1. 1.
    recep tayyip erdoğan ile yaşar büyükanıt'ın dolmabahçe'deki anlaşmaları sonrası amerika tarafından başlatılmış, maşa olarak ise fethullah gülen* ve akepe'nin* kullanıldığı tertiptir.
    7 -3 ... hayddaaaaa
  2. 2.
    (...)
    - iki tarafında halat taşıma yeri bulunan ahşap kapaklı sandık
    - genelkurmay var bunun altında
    - o... çocuğu
    - genelkurmay başkanı gerçekten toplumu kutuplara ayırdı
    - allahtan hâkimler çok iyi
    - profesyonel olun
    (...)
    - olay tutanağı, olay yerinde tutulur
    - olay tutanağı bilgisayarda yazılır mı?
    - birşey olmaz
    - olur mu?
    - filmlerde yapıyorduk ya
    (...)
    - adam diyecek ki çatıya bilgisayar mı çıkardın
    - elle yazalım o zaman
    - çatının üzerinde elle yazalım
    - mahkemede deyin, olay yerinde tutulan tutanak
    - ama şöyle de düşünülür, orda not şeklinde almış, burada yazmış olabilir
    - yani, olay yerinde aldığı notlardan sonra büroda, büroda tutanak tutulmuş olabilir
    - olur biter yani
    (...)
    - soruşturma nasıl...
    - soruşturma ergenekon olduğu zaman s... hâkimi savcıyı

https://video.uludagsozluk.com/v/ergenokonu-bitiren-ses-kaydı-14106/

1 ... kurals11z
  3. 3.
    o kadar ergenekoncu hakim ve savcı varken neden hiç biri harekete geçmiyor.

Demek ki hiç bir anlamı yok bu görüntürlerin çünkü yayınlayan kanal zaten ergenekon tertibinin medya ayaklarından biri.

Hani stv fethullah gülenin medya ayağı ya ergenekoncuların da bu kanaldır.

güç savaşın da ergenekoncular kaybetmiştir.

bu saçma ses kayırları ile hiç bir şey kanıtlanmaz.

stv binlerce ses kaydı yayınladı ne alamı var bunların hiç.
    1 -4 ... menntre
  4. 4.
    https://video.uludagsozluk.com/v/ergenekon-tertibi-21312/

https://video.uludagsozluk.com/v/ergenekon-tertibi-62752/

http://www.youtube.com/wa...FOXU8&feature=related+
    http://www.youtube.com/wa...et9is&feature=related+
    http://www.youtube.com/wa...m2LLc&feature=related+
    1 ... kurals11z
  5. 5.
    polise eğitim veren amerikalılar kim?
    henüz bulunmamış bir malzeme için neden eğitim alıyorlar?
    karlı bir alanda silahlara sarılan gazete neden ıslanmaz?

bu görüntüler zir vadisindeki aramalardan; bir binbaşı ve başçavuş arasındaki konuşma ilginç:
    -bunlar buradan ne çıkacağını biliyor. (polisleri kastederek)

https://video.uludagsozluk.com/v/ileri-demokrasi-aldatmacası-21313/

&feature=related
    2 -1 ... kurals11z
  6. 6.
    Bu iddianameye göre terörist sayılamayacak tek bir insan bile bulunamaz bu dünyada.

Görüldüğü üzere milyonlara hizmet veren telesekreter servisi dahi beni terörist yapacak etmenlerin arasında yerini almış, benim için araştırma konusu olmuştur. O, "Aradığınız kişiye ulaşılamıyor!" diyordu. Ben ise bütün iddiaları çürütmüş olmanın verdiği bahtiyarlıkla "ARADIĞINIZ ÖRGÜTE ULAŞILAMIYOR!" diyorum.

Bu iddianameye vurduğum ışıklı neşter huzurunuzdadır. Millet hayatı ve namusunun yegane kefili Türk subayına kurulan pusunun bakiyesi karşınızdadır. Tarihin şahit olduğu en büyük adaletsizlik mucizesi ortadadır.

Algıladığım dehşeti şu anda nasıl ifade edebileceğimi bilmiyorum...

