bugün

ismi aklına gelmeyenlerin youtube da piyano sigara diye arattığı piyanist.
Bestelerinin bir yanı yaprak döküyor bir yanı bahar bahçe. Bunu aynı şarkı içinde bile yaşatabiliyor. (bkz: evgeny grinko valse)
En derine düşünmek neyse onu başarıyorsunuz ve içinizi tuhaf bir huzur kaplıyor. Kıymeti bilinesi sanatçı.
Kendisi Rus ve şu sözler dökülmüş dilinden ince ruhlu şaheserin.

"Ruslar şarkı bitince alkışlıyor fakat Türkler şarkının başında alkışlamaya başlıyor. Bu durum ilk başta garibime gitti fakat zamanla alıştım ve Türkleri çok seviyorum." Diye bir yorumda bulunmuş.

ilk başta bir grubu varmış ve burada gitaristmiş. Grup ayrıldıktan sonra piyanoyla tanışmış ve iyiki tanışmış.

Bütün şarkıları önce seni dibe batırıyor sonra şaha kaldırıyor.
Şarkılarının başında bütün hayatını süzgeçten geçirme ve hatalarınla yüzleşme düşüncesine daldırıyor seni.

Sonra diyoki:

"dur daha yenileri var! Yine hata yapacaksın bundan önce de yaptın bundan sonra da olacak..."

Şarkı ilerliyor.

"Ama sen yine de dimdik ayağa kalkacaksın."

Unutmadan: kendisinin bugün harbiye de konseri var. Gidenler çok şanslı.
görsel
görsel

Bileti alamamıştım. Hayalimdi gerçek oldu.
Hemde misafiri olarak onu izleme şansı...

Beni çok az şey bu kadar heyecanlandırırdı.
piyanoya ilk hevesimi bu adamın waltz ini youtubede izlerken hissetmiştim. vesile oldu piyano çalmama. şimdilerde favori sanatçım değil ama hala çok severim.
konya'ya da gitmiştir.
Valse, huzurlu dinlemelikli.
Bayılıyorum hissettirdiklerine ayrıca burada gördüğü ilgiyi de sevdiğini düşünüyorum.
görsel
Adını görmüşken yazayım . Şu parçasını açınca bir sakinleşme bir rahatlama haline geçiş yapıyorum.

http://www.youtube.com/watch?v=VYCOg-yglNM
Gecemi güzelleştiren insan.
yann tiersen, ludovicio eunaudi, Luke Faulkner ve tabiki evgeny grinko.

dinlemeden bu dünyadan ayrılmayın aman ha. hatta evgeny grinko özellikle kar yağarken sizi bedenen ve ruhen tedavi bile edebilir.
Yaklaşık 2 saat 20 dakika sonra kocaeli kongre merkezi'nde çalacak olan piyanist.
Dinlerken huzur bulduğum tek sanatçı olabilir beni alıp götürüyor bir yerlere daha da geri dönesim gelmiyor öyle bir melodi ve ezgi yok. Keşke bu üstadı dinleme fırsatım ve zamanım olsa aşırı dinlendirici.
https://youtu.be/VYCOg-yglNM
Jazz’a göz kırpan tarzı ile klasik, minimalist müziklere imza atan Rus müzisyen. Şu sıralar o kadar çok parçasını keşfediyorum ki. içime işliyor resmen.
https://youtu.be/lvpMbuA4NcU
spotify ın canını yiyim son 6-7 saattir aralıksız dinliyorum çalışırken. mis mis.
Konserine gitmek istediğim sanatçılardan.

Ben de gelecekteki eşimi alıp geleceğim ama 2021 e yetişemem ahaha.
bi arkadaşım evgeny nin müzik kulağının basit olduğunu ve bu işi iyi yapamadığını söylüyordu. adamı da çok dinlerdim. bu öyle dedi diye gıcık aldım dinlemeyi kestim. sanırım dinleme zevkimin içine etti.
Canlı dinleme şansına nail olduğum sanatçı.

Ekibi ve Sahne performansı mükemmel ötesi.
17 agustos'ta ODTÜ'Ye gelecek olan über şahsiyet.
kendisi de ekibi de çok tatlı.canlı dinlemek gerçekten büyük şans.birbirlerini gaza getirip coştukları anlar çok çok iyi.
ayrıca çirkin falan diyen olmuş ama ya benim gözlerim bozuk ya da çirkin kelimesinden anladığımız şeyler farklı çünkü kendisi bayağı seksi ve hoş bir adam.
evgeny grinkoya çirkin diyenin ellerine terlikle vurarım. yakışıklısı nasıl ki? adam mis gibi işte daha ne olsun? yakışıklı arayan yallah beyaz showa.
kafa sikmeyen parçaları sıralı tam liste

Eastern Serenade
Epilogue
Faulkner’s Sleep
Field
G-Dur
Graying
Gull Song
Jane Maryam
Lullaby for Erik
Lullaby for Yasha
Man In Old Rumpled Hat
Noir
Once Upon a Time (1-2)
Outro
Poirot
Prologue
Serenade
Short Memory
Someone Who Forgot His Watch
Spring Drops
Time
Unexpected Finale
Valse
Wake Up
Where Art Thou
Where
Wind Brought.
Parasi bittikce turkiyeye geliyor denilen sanatci.
9 ekim'de istanbul'da 100.türkiye konserine çıkıyor.