bugün

entry'ler (65)

uludağ sözlük

Bir yılın ardından ilk enrty girişim. Bu süreçte iki farklı ülke değiştirdim. Şimdi Amerikadayım ve bir arkadaşın kışın Uludağ gitsek ne güzel olur demesiyle bir an sözlüğü anımsadım. Eski entrylere bakınca 2 yıl önce sevdiğim kız için yazdığım entry’i gördüm ve duygusallaştım. Sizi özlemişim ama değişen bir şey olamış sanırım buralarda.

günde 3 tane sigara içmek

Bazen Haftada bir paket içerim bazen 2 ay hiç içmem sonra iki gün içerisinde bir paket bitiririm. Canım istediği zaman içip istemediği zaman içmiyorum.

kedi yavrusu

Alıp kalbime sokasım geliyor kızımı. Bu arada son zamanlarda saldırmaya başladı, elimi ısırmaya çalışıyor. Nasıl eğitebilirim, yeşillendiren olursa sevinirim.
görsel

kedi yavrusu

Ulan kendi evladım gibi seviyorum keretayı.

bal yapmayan sosyetik ari

Yeniden aranıza geldim * alırım bir Hg nizi *

erbatur ergenekon

Çok seviyorum bu duygusal çocuğu. Reel hayatta tanışsak kesin yakın arkadaş olurduk.

ömer lütfi mete

Gülce şiiri tam anlamıyla efsanedir.

simon bolivar

Son Kolombiya olaylarından sonra mezarında ters döndüğünü düşündüğüm kahraman komutan. El libertador’un ruhu diktatör bozuntusuna dersini verecektir.

chopin

Ahhh şopen Lehistan’ın erken yaşta yitirdiği genç piyanisti. Kim bilir on yıl daha yaşasaydı, bize daha ne güzel besteler bırakırdı.

onur air

Yakın zaman da batması muhtemel olan firma. Bir kaç yakın arkadaşım kaptan olarak çalışıyordu ve uçuşları yaklaşık bir senedir durdu. şirket hiç bir şekilde çalışanlarına Gelecek hakkında bilgilendirme yapmamış. Umarım sonları Atlas jet gibi olmaz.

pilotluk

Büyük hayaller kurarak girmiştim bu işe. Tüm eğitim safahatım boyunca 90’ın altında notum yok. Kar kış demeden tek motor, çift motor her türlü uçakla her Türlü havada defalarca uçtum ve yaklaşık 40 bin Euro harcadım. Geldiğim nokta ise elimde pilot lisansları ve hayalleri boşa gitmiş bir genç. Maalesef Havacılık çok büyük yaralar aldı. Benden büyük havayollarında çalışan Pilot arkadaşlarımla konuştuğum zaman havacılığın eski halini alması yaklaşık 4-5 sene süreceğini söylüyorlar. Artık bu hayal ile yaşamak beni çok yordu. Diplomaları bir köşeye koyup, kendime yeni bir meslek seçmek zorundayım. Bazen gerçekleri kabullenmekte erdemdir.

pilotluk

Ev’i arabayı satıp tüm eğitimi bitirdik ama bilin bakalım ne oldu covid-19. Bırakın iş alımını, bazı firmalar işten çıkarma yapıyor. Şansımın wtf..

neden tavuk döner satıp dış borcumuzu ödemiyoruz

Bakan beye hemen bu fikri iletelim.

aniden gelen insanlardan soğuma hissi

Ne kadar severseniz sevin bazen bir cümlesi o kadar kalbinizi kırar ki öyle bir soğursunuz ki bir daha eskisi gibi asla olmaz.

adanalı sevgili

Günde en az 10 defa Adana’yı överler, sıfır şaka.

avrupa ülkelerinin tıbbi malzemelere el koyması

Biz de ispanyol’larınkini hacılamışız, öyle diyolaaa.

ispanya

Sanırım solunum cihazları yüzünden bir gerginlik var. Twitter’da bize fena sövüyorlar. Ben bir sene ispanyollarla kaldım, bize çok benziyorlar, sıcak kanlılar, barbarlar, pisler(haftada bir defa duş alanı biliyorum). Sakin olun gençler biz aynı denizin çocuklarıyız.

kara kutu

bugun ders çalışırken şu dipnotu gördüm. The FDR must record at least the last 25hrs of operation. There are extra recording parameter requirements for aeroplanes over 27,000 kgs. yani en az 25 saatlik uçuş kaydı yapabilme kapasitesine sahip olmalı ve KARA KUTU ( FLiGHT DATA RECORD ) 27,000 kg üstü uçaklarda yani orta seviye ve büyük gövdeliler vardır. bu jayıt cihazı uçağın hızını, irtifasını, flap, iniştakımı durumlarını, motordan gelen bilgileri kayıt altına alır.

ped kutum nasıl olmuş

Şekerlik gibi, olmamış.

yabancı erkek meraklısı kızlar

Niye lan, yabancı erkekler de Türk kızlarını beğeniyor, sıfır şaka.