Hukuk adına hiçlik! Yalan adına çokluk!

Belgeli sahtekarlıklar serisinden bir demet sunuyorum :

-Benim için sahte ikamet üretti yaratıcı zulüm belgeli.
    -Sabıkalı gizli tanık istanbul'da örgüt toplantısı yaptığımı iddia etti. O tarihte Ankara'da olduğum ortaya çıktı , belgeli...
    -Özel örgütsel hat kullandığım söylendi hiç görüşmem olmadığı belgeli...
    -iddianameye 30 Ağustos törenlerinde suikast yapacağım yazıldı. iddia makamı tek bir soru soramadı. Törenlerde görev bile almadığım belgeli...
    -Telefonuma SEHVEN Hizbut Tahrir sempatizanlarının numaraları yüklendi, belgeli...

Zavallı hukuk! Nelere alet oldun ? Ateşler ve amanlar içinde çırpınıyorsun. Ruhu göklerde olan şanlı tarihimiz seni elemle seyrediyor. Etrafımızdaki üç denizin nihayetsiz suları dahi sana atılan bu lekeyi temizleyemez. insanlığın sana ulaşmak için geçirdiği badireler adına soruyorum:

Bunları nasıl yazdınız? Bunları kimin karanlığından çaldınız?

Benim masumiyetimi kimleri caydırmanın bir aracı olarak kullanıyorsunuz?

Bu soruların cevabı havada asılı. Asılı kalmakta ve bu salonda MUTLAK SESSiZLiK hüküm sürmektedir. Herkesin hakikatin dile getirilmesi karşısında mutlak bir suskunluk, şaşkınlık ve erdem içine düştüğü her anda mutlak sessizlik ruhları çevreler.

Kişinin söylediği, diler getirdiği şüphe edilemez. Hakikatler karşısında hiç kimsenin bir an için aklından, yüreğinden "Doğruyu söylemiyor" diye geçiremediği anlarda hakikat insanların içinde parıldar ve mutlak sessizliğin çığlığı duyulur.
    Ben burada hakikati saf hakikati dile getirdiğimde beni dinleyen herkes karşımda hakikat adına susar. Hakikati izler, hakikatı dinler, hakikati duyar , hakikati hisseder. Tüm benliğini hakikatin benliğini sarar. işte o anda hakikat sessizleşerek buradaki bütün ruhlar adına yalana, hukuksuzluğa, adaletsizliğe kendisini yutmak isteyen, kendisini kirletmek isteyen dünyaya meydan okur... Şimdi olduğu gibi.

Demokritos der ki: "Adaletsizlik eden adeletsizliğe uğrayandan mutsuzdur." Size, Türk Milleti adına karar veren yüce heyete sesleniyorum:

"Zulüm altındasınız! Kendinizi tahliye edin. Adaleti gökten yere indirin. Hukuki kararlar verin. Ve kendinizi bu çamur deryasından tahliye edin." Biliniz ki yaşayacağınız zulüm sizleri er ya da geç adaleti tesis etmeye mecbur kılacak olan mantığın ve gerçeklerin köklerinden beslenir.

Benim için uykular rahat, özgürlük bakidir. Bedenime gardiyan bulunur. Ama özgürlüğüme dokunulamaz. Benim özgürlüğümün tapusu adalet için çırpınan duyarlı vicdanların ve gerçeklerin güvencesi altındadır.

Özgürlüğüm ebediyen ihanete ikna edilemeyecek Türk gençliğinin arasından beni izlemektedir. Onu alnımdaki namus ve istiklal işaretleri ile selamlıyorum.

Milletimiz bilsin:

"Üzerimdeki pençe adalete uğruna peşinen ölüm tercihi yaptığım devletime ait değildir. Benim şahsımda Türk milleti mahkumiyete sevk edilmektedir. Çünkü Türk milletine mazisi şimdisi istikbali ile temsil eden müşterek gerçekten milli bir sembol varsa o Türk askeridir. Topraklarımızla milletimizin mayasını gösteren değerlerle derin alakası onu bütün sembollerden üstün kılar.

işte bana cellat olan suçlarım değil bu gerçeği reddeden anlayıştır.Bilinmelidir ki Avrupa'dan Amerika'dan ve içimizden TSK'ne tuzak kurarak milletimizi kötü bir kadere mahkum etmek isteyenlerin Silivri'den bir adım öteye geçmeleri mümkün değildir ! Karşınızdaki güç Timur'un ordusu değildir . TSK ve Türk milleti için Silivri Mürted yani dönek yeri olmayacaktır.

Bizler Türk subayları olarak bize emanet edilen devrimleri ve bagımsızlıgı Silivri'de kaybetmeyeceğimizi tüm dünyaya göstereceğiz !

Burada Silivri Ateş Hattının şeref kürsüsünden büyük milletimi ,degerli komutanlarımı ve silah arkadaşlarımı Mustafa Kemal'in en yüce, en yenilmez duygularıyla selamlıyorum.

Mehmet Ali ÇELEBi
    Kr.Plt.Tğm.
    3 ... hayddaaaaa
  7. 7.
    güya bu tertibe kanıt olan videolar var. ben de izlemiştim daha önce. o videoların birinde (gazetelere sarılı silahların kazısının yapıldığı bölgede çekilen) binbaşı yalnızca ve yalnızca konuşuyor... "yayın tarihi son dönemlere ait gazeteler"den bahsediyor. ben askerlik yapmış birisiyim. konuşan adam da binbaşı. subay olan biri sürekli taktiksel düşünür. öyle düşünmek zorundadır. anlık stratejiler üretir sürekli. peki o subay neden gidip gazetelerin üzerindeki yayın tarihlerini çekmiyor? çünkü kamerayı çalıştırmadan önce yanındaki uzman çavuşa konuşacakları mevzuyu anlattı ve sözde komployu hazırlayan polislerin ve bu milletin de kendisi gibi gerzek olduğunu düşündüğü için sadece boş boş konuşmakla yetiniyor.. "bunlar sıfır silahlar" diyor adam ya. sıfır dediği silahlar, ilker başbuğun "boru" dediği, kullanılmış olması imkansız olan tek atımlık lav silahları... yani böylelikle binbaşı, anlık stratejiler üretebilen bir gerizekalı olduğunu da kanıtlıyor.

güya ergenekon tertibine kanıt olan diğer bir videoda polisler "amerikalılardan eğitimini aldık" diyor. bunu da anti-propaganda olarak kullanıyor bazı aptallar. çünkü elle tutulacak başka koz yok ellerinde. bakın güzel kardeşlerim, amerika bizim müttefikimiz bir ülke. araştırırsanız eğer, askeri ve güvenlik kurumlarımız bazen amerikalılardan ders alır, bazen de ders verirler uzmanlık alanlarıyla ilgili. mesela terör örgütleriyle ilgili uzmanlığı vardır türkiye'deki güvenlik birimlerinin ve ders verebilirler. bütün müttefikleriyle olan ilişkileri de böyledir türkiye'nin. bütün dünyada da bu işler böyledir. ben askerliğimi yaparken nato'nun güneydoğu avrupa barış gücü birlikleriyle bağlantılı yunanistanlı, italyalı v.s. komutanlar gelir bizi denetlerdi ya. ben size daha ne diyeyim... peki hain mi oldu tsk şimdi? tabi ki hayır. sadece, görevinin ülkeyi yönlendirmek olduğunu zanneden ve yıllarca türk insanına kan kusturmuş çürük elması çok fazla. ve de temizleniyor...
    -2 ... limpid
  8. 8.
    (bkz: gözleri var görmezler kulakları var duymazlar)
    ... kurals11z
  9. 9.
    şimdi de fener rum patrikhanesine yapılan saldırıyla birleştirilmiş...

bu tertibin ancak devrimle sonuçlanacağı belli oldu...
    1 ... hayddaaaaa
  10. 10.
    (bkz: ergenekonu hayal ürünü sanan zihniyet)
    (bkz: bir götün isyanı)
    -2 ... freeloader1