2024 yerel seçimlerinde hezimete uğramasına sebep olan hatalardır.

-kötü aday seçimleri.
-kötü ekonomi yönetimi.
(bkz: ben ekonomistim)
Hatay hep aynı yerdeydi zaten...
--spoiler--
hatay hep aynı yerdeydi zaten...
--spoiler--

ne zekice espri maşallah, ailecek gül gül öldük.
Seçmen ne adayı oyladı ne hizmeti, oylanan ekonomi bilhassa emekli konusudur. Bu 3 aydan beri belliydi ama AKP yaklaşan fırtınayı görmedi okuyamadı, ha bundan sonra düzelirmi hiç sanmam, kan kaybetmeye başlayalı çok oldu.
görsel
bence dogarken yapti.
ben erdoğan'ı, seçimin gerçek galibi olarak görüyorum.. ironi değil..
Cumhuriyetin 100. Yılında kutlama!
Hilafet de
Şeriat de
Kendini ömür billah başkan yapacak anayasa değişikliği de
Anayasa mahkemesini bile dinleme ki anayasal suçtur!
180 defa 5li cetenin milyar milyar dolarlık vergi borcunu sıfırla
Nas de... Faizi herkes kredi çeker istihdam artar sözde enflasyon düşer diye 7ye indir, sonra enflasyonu patlat
Enflasyon patlayınca bütçeyi toplamak için zaloğlu rüstem gibi vergi yükle sokaktaki insana
Bütce yine açık vermesin diye on milyonlarla yaşlı garibanı 10 bin liraya mahkum et ama sen saraylarda yaşa
Sağcısından solcusuna, refahlısından demlisine her kim varsa fetöcü de vatan haini de
Bizim millet mazlumu sevmezken devletin tum imkanlarını seçim ve kendin için kullan
Haaa milyonlarca suriyeliyi ülkeye doldur...sokaktaki vatandaş hastahane sırası bulamasın bedava tedavi gören suriyelilerden...
Bir de üstüne 20 senede 10 