1. 1.
  (bkz: ergenekon destani)

  ayrıca youtube'da taptaze,izlenesi bir videonun adıymış

  http://www.youtube.com/watch?v=WegRMZUtcxw+
  1 ... eru
 2. 2.
  "devlet içinde devlet"i anlatan can dündar - celal kazdağlı ortak çalışması bir araştırma kitabı.

  (bkz: susurluk unutulmasın)
  5 -1 ... vernon sullivan
 3. 3.
  efsaneye göre ülkücü gençliğin binlerce yıl önce ardına hapsolduğu ve hala çıkamadıkları demir dağ. (bkz: ergenekon dan çıkamamak)
  4 -2 ... kurremkarmerruk
 4. 4.
  (bkz: ergenekondan çıkamadan ab ye girmek)
  -1 ... kurremkarmerruk
 5. 5.
  ünlü italyan mafyası galdio nun türkiye kolu.
  5 -6 ... pantalassa
 6. 6.
  türk kültürünün güçlülüğünü, genişliğini ve tarihsel niteliğini ortaya koyan bir efsanedir. zira milleti millet yapan ögelerden biri efsanelere sahip olunmasıdır. tarihsel kimliği var ettiği efsanelerin ölçüsüdür.bu nedenden çok önemlidir bilinmeli okutulmalı araştırılmalıdır.

  elbette günümüzde türk olmanın memleketteki en büyük zorluk olduğu göze alınırsa, bu iş hayli zordur.başlık altında var olan entry adeti ve yapısıda bu durumun bir sonucudur.

  efsane incelenerek o dönem yaşamış olan türklerin yaşantısı ve kültürü hakkında bilgi edinilebilinir. herhangi bir siyasi yapıya ideolojiye oturtulamayacak bir kültür abidesidir. bunu bilmek ve sahiplenmek ne faşistlik ne ülkücülüktür. olsa olsa kendine ve kendi kültürüne saygı göstermektir.
  4 ... anti
 7. 7.
  ayağının tozuyla geldiği sözlükte, bursa zirveye doymak bilmiyor zirvesi' ne katılacak yazar arkadaşımız. tekrar tekrar hosgelmis.
  ... legend of the stranger
 8. 8.
  dansı seven neşeli insan. kendim hakkında biraz durup düşünmeme sebep olan yazar. umarım beni yoldan çıkarmaz. *
  ... burock_
 9. 9.
  kalsak da dans etsek bakışları gördüğüm insan. çıkış yerine tuvaletlere giden merdivene yönelmesi geceye son noktayı koymuştur.
  ... lazy
 10. 10.
  deniz, yusuf, hüseyin üçlüsünün asılma sebepleri olarak gördüğüm, faşizan yapılanma. 60' lı yıllarda cia tarafından nato ülkelerinde, soğuk savaş sebebiyle kurulan yapılardan, ülkemizdeki. (bkz: gladio) iç tüzüğü, ankara' da elden ele dolaşan ve insanı ürperten cinstedir. basın yayın, akademik ünvanlı, halktan... bir çok kişinin içinde olduğu söylenir. ayrıca sağlam bir celal kazdağlı- can dündar yapıtı.
  -2 ... dekadans