bugün

entry'ler (260)

profesyonel kamikaze pilotu ii

Bu adamın orta yaşlarını hatırlıyorum bi civcivi mi ördeği mi ne vardı. Free yaşar, mizacıyla güldürürdü.

(bkz: profesyonel kamikaze pilotu)

düşün ki o bunu okuyor

7 sene oldu adını yaşatalı. Bir elin parmağını geçmeyen anıları yâd edeli tam 7 sene.
ilk önce mahalleler vardı aramızda sonra şehirler şimdi ise kıtalar.
Mümkün olabilecek şeyleri imkansızlığa sürüklemek en büyük başarımız oldu, kutlu olsun.
7 sene önce bir söz verdim "unutmadım, unutmayacağım" diye. Benimle birlikte sen de sözünde durmuşsun, unutamıyorsun.
Dönüp bakıyorum da, birbirimize engeller koymaktan başka bir işe yarayamamışız, yazık etmişiz.
Şimdi ise beraber mutlu olmak yerine pişmanlıklarımızı anlatıyoruz birbirimize. Bu zaman niye böyle geçti diye dizlerimizi dövüyoruz.
Her şeye rağmen, Birgün karşılıklı oturup bizi bize anlatır mıyız?
Hiç umut yokken bile kıtaları aşmayı göze alır mıyız?
Senden çıkardığım tek ders geç kalmak oldu. Ertelediğim ne varsa hepsi büyük pişmanlıklar olarak çaldı kapımı.
Ama şunu farkettim, Kaç sene geçerse geçsin benim mevsimlerim sana hep ilkbahar. . Her zaman yeni başlangıçların ilacı, rengarenk çiçeklerin coşkusu, miss kokusu, kışın kurumuşluğun telafisi. Öylesine taze, öylesine temiz...

babanız ölürse ne yaparsınız

Üzüleceğim tek şey hiç anımız olmaması olur.
Bir de hiç bakamadığım yüzünü, unutacağım gerçeği. Onun dışında yokluğu pek bir şey farketmez benim için.

bir evi yaşanılabilir yapan detaylar

Balkondur.
Manzarası ne olursa olsun sandalyeni çekip eline çayını aldığında gökyüzünden bir parça görünüyorsa orası rahatladığın en güzel yer oluyor.

anın görüntüsü

görsel
Yeryüzünün altını, güneydoğu Anadolu.

seni mutlu eden tek şey

Bırak bunun benim adıma ne olduğunu düşünmeyi, Tek şeyin, hiçbir şey olduğunu farkederken ekrandan boş bakışlarımı çekemedim bile.

kürt kızları

silav xwişkên min. çavên te maç dikim.

bella hadid

görsel
Gözünü hafifçe yukarı çekerek daha iri görünmesini sağlayan badem göz,
Yanaklarını incelttiği bişektomi,
Yüze keskinlik vererek çene ucu dolgusu yaptırdığı jawline fille,
Düşük göz kapağını kaldırttığı Blefaroplasti,
Kaşlarını kaldırttığı Brow lifting olmadan bir hiç olan dünyaca ünlü seksi manken.
Bu arada Lip lifting, masseter gibi basit operasyonlara hiç girmiyorum bile.

sözlük kızlarının elleri

(img:#2038119)
flormar fc72 chill out her sözlük kızında olması gereken bir oje. diğer nude renkleri es geçmemek lazım. fc serisi flormarın çıkardığı en mükemmel şey.
daha çok kışın tercih edilen seri benim yazımın da vazgeçilmezi olacak.

kürtler

Genelde nefret kusmak için frame e gelen başlık.

Bir açıklık getirelim öyleyse.
Sanılanın aksine birbirine bağlı aile yapısı ve sıcakkanlı, içten, sempatik tavırlarıyla medeniyete ışık tutmuş, hoşgörü kavramını dünyaya tanıtmış millettir.
Fazla nüfuslu aileler, geniş akraba çevresi ile aşiret kavramını günümüze kadar taşımış; töredir, davadır, zoraki evliliklerdir bilmem ne kavramlarını terketmişlerdir.

Nefret edilecek hırsızlar, tacizciler, tecavüzcüler, katiller varken sürekli Kürtleri söz konusu edenler aynı çatı altında yaşadığı insanına ırkçı muamelesi yaparak bir kez daha mide bulandırmıştır.

görsel

bakirelik önemli mi

Bekâret dediğiniz bu ilah
Ne gözle görülebilir bir nitelik
Ne de tabi başka bir harici duyguya
Ne bir yeri var ne de bir yurdu
Ne çıkar topraktan ne de kutsal bir kalıptan
Ne de girebilir bir şekle
Varlığı olmayan bir şey için övünme
hiç olmayan şeyler asla yitirilmez.

