bugün

entry'ler (2529)

ateistler neden islama saldırıyor

Ateistlerin ne sikine oğlum senin islam dinin. Senin dinine zarar veren en çok bismillah diyenler ve alakasız işler yapanlardır.

Edit : Allah'ı tanıyor o'nu da seviyorum.

üstteki yazara bir tavsiye ver

2023 seçimlerinde başka adam mı var diye gidip bağnaz ve sığ adamlara oy verme. Mesela sizin gibi çomarlar yüzünden biz aydın kişiler işimizden gücümüzden oluyoruz, elin Avrupasına gidip gurbetçilik çekiyoruz.. Ha sen illa ben buna vercem diyorsan eğer, sayenizde Avrupa da minimum 2500 euro kazanıyoruz. Bir kaç sene sonra bir daire alır veririm Suriyeli Afgan'a kiraya. Haberin olsun..

sözlükçülerin kredi kartı limitleri

6000 EURO.

evlilik

Bu devirde evlenmek maddi olarak çok külfetli. Hadi bunu aştınız diyelim. Evlilik sonrası maddi olarak geçinmek çok daha zor bu ülke şartlarında. Ama evlilik çok güzel bir müessese. Hayatta hiç bir duygu, size bir evlat, hayatınızın ortasına yerleştirdiğiniz bir kadından ileride bir his yaşatamaz. Kısacası değer sevgili sözlük yazarları.

sevdiği kız için 15 km yol giden erkek

Sevdiği kız, daha doğrusu karısı için 6354 km gidecek olan erkek yolunda ilerliyordur. Hadi bakalım başarılar. Zor oluyor söylim..

NOT : kamyon şoförü değilim.

ingiltere nin ab ye geri dönmesi

Adam niye geri dönsün kardeşim. Ben kendime yetiyorum sikerim sizin Avrupa Birliğinizi de mülteci politikanızıda diyip siktirip gittiler. Bende olsam bende siktirip giderim.

almanya bizi kıskanıyor

görsel

Almanya bizi kıskanıyor.

alman kızları

Frankfurt, Hamburg, Limburg'da olanların %80 i balık etlidir.

günün şiiri

Sensizliğe merhaba diyince,
Çaresizliğin kapıları aralanır sevgili.
Hiç olmamış, doğmamış gibi.
Yanıbaşında duyduğum kokunu,
Uzaklarda hatırlamanın acısı ve sancısını,
Gün doğar sessizce, gece çöker sensizce.
Birlikte bir acı kahvenin tebessümü olsaydı,
Gece gelseydi bizimle, sabaha nazır alacakaranlığın koynunda.
Uykuya dalsam zorda olsa..
Gülüşler manasız sevgili,
Yalnızlığın binbir türlü prensibi,
Allah var gam yok desek bile,
Sen yoksun dert çok sevgili.
Sevdiğin şarkıları açıp, gözlerimi kapatınca,
Biriktirip gittiğim anılar canlanır gözümde.
Kendimi arayıp bulamadığım bu koca şehirde,
Kendimi adadım beni ben yapan her değere.
Sensiz bir hafta sonu kahvesi,
Zift oldu geçti boğazımdan.
Yutkunur sonra, gözler hakim olsun diye kendine.
Dilim damağım kurur,
Yine tesellim sen varsın diye.

gurbet

Herkesin kaldıracağı, icra edeceği, alışabileceği bir şey değildir gurbet. Ben kendimi askerde gibi hissediyorum. Amaç tamamlanır tamamlanmaz ana vatanıma dönüyorum arkadaşlar. Almanya'ya geleli 14 gün oldu. Gelin bana sorun. Ama ne var ki gavurun parası değerli. Tayyip amca sağolsun yerimizden yurdumuzdan etti bizi..

Edit: bu enty ironi değildir.

üstteki yazarın dış görünüşünü tahmin etme

67 kilo uzun saçlı küt. Elvis Presley'in kahverengi gözlü hali. Genellikle açık kot pantolon giyer. Kahvesiz güne başlamaz. Analist bir tip.

üstteki yazarın kilosunu tahmin et

93. Enty burada.

hangi ırka mensupsunuz anketi

Bana birisi Türk ile Bulgar göçmeni arasındaki farkı anlatabilir mi?. Hayır hiç mi tarih okumamış bu anketi yapan mınakoyim.

el kremi ikram ederim

Et bakalım.

türklerin kendini üstün zannetmesi

Alakası yoktur efenim. Sadece rezil bir yönetime, rezil bir hayata, rezil ve beş para etmez olmayan, refaha sahibiz. Almanya bizi kıskanirrr diyenlere söyleyeceğim tek şey, almanlar'ın çoğu Türkiye'nin haritada nerede olduğunu eminim bilmiyordur demek olur . Almanlar için papua yeni gine den farkın yok hocam senin. Hadi bakalım afiyet olsun. Pazartesi Almanya'dan yazarım.

mültecileri isteyen vatan hainleri

Kesinlikle vatan haini olarak görülmesi gereken kişilerdir.

taşı toprağı arap olan şehir

Bu mültecileri topraklara alan ve vatandaşlık verenler, bu ülkenin geleceğini nasıl çaldıklarını çok iyi biliyorlar, fakat oy verenler hala bilemediler. Üzücü bir durum, Allah rızası için Türkiye gibi bir ülke daha gösterin şu mülteciler konusunda yerel halkı ezip çiğneyen.. Bulamazsınız, yok çünkü. 10 yıl sonra görüşürüz iş bulamayacaksınız iş ahmaklar!! Torunlarınız mezarınıza dahi sövecek, böyle bir ülke bıraktığınız için. Belki siz ölüp siktirip gideceksiniz ama, bu ülkede bu kaderi, dört iklimi her tarafı denizlerle çevrili coğrafyada sizin çocuklarınız, Torunlarınız yaşayacak çölde yaşar gibi.. Gün yüzü görmeyecekler gün.. Ondan sonra yine Allah'a şükür edersiniz.

üstteki yazarın oy vereceği partiyi tahmin etmek

Kesinlikle akp.

yurt dışından araba getirmek

Tc plakası alınamayan araç türüdür. Getirilen Araç maksimum 180 gün yani 6 ay kalmak zorunda. Geri kalan kısmı da ait olduğu ülkede kalmak zorundadır. Yoksa bende Bulgaristan dan mustang almıştım 20 bin levaya. Sadece emeklilik halinde 2 yıl süre ile Türkiye de kalabilir. Sonra yine dışarıya bir süre çıkmak zorunda. Türkiye vergi memleketi olduğu için böyle konular önemli tabi.

sözlük yazarlarının köfte tarifleri

iyi günler kızlar..