bugün

ergenekon tertibi

güya bu tertibe kanıt olan videolar var. ben de izlemiştim daha önce. o videoların birinde (gazetelere sarılı silahların kazısının yapıldığı bölgede çekilen) binbaşı yalnızca ve yalnızca konuşuyor... "yayın tarihi son dönemlere ait gazeteler"den bahsediyor. ben askerlik yapmış birisiyim. konuşan adam da binbaşı. subay olan biri sürekli taktiksel düşünür. öyle düşünmek zorundadır. anlık stratejiler üretir sürekli. peki o subay neden gidip gazetelerin üzerindeki yayın tarihlerini çekmiyor? çünkü kamerayı çalıştırmadan önce yanındaki uzman çavuşa konuşacakları mevzuyu anlattı ve sözde komployu hazırlayan polislerin ve bu milletin de kendisi gibi gerzek olduğunu düşündüğü için sadece boş boş konuşmakla yetiniyor.. "bunlar sıfır silahlar" diyor adam ya. sıfır dediği silahlar, ilker başbuğun "boru" dediği, kullanılmış olması imkansız olan tek atımlık lav silahları... yani böylelikle binbaşı, anlık stratejiler üretebilen bir gerizekalı olduğunu da kanıtlıyor.

güya ergenekon tertibine kanıt olan diğer bir videoda polisler "amerikalılardan eğitimini aldık" diyor. bunu da anti-propaganda olarak kullanıyor bazı aptallar. çünkü elle tutulacak başka koz yok ellerinde. bakın güzel kardeşlerim, amerika bizim müttefikimiz bir ülke. araştırırsanız eğer, askeri ve güvenlik kurumlarımız bazen amerikalılardan ders alır, bazen de ders verirler uzmanlık alanlarıyla ilgili. mesela terör örgütleriyle ilgili uzmanlığı vardır türkiye'deki güvenlik birimlerinin ve ders verebilirler. bütün müttefikleriyle olan ilişkileri de böyledir türkiye'nin. bütün dünyada da bu işler böyledir. ben askerliğimi yaparken nato'nun güneydoğu avrupa barış gücü birlikleriyle bağlantılı yunanistanlı, italyalı v.s. komutanlar gelir bizi denetlerdi ya. ben size daha ne diyeyim... peki hain mi oldu tsk şimdi? tabi ki hayır. sadece, görevinin ülkeyi yönlendirmek olduğunu zanneden ve yıllarca türk insanına kan kusturmuş çürük elması çok fazla. ve de temizleniyor...