Christopher marlowe

Lanetli, gizlenmiş, uğrunda insan ölen, varlığından haberdar olunmadan kayboluşundan etkilenen bu varlığa önem yüklemek insanlığın insanlığa yaptığı en büyük kötülük bence. insan olabilmenin başlangıç noktası olan bu denli önemli bir organın aynı zamanda bir insanın sonu olabilmesi ne kadar üzücü.
halbuki önemli olabilmesi kıymet verilmesi anlamına gelmiyor mu?
Gelen 3-4 damla kan mı bizi ömür boyu ahlaklı ve namuslu yapar birilerinin gözünde? Gelmediyse cezası ölüm veya hapis midir, bedeni çürütmek midir?
Bırakın bu simgeleri bir ömre mal etmeyi, asıl önemli olan insan kalabilmeyi bilmektir.

görsel

kanal d de oturmuş ibo konseri izleyen kız

görsel

Karşısına bir de Rakı masası kurmuş ağzının tadını bilen kızdır.

bir dilek hakkı olsa yazarların dileyecekleri

Sait Faik'in de dediği gibi;

Bir deniz kıyısında sabaha kadar oturup, olan biteni gözden geçirdikten sonra kafasında her şeyi aşmış bir insan olarak kalkıp gitmek.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

"kıtlık zamanı insanları açlık değil, alışmış oldukları tokluk öldürür."

işte tam da böyle bizdeki. şuursuzca hareket etmek ve sadece kendini düşünmek.
yazık bu devletin sağlık çalışanına, polisine, jandarmasına. hizmet ettikleri insanlara bak.

covid 19 un öğrettikleri

Şu dünyadaki her şeyin insandan daha üstün olduğunu öğretti.
Tecavüz ettiğiniz, dövdüğünüz, kestiğiniz, yaktığınız hayvanlar bile insandan daha özgür şimdi, daha üstün, daha serbest.
Bazen zevk olsun diye bazen yerine üç beş beton yığmak için katledilen (!) ağaçların sağladığı oksijene nasıl muhtaçmışız değil mi? Bırak onu, gölgesinde oturmaya bile hasretiz şuan.
Peki ya şimdi,
Yolduğunuz çiçeklerin, çimenlerin içinde dolaşmak ne de güzel olmaz mıydı?
Kirletmekten hiçbir zaman vazgeçmediğiniz o deniz kenarında bir yürüyüş tüm dertleri silmez miydi?
Ama yook, Kafayı bozduğumuz uğruna ne rantlara girdiğimiz savaş malzemelerinin faydası paha biçilemez, 3 liralık maske de neymiş!
Hele sağlık alanında kullanılan tıbbi malzemeler... ne gerek var canım üretmeye. istersek ithal ederiz bizde tükense de onlarda tükenmez!

Bize bir şey olmaz diye göğsümüzü geriyorduk, milyon küçük boyutta hayali bir virüsün oyuncağı olduk.
Zenginin malıyla çenemizi yorarken asıl önemli olanın sağlık olduğunu unuttuk.

Para, mal, mülk yerine Akıl - Beden sağlığı umarım tarihe ders olur.
Umarım bencilce yaşamanın bize çıkardığı fatura ve değil Türkiye tüm dünyanın bir daha eskisi gibi olmayacağı gerçeği hepimize ders olur.

sözlük yazarlarına gelen hediyeler

Şu sıkıntılı günlerde moral olsun diye ayıcık delisi kendime hediyemdir.
(img:#1995570)

aşk acısı çekenlere tavsiyeler

Sizinle olan her şeye teşekkür edin.
görsel

sözlük yazarlarının çocukluk travmaları

Kağıdı sarıp sigara içiyor gibi yaptığımda annem plastik çorba kepçesiyle dövmüştü shshs.

bukowski

"Biliyor musun Linda, hiç kimse vazgeçilmez değildir.
Ve hiç kimse, kendini vazgeçilmez sanan biri kadar aptal değildir.
Şüphesiz şu hayatta verdiğim en doğru karar, kendini vazgeçilmez sanan bir aptaldan uzaklaşmak oldu.
Hoşça kal."

sözlük yazarlarının itirafları

Dün akşam geç bir saatte otobüsteydim. Hiç huyum değildir ama ister istemez önümdeki ben yaşlarında kızın telefonuna gözüm ilişti.
Babası "babamm" diye sesleniyordu ona.
"Babam yaklaşınca haber ver karanlıkta yalnız geçme ben alırım seni" diyordu.
Baştan sona inceledim kızı. Kıyafetine, elindeki poşete, yüzüne, boyu posu her neyse baktım.
Ne dedim ya, Ne eksik?
Onda Olup da bende olmayan ne var. Salavat falan çekiyordu yolda, acaba mı? Bile Dedim shshs.
Ama yok. Yok yani bulamadım.