalışan, avukatını (ki bu avukat da anlaşıldığı kadarıyla dayıyı bırakıp taraf değiştirmiş bir kişi) yollayan ve sanıyorum ki şantaj (çünkü fotoğraflar ile şiir de buna atıf var. "kanlı bıçaklı düşmanım da olsa, insanın bu kadar alçalabilmesinden korkuyorum" sözü ve fotoğraflar bana bunu düşündürttü) yapan kimsedir. yani bir ramiz serdar kapışması beklemiyorum. olursa da ramiz siler süpürür zaten diye düşünüyorum. asıl düşmanı ileriki bölümlerde göreceğiz ki bu düşman da belki diğer bir intikam mevzusundan ramiz dayıya kin gütmekte(tabi bu benim düşüncem.)

bu ezelin kardeşinin mallıklarına devam ettiği bir bölüm oldu aynı zamanda. ezel gibi zeki bir adamın bu kadar andaval bir kardeşi olur anlamak mümkün değil!

ezel ve eyşanın sahnelerinde hep ileri sardım. bana hiç de ilgi çekici gelmiyor bu aşk meşk! (ne olduğu da belli değil)sahneleri. orgazm sahnesi gibi aşk sahnesi mi olur lan?! bunların yerine şebnemi, hiçbirşey yapmadığı sahneleri bile gösterseler, bu dandik aşk sahnelerine bin kere tercih ederim!

14.bölümün sonu bize 2 hafta sonrayı iple çektirtecek. eğer 15.bölümde ramiz dayı tarafından yine zekice hamleler olursa , evde horon tepecem. sağlıcakla kalın! şebneme selam!

"kanlı bıçaklı düşmanım da olsa, insanın bu kadar alçalabilmesinden korkuyorum"
"Kalitesiyle" göz kamaştıran ve daha şimdiden dizi tarihimize adını altın harflerle yazdıran kurgusal başyapıt,güzellik...
Kadro zaten bu "depremin" habercisi gibiydi: göründüğü kareyi seyirlik kılan benzersiz oyunculuğıyla Kenan imirzalıoğlu,yaşayan aktörlük efsanesi Tuncel Kurtiz,oyunculuğun kitabını yazanlardan,okulundaki hocalardan Salih Kalyon, kötüyü olanca gayretiyle harika canlandıran Yiğit Özşener,tek kelimeyle "sanki bu rol için yaratılmış" dedirten Barış Falay, "sadık eleman-sabık köpek" ikileminde enfes bir rol çıkaran Sarp Akkaya..
Senaryo zekice kaleme alınmış,kurgu mükemmel,geridönüşler(flashback dedikleri)çok iyi düşünülmüş,müzikler bir harika,görüntüler sinema tadında...
Eeee daha ne olsun,oturup izlemek lazım,ben de öyle yapıyorum çoğumuz gibi...
Türk televizyonlarında yayınlanmış belki de en sürükleyici dizidir.

--spoiler--
dosyada ezel'in ömer olduğuna dair bilgi geçmektedir. Üstte bulunan Ezel fotoğrafının hemen altında Ömer'in ameliyat öncesi fotoğrafı bulunmaktadır.
--spoiler--
dizinin yapımcılarına, yönetmenlerine ya da bu konu ile her kim ilgileniyorsa ona sesleniyorum: bir daha sahneler geçerken arkadan gelen ses ezel'in sesi olmasın. çünkü biz diziyi dayı'nın sesi ile sevdik.
bir de söylemeden geçemeyeceğim. ilerki bölümlerde dayı'dan 'hayırlısı yeğen hayırlısı' gibilerinden bir laf bekliyorum. zaman gösterecek.*
dayının özlü sözlerinin damgasını vurduğu dizidir.
daha ne kadar asacaklar merak ediyorum. tum zamanlarin en mukemmel dizisidir amina koyayim nokta...
son bölümünü* izlerken ekranın alt bölümünde: "opusme" yaz, "3999"a gönder, ezel ve eyşan'ın öpüşme sahnesi cebine gelsin diye bir yazı gördüğüm dizidir. yakında aşk-ı memnu'yu izlerken de: "yastıklı" yaz, "3169"a gönder, behlül ve bihter'in yastıklı sevişme videosu cebine gelsin diye reklam görürsem şaşırmam.
daha iyisi yapılana kadar, en iyi türk dizisi budur.
konusu çözüldüğünde senaryosunun çorap söküğü gibi geldiği klişe dizi.
en iyi türk dizileri içinde ikinci sıradadır nazarımda, üçüncüylede arasında dağlar kadar fark vardır. birincisi için;

(bkz: ikinci bahar)*
eyşanın mal yüz mimiklerini sardırarak geçtiğim 14. bölüm gayet güzel adrenalin doluydu.

