bugün

bir şarkının sözleri galiba:
bu gün yine eric bana ayrılmak düşer...
böyle masum bakışlı bir adam olur mu dedirten aktör.o kaşlar,o gözler,o lüle lüle saçlar...yemişim brad pittini, eric bana brad pitt'i donunda sallar.baby face erkeklere hayır.devir derin bakışlı,kumral,dalgalı saçlı erkeklerin devridir.
aslında komedyen olan, ama her rolü hakkıyla oynayan yakışıklı. aslan burcu.
(bkz: eric bana geri kalan meyveler sizin olsun) *
troy filminin aslı olan ilyadanın asıl kahramanı hektor karakterini çok güzel bir biçimde oynayarak hafızalarda yer etmiş aktör.
çok gerçekçi rol yapabilen aktör. (bkz: babam romulus)
truva filmindeki hector rolüyle erik bana gerisi sana dediğim hemi yağuşukluu hemi yetenekli bulduğumdur.
bu eriği yeme de yanında yat.
(bkz: boleyn kızı)**
oyuncudur, iyi oyuncudur falan filan, orası tamam da yahu bu kadar mı yakışıklı, etkileyici, klas olur bir adam. ağzımın suyu aka aka izliyorum (erik sonuçta ağız sulandırır) objektif olamam, canlandırdığı rollerin hepsini beğeniyorum, eriği beğeniyorum, çok beğeniyorum.

yerim ben o eriği.
ismi hakkında erik bana, ben sana, sen uşağa, uşak aşçıya(...) şeklinde espri yapılır.
tam yemelik erictir. kütür kütür.
(bkz: olsa da yesek) *
munich filminde de boy göstermişliği vaki olan aktör.
black hawk down filminde de boy göstermişliği vaki olan aktör.
çok iyi bir oyuncudur.
hollywood bir şekilde bu yetenekleri bünyesinde sürekli bir şekilde barındırmakta ve kendisini sürekli yeniden daha güçlü üretebilmekte.
avustralya'li buyuk oyuncu. chopper filminde sisman bir piskopati basariyla canlandirmis (hatta bir turk'u zevk icin vuruyor filmde), truva filminde duygusal bir lideri ve savasciyi, munich filminde yahudi ajanini oynamistir ve hepsinde basirili olmustur.

ayrica araba yarislarina ilgisi vardir.
Munich filminde dokturen kaliteli aktor.
Su an truva‘Yi seyrediyorum, kime benziyor kime benziyor derken kime benzedigini buldum. deniz can aktaş‘A benziyormus. Daha dogrusu aktaş eric’e benziyormus.
Asil soyadi banadinovic olup baba tarafindan hirvat, anne tarafindan alman olan avustralyali oyuncu ayrica. Dogu avrupali genleri oldugu belli oluyor.
birçok başarılı yapımda rol almış aktördür. zirve yaptığı filmler kara şahin düştü filmindeki özel kuvvet askeri rolü ve truva filmindeki hector karakteri. öyle ki brad pitt gibi bir aktör ile eşdeğerdi truvada. star trek serisinde romuluslu kaptan rolü ve kral arthur kılıç efsanesi filmindeki arthurun babası rolleri de güzeldi. kısacası severiz sayarız erik kardeşimizi.
-bi kilo erik ver bana, yarım kilo da elma.
+Buyur abla.
-Hayırlı işler kardeş.
+Eyvallah abla.
+eeeyyy vatandaş! gel! gel! gel! eriğe gel! eriğe gel! Hay maşallah!
munich filmindeki rolü efsanedir.
Bana da bana da.
yazan oldu mu acaba?
hulk abimizdir kendileri ama ben troy'da hector halini severim. abi gibi abi...
kaç kilo olsun abim şeklinde devam edecek diyalogtur.
kimse kusura bakmasın ama jest ve mimik yoksunu Bu arkadaşı Brad Pitt ile bir tutan bir bakış, sinema diline ve sanatına bir hakarettir. Brad Pitt Truva filminde döktürür iken bu kaslı ve adaleli zat kameraya melül bakışlar atmak dışında kayda değer bir şey yapmamıştır. Böğürürcesine bağırmak dışında tabii ki.