bugün

her iddiasına varım, behlulun elinin taş kesileceği dizi..
eskileri gösteriyorda, ramiz güçsüz olduğu dönemler yenilmiş meğer.
--spoiler--
gerçek, birinin ettiği laf
--spoiler--
şebneeeeem. artık ölebilirim.
ah ulan, böyle biteydi bu dizi nolurdu be. ama alanacak intikamlar var.
izleyiciyi ters köşeye yatıran dizi.
--spoiler--
meğer bizim sekiz ramiz'in torunuymuş. ramizin oğullarını öldüren kenan birkan, ramiz dayıyı torununu öldürmekle tehdit edip 8'i yetiştiriyor. ama ne yetiştirme çocuk tsk içinde başarılı bir asker oluyor. üniforma ne de yakışmış behlülüme. o değil de üzüldüm bu sekiz'e be sözlük. acıdım. ahh behlül aşk-ı memnu'da da yetimdin burda da yetim büyüdün. bahtın güzel olsun derler ya öyle işte. bende niye içerlediysem hüviyetime alacam sanki.
--spoiler--
+ne söyleyeceğini dinlemeyecek misiniz?
-siz hiç aşık olmadınız mı? dinlersem inanırım

dialoğu ile ezel'in ömer olduğu dönemde hapishanede eyşan'a söylediği "çünkü inanırım" dioloğuna gönderme yapılmıştır.

(bkz: intikam)
haluk bilginer in saç stili ve gözlükleriyle hepten robert de niroya dönüştüğü dizidir.
küçük ramiz aynada geçmişini hatırlarken yapılan flashbackle ramiz dayı ve kenan birkan arasında geçen diyalogda tuncel kurtiz nasıl bir "oyunculuk kumaşına" sahip olduğunu bir kez daha gösterirken adeta "devleşmiştir", kendisi gibi usta bir aktörün karşısında.
o bakışlar, o sözler neydi öyle tuncel baba' allah'ına kurban!
dizinin ekşideki black eyed witch kadar hastası, takipçisi ve detaycısı olduğum için merak ettiğim, anlayamadığım bir sahnesini paylaşmak isterim.

sekiz, yani junior ramiz askerdir tamam anladık. ve kenan birkan sekiz'in birliğine teleon edip kendisini telefona istiyor, ismini bilmiyor santraldaki asker, kenan da lakabıyla söylediğinde bileceğini söyleyip bana sekizi ver diyor. tamam burayı da anladık. peki telefonu ettiği akşamın bir gün sonrası çıkıp gelen adam o sakallarla askeri birliğin içinde nasıl bulunuyor?

aradan zaman geçti telefondan sonra bi süre beklediler desen o da mantıksız. çünkü vakit geldi deyince beklemek gibi bir lüksü olamaz. ( hele de o günü ölümüne bekliyorsa) şimdi sekizin askeri olarak vasfı, rütbesi, görevi nedir? orda o sakallarla nasıl bulunmaktadır bilemedim. bilen varsa beri gelsin.

(bir ihtimal sivil istihbarat olabilir, onlar da savaşa girmiyor ki. bilgi toplayıp bildirmekle görevliler)
--spoiler--
koskoca robert kolej mezunu kenan birkan'ın otelde iken "tuvalet nerde?" dediği dizi. yakıştı mı şimdi oldu mu yani? 2 yıllık mezunu ingilizcesi "i am a pencil pusi cet dols"dan öteye gitmeyen ben bile lavabo nerde? diyorum lan.
--spoiler--
ayak üstü ali şebnem'e orospuluk yap demiştir. aman tefo duymasın lan.
popülerleştiği için itici olmaya başlayan dizi.
işte buna gülerim lan.

itiraf edin herkes silahları çıkarıp sokağa dağılacaklar sandık. ama durumlar onu göteriyor ki 8 dağ kadrosunu istanbul'da toplamış.
senaristlerden göstere göstere ters köşe. *
başlamak, çok amatörce, yani:
hadi lennnnn....
8 içip içip o çavuşu tokatlar aga. *
--spoiler--
dayının yukarıdakiler iki laf eder o laf aşağıya kadar inip orada uygulanır onlar öldürür ama yukarıdakinin adı bilinmez diyerek günümüz türkiye'sini özetlediği dizi. birde şu büyük balık olayı iyiydi be abi.
--spoiler--
to be continued...
reklamların en heyecanlı yerinde girip canımızı sıkan dizi!
asırlardır heyecanla ve aşkla beklenen ezel-eyşan vuslat sahnesi cansu dere'nin berbat oyunculuğuyla haşat olmuştur. yazık!
ahada ramiz antepli çıktı.

(bkz: gaziantep)
(bkz: hemşehri)
"oh my god" yada "I am your enemy" cumlesini turkce olarak soyleyip ingilizce duyuran ve yine turkce algilatarak anlasilmamasina cok ugras verdiği izlenimi yaratan garip, evet çok garip ve yine o kadar ve bi okadar dandik oyle dandik ki yegen haci yagindan parfum yapmak kadar pirinci ufalayıp bulgur elde etmenin aslinda simyadan yani altin dahada otesi elmas yapmanın soylenmesi ve bizatihi bu sacma sapan girdi kadar kul ve duman dogru ve yalan eski ve yeni falanda filan...
15 dakika ezel 20 dakika reklam kaidesi ile devam etmekte olan dizi. En azindan ATV Avrupa'da durum boyle. Gonulcelen, kurtlar vadisi pusu, cocuklar duymasin, unutulmaz, bitmeyen sarki ohh dayiyor reklamlari atv. Ne kadar dizisi varmis arkadas bu atv'nin. Ustune ustuk bu dizilerin hepsinden tiksiniyorum. Vallahi yap yap bitmiyor reklamlari. Bunun haricinde normal dandik reklamlari saymiyorum bile. Cinnet gecircem ekran karsisinda nerdeyse!
--spoiler--
Sahin: Komutanim Ordaki bizim cocuklara selam et.
Sekiz: Ayni yere gitmiyorum be sahin.

Evet sekiz olecegini kendi agziyla acikla beyan etmistir.
--spoiler--
--spoiler--
cengiz'in tam bahar'ın katilini söyleyeceği anda can'ın gelmesiyle söyleyemeyeşi akabinde eyşan'ın hala katilin ezel olduğunu düşünmesi kafa karıştırmıştır. gene bir flashback ile cengiz'in neden gerçeği tekrar söyleyemediğini göreceğiz sanırım.
--spoiler--
yaklaşık 45 dk dan sonra reklama giren dizi.

dayı ile 8 arasındaki olayı çözemedim. yani napacak ki artık zaten ellerindeki herşey gitti, taksim'de soyundurup mu öldürcek 8 ne yapacak anlamadım.
an itibariyle ezel, twitter'da trend topicsler arasındadır.