15. bölümde aliyi siktir ettim de, şu serdarı, tefo kessin bence, o ne lan çekirdek çitliyor karı gibi. deli oldum.
herkes in 14. bölüm sonu itibariyle dizide ali karakterinin fotoğrafları görecek mi görmeyecek mi diye düşündüğü dizi. lakin ters açı yapacak olursak e görürse görsün. ne olur ki? yani o fotoğraflarda ömer ile alakalı bir durum göremedik şimdilik. ezel ve doktor işin içinden gayet trafik kazasıydı deyip çıkabilirler. kitabın ilk sayfasına düşülen nottada ömer ile alakalı bir durum yoktu zaten.

senaristlerin 1 hafta boyunca insanlara bunun telaşesini yaptırıp akılda kalınmaya çalışılınmışta olabilmesi imkansız değil hani.

bir benmiyim lan böyle düşünen manyak?

ha ama derseniz ki, eski kumarhane patronu ezel in yanındaki adamı yüzde 99 benzerlikle tevfik olarak tasvirledikten sonra hala arabada serdar neden herşeyi apaçık anlatıyor?
o zaman apışıp kalırım bende herkes gibi o ayrı.
belki o da senaristlerin oyunudur. serdar tevfik e sağ gösterip, tevfikin ezeli sağa yatırıp, serdarın sol vuracağı bir durum olabilir.

yok yok bunun adı komplo teorisi bile değil, hadi iyi sabahlar.

tümdengelen edit: youtube dan izlediğim için kalite farkından dolayı yamulmuş olduğumu sizlere bildirmekten utanç duyarım. işbu bize göre soldaki fotografıda ezel sanmışlıktan kaynaklı yamulma için bakmayın kusura.

tümevarım edit: lan o zaman harbi ömer i iyi bulmuşlar lan. aynı ezel.
izlediğim en iyi türk dizisidir. senaryosu, flashbackleri, tahmin edilememesi, gereksiz dialoglara yer vermemesi, çekim kalitesi, ayrıntıları önemsemesi ile nazarımda efsanedir. ama tek bir isteğim var yapımcılardan, ne yapın ne edin, şener şen'i ikna edin, ramiz dayı'ya karşı diziye girsin. o zaman gerçekten tadından yenmez, tüm ülkenin efsanesi olur.
televizyonun gelmiş geçmiş en iyi dizisidir. fenomen haline gelmiştir. kurtlar vadisinin tahtını sollayacaktır böyle devam ederse.
kenan imirzalioğlunun oynadığı mafya tarzı dizilerin herzaman tutulacağı fikrimi destekleyen durum.
kurtlar vadisi pusu, lost, desperate housewife gibi yalnzıca belli bir kesimin fena halde beğenisini kazanan diziler gibi olmayıp genel olarak beğenilen dizidir.
atv'ye transfer olmuştur.
http://www.medyatava.com/haber.asp?id=61181
bundan boyle atv'de persembe aksamları yayınlanacak olan dizi.
miroğlu nun kuşçusu,
ezel in dayısı... kenan seni daha desteksiz karakterlerde görmek istiyoruz hocam.

kurtlar vadisi tayfasının bayıldığı, son dönemin en mal dizisi.
internet te okumuş olduğum bir habere göre atv ye transfer olucak dizi dir. show tv maddi yönden sıkıntılı günler geçirdiği için dizi nin masraflarını karşılıyamıyormuş. başka bir kanala transfer olmasının yanı sıra günü de değişecekmiş. artık perşembe günü yayınlanıcakmış. bu da demek oluyor ki reyting kaybetme olasılığı çok yüksek. zira perşembe akşamı kurtlar vadisi ve aşk-ı memnu akşamı dır. yazık olucak diziye.
dizi değirmeni atv'nin öğüteceği dizidir.
Nam-ı Diğer Yeğen.
dedikodular doğru olur atv'ye geçerse show tv'nin sağladığı görüntü kalitesini, atv'nin izleyicilerine verememesinden dolayı izleyici kaybetmesi muhtemel dizi. *
bir atv dizisi. artık.