bugün

entry'ler (145)

osmanlıyı süren soysuzları lanetliyorum

Doğum tarihi dahi bilinmeyen birinin soyuyla ilgili söylenmiş söz. Bilen varsa soyunu yazsın da öğrenelim. Anası Zübeyde, babası Ali Rıza diye ilkokul ezberi anlatmayın ama lalettayin biriyle ilgili bile elimizde olabilen düzeyde malumat koyun ortaya. Nasıl işse bu tarihte eşi benzeri görülmemiş türk milletine lütuf sayılan büyük şahsiyetin doğum tarihi bile bilinemiyor! ilber'e gelince; biz zaten sizin insanlara size uyduğu sürece paye verdiğinizi biliyorduk. Alanında uzman, hoca, akademik kariyer... fasa fiso... Putçu kafa dün şakşaklar bugün yerin dibine sokar. ilber ödleği yarın açıklama yapar yine makbul olur.

her kutsal kitaba değiştirilmiş demek

Siz nasıl düşük insanlarsınız ya? Üstadın bir sözü vardı sivrisinek vızıltısını mikrofona bağlıyorlar davul zurnayı bastırıyor diye. Bir de çokluk oluşturup beş para etmez düşüncelerini yüceltmeye çalışıyorlar... Adam benden aldığını bana satıyor ben kendim demişim ya incil ne zaman kitap oldu da, değiştirildi dememiz size batıyor diye. Değiştirildi dememizi sorun edip başlık açan düşünce gelmiş değişti desen ne Hristiyanlar bile sorun etmiyor, asıl kur-an'a bak diyor. Angut ben ne anlattım? Konumuz aslında Kur-an bile değil burda öteki kitaplar hani? Kendi iddianız boşta kalınca tüm mevzuyu bizim kitabımıza kaydırmışsınız.
Kur-an dediğin kitap peygamberden öyle yüzyıllar sonra değil hemen bir yıl içinde kitap halini alıyor. Ondan kısa süre sonra da çoğaltılıyor ve o çoğalmış olanlara karbon 14 testleriyle ulaşabiliyoruz. Yine çoğaltılıp 4 bir tarafa ulaştırılan kur-an oranın halkları, hafızları tarafından yadırganmıyor. Farklı olsa bu ne bizim bildiğimiz bu değil derlerdi dimi? Bölük pörçük yıpranmış hâlde bulunan parçaların imha edilmesi de mühim değil çünkü hafızlık diye bir şey var. Birçok sahabinin ezberinde zaten. Zeyd bin. Sabit daha küçük bir çocukken peygamber medine'ye hicret edince onunla tanıştırılıyor. Peygamber henüz Medine'ye hicret bile etmemişken o, o zamana kadar nazil olmuş 17 sürenin hepsini ezberlemiş hâlde...

Edit: imla.

doktoru darlamak

Dünya efendisi bir arkadaşım vardı böyle bin düşünür bir konuşur bi adamdı. Doktor oldu acilde görev aldıktan 2 yıl sonra çocuk 40 yaşının üstündeki kadınların itlaf edilmesi gerektiğini falan savunmaya başladı. Kıydılar zehir gibi adama kafaları yedi.

her kutsal kitaba değiştirilmiş demek

Hahahahaha ulan valla ciddi gülüyorum ya gıcıklığına değil. Aslında akıllı da insanlarsınız ama konu din-siyaset olunca neden gözünüze perde iniyor kardeşim? Değiştirilmiş demek için değiştirilmeyeni bulmak lazımmış! Değişmeyen elinde olsa neden değişene inansın adam? Bizim Tevrat, incil dediğimiz kitaplar aslında birer dini yasa gibi yani herhangi bir dönemde kitap halinde tam olarak orijinali oldu mu o da meçhul. Mevcuttaki inciller mesela (Markos, Matta, Luka, Yuhanna) 325-330 yılları arası 1.konstantin hristiyanlığı seçince yapılan konsillerle yüzlerce incil arasından elenerek ve gerek görülen ekleme çıkarmalarla 4'e kadar indirgenmiştir. Bunu Hristiyanlar'da kabul eder. Kur-an öyle değil ilk yazılan nüshaların birbiri ile ya da şu an elimizdeki herhangi bir örneğin onlar ile en ufak bir farklılığı yok. Sizler islam ilmini cidden bilmeden eleştiriyorsunuz. Kızmıyorum bilmeden inanan da çok ama sadece hadis ilmindeki hassasiyeti; hadislerin kaynaklarına, sıhhatlerine, tabakalarına ve nakil edenlerin her türlü sağlıksal-ahlaki durumlarına göre nasıl tarandığını görseniz Kur-an'la ilgili şüphe bile etmezsiniz. Kur-an'ı diğer kutsal kitaplarla kıyaslamaya da kalkmazsınız. Ah ah Ne kadar yazsam eksik kalır...

