1. 1.
  * * cia adına türkiye'de görev yapmış bir ajandır. bir dönem cia'de Ulusal istihbarat Kurulu Başkan Yardımcılığı görevi yapmıştır. cia'den sonra rand adlı bir kuruluşta kıdemli analizcilik yapmaktadır.
  7 ... schizofrenne
 2. 2.
  60larda türkiye'de çalışmış cia eski Ortadoğu Masası şefi. türkiye'de komünizme karşı islamın ve "yeşil kuşağın" kullanılmasında etkin rol almıştır. paul henze ile birlikte rahmetli uğur mumcu'nun yazılarına uzun süre konu olmuştur. Henri Barkey ile birlikte hazırladığı Türkiye'nin Kürt Sorunu adlı bir kitabı da vardır.
  2004'te vatan gazetesine verdiği mülakatta: "Ben Türklerin eski tüfek solcularını severdim. Onlar gerçekten daha iyiydi. Aziz Nesin, Orhan Kemal, Yaşar Kemal, Ruhi Su en sevdiklerimdi." demesi de faaliyetlerini düşündüğümüzde ilginç bir hal almakta. *
  6 ... mykalkan
 3. 3.
  -abi ben depoyu fulliyim.
  -otur sen graham fuller.
  *
  11 -5 ... densenblood
 4. 4.
  Eski CIA ajanı kitaplarıyla cok iyi Türkiye analizi yapıyor, Türkiye'deki üniversitelerde cok faydalı siyaset ve uluslarası ilişkiler dersleri verebilir. Fuller bence ya müslüman olmuş da, ajan diye söylediğinde kimse samimi bulmayacak düşüncesiyle gizliyor, ya da Türkiye'deki şiddet karşıtı islami cemaatlere büyük bir sempati duyuyor. Bizi bizden iyi biliyor ve bizi dünyaya anlatıyor.
  2 -3 ... journalistozi
 5. 5.
  "islami Hareketler islam dünyasına değişim getirecek ve köhne rejimleri çökertecek belki de tek temel güçtür"

  sözünün sahibi.
  2 ... imgelerle konusan adam
 6. 6.
  (bkz: psikolojik harekat)
  2 ... borcu
 7. 7.
  yeni türkiye cumhuriyeti adlı kitabında doğru tespitlere yer vermiş , ancak nedense(!) türkiye'yi hep "edilgen bir potansiyel güç" olarak lanse etmiştir.

  kitabındaki "ben masumum" tadındaki girişi gülümsetir.

  doğru tespitler eşliğinde , kimi "kişileri ve cemaatleri" öne çıkarması ; "ters bilinçaltı" yöntemiyle hedef göstermeye örnektir.

  zira kendisi de çok iyi bilmektedir ki , türkiye'De bir amerikan üstelik eski bir cia elemanı tarafından yazılan her kitap kuşkuyla karşılanacak ve kendisinin "iyi" dediği herkes "hımm, demekki bu bunların adamı" " şeklinde algılanacaktır.

  (bkz: eskimiş istihbarat numaraları)
  4 ... comengineer
 8. 8.
  (bkz: kurtlar vadisi)
  (bkz: kurtlar vadisi pusu)
  (bkz: aron feller)
  5 ... raudo
 9. 9.
  yeni türkiye cumhuriyeti adlı kitabı vardır. bir bölümde iskender büyük onu okumaktadır. bende okudum. türkiye nin dış ilişkilerini anlatmaktadır.*
  ... ulu dagci
 10. 10.
  yakın gelecekte yaşanacakları planyanlardan. biz yaşıyoruz ama, neler yaşayacağımıza başkaları karar veriyor. tanrı gibi birileri kaderlerimizi tayin ediyor. çok acı.
  4 ... no soporto el rap