bir akpli repliği bırak

Koyun dediniz koyduk var. o da çok klişe. Ben acayip özgün bir şey hazırladım yalnız seçim gecesi paylaşacağım. Oyunbozanlık yok bekleyin. Bayılacaksınız. Bir insan aklı bunu nasıl tasarlayabilir diye şoka gireceksiniz. Oadar orjin...

intihar düşüncesi

Çoğu antidepresan ile oluşabilecek his. Hatta bazen antidepresan niyetine alınmayıp aynı etkileri oluşturan başka ilaçlar da var. Birçok ilaç Tam olarak ölme isteği uyandırmasa bile hayatı anlamsızlaştırıp, insanı ha ölmüşüm ha kalmışım kafasına sokabiliyor. Böyle bir durum da kişiyi ölüme daha cesaretli-istekli hâle getirebiliyor.

Not: antidepresan karşıtı değilim.

tanrı var mıdır sorunsalı

Bu seviye cidden tehlikeli la. Yaşadığı bile muamma ne demek? Bunların atatürkçü olmasına hiç şaşırmıyorum. En az 1300 yıl önceye ait olduğu karbon 14 testleriyle sabit kaç tane kadim mushaf var! Hani ilim, bilim, medeniyet nerde yine sözde mi kaldı? Sizin çağdaşlığınız teşhir ve sapkın fantezilerinizle paralel sadece. Sen tarih bilimine de bu anlayışla yaklaşsan tek veriyi doğru kabul edemezsin. Hatta hiçbir bilimsel verinin sende karşılığı olamaz. Gidip gördün mü dünya düz mü, yuvarlak mı? Gerçekten müslümanın hâli de belli; olmayanın hâli de...

tanrı var mıdır sorunsalı

Tarih boyunca:

-Tanrı yoksa evreni kim yarattı?
+Evreni illa bir yaratan olmalıysa tanrıyı kim yarattı?
-Tanrı yaratılmadı; ezeli idi. iki benzemezi birbiri ile mukayese edemezsin. (felsefede katagori hatası)
+O zaman pekala evren de ezeli olabilir...

Şeklinde kısır diyaloglarla ilerlerken;

bugün bigbang ile evrenin ve zamanın bir başlangıcı olduğunu biliyoruz. bu durumda nedenselliklerle anlamlandırabildiğimiz varlık kavramı için bize zamanın dışında kalan bir ilk sebep lazım. Ayrıca bigbang'e hâlâ bok atan sözde bilim müptelası tipler ezeli olan bir şeyin mantıken ebedi olması gerekliliğini de kabul etmek zorundadır. Ancak termodinamiğin entropi yasası bize evrende ebedilik olmadığı konusunda da yeterince fikir veriyor...

beceriksiz yetersizlerin kaderi batırmaktır

Anasını satayım ironiye gel. cahilden sonra virgül koyup cümleye ve ile devam ediyor, açtığı başlıklardan ve girilerinden Suriyeli kadar imla bilmediği anlaşılıyor; nelerden dem vuruyor! Hani herkes imla kurallarına kusursuz riayet etmek zorunda değil ama ilkokul 1 düzeyinde cehalet de biraz fazla.

anka sözlük

Serkan'a yeni format tepkisiyle açılmıştı. Sözüm ona buraya da saldırıya gelmiştik. Ulu'nun nasıl bir boşluğuna geldiyse Sol framei yarım saat sikerttik hahah. Önce güzel muhabbet döndü kısa zamanda bir sürü üye topladık ama çabuk bozmuştu. Aklıma geldi öyle...

rahibelere tecavüz etmek

Senin idrak yollarında problem mi var? Geçen ensesti savunuyordu, şimdi tecavüze geldi derken; şimdi tecavüz konusuna geldi diyorum. Ki tanımında hiç de tecavüz karşıtı gibi durmuyorsun dimi bırak kelime kaşarlığını. Hepsi bir yana Sevgi nerden çıktı şimdi aq seni niye seveyim? Cük kadar yerde 10 kişi var yazdıklarına maruz kalıyoruz işte. Kayıt almama gerek falan yok senin bilmemen normal ama sıradan insan beyni o kadarını rahatlıkla muhafaza edebiliyor.

rahibelere tecavüz etmek

Sen de bu başlıkta tecavüzü savundu dediğim cümleyi göster o zaman? "Tecavüze geldi" demişim; savundu değil. Böyle kelime oyunu mu yapıcaz?

pargalı ibrahim ve güç zehirlenmesi

Olum laf kalabalığı yapma çok kırmak istemiyorum kalbini bana Osmanlı'da gayrimüslim bir tek sadrazam göster. Nasılsa yazdığın çöpleri her şartta beğenen zevatlar var salla bir şeyler. Burdan gidince özlenirsem kendimi sigaya çekerim çok mu bozdum diye...

rahibelere tecavüz etmek

Önce biseksüelim dedi, geçen ensesti savunuyordu, şimdi tecavüze geldi. Muhtemelen yarın pedofili olacak. işte sapıklık böyle. Basit gibi görünen küçük Bir adımla başlar artık yolun sonu hangi uçuruma çıkarsa...

hırsız belediyeciliğin mumu söndürülecek

Gidiyor mu diyorsun imamyan?

pargalı ibrahim ve güç zehirlenmesi

Hahahahahahahahaha

"Aslen gavur"!!!
gavurluk ırk ya da etnik kimlikmiş sanki.jsjsjs

"bugünkü akp türkiye 'sinde olduğu gibi bizden-onlardan ayrımcılığı yok,ehliyet ve liyakat var."
He aq he müslüman olmasa nah gelir o makamlara. Gel sen de müslüman ol adam sayalım avel, kıskanma pargalı paşamı.shshshsh

Nerden geldim bu sözlüğe yav. Her yerden yağıyor.

göte göt diyen dönerciyle siyanür murat diyaloğu

O yıl asgari ücret 136 dolar.(aslında doların enflasyonuna rağmen bu veri bile şimdiden aklı olana yeter) Hadi emlak şimdiki kadar şişkin değildir hatta biraz da biz öldürelim 30 bin dolara(imkansız) bir apartman dairesi alınır desek. 30.000÷12=2500 dolar! Bir yılda ev alabilmek için abi kenara döner keserek aylık 18,3 asgari ücret koymuş!
Yaa işte Öyle mabadından uydurduğun afaki rakamlarla hikaye yazmak kolay. Körler sağırlar birbirini ağırlar. Ortaya argüman koyacaksın. Bugün de bunu dinler dururuz artık koyunlardan her yerde. bu işler hepten çoluk çocuğa kaldı.

bekarlık sultanlıktır

Bu mantıkla tutulmuş istatistiklerin nazarımda hiçbir değeri yok. 10 evliden 6'sı mutlu, 10 bekârdan 4'ü mutlu o zaman evleneyim diyip zar atılmaz. Büyük başın derdi de büyük olur. Evlinin mutsuzu ile bekârın mutsuzu bir değil. O 6 kişinin arasında yer bulamazsan anlarsın bekârlığın sultanlığını.

erken yaşta ölüm

Piyango.

(bkz: bir gençlik ölümü saklı kaldı bende)

sen karışma lan biz zall denen pezevengi arıyoruz

(bkz: Müslüm denen bi hıyar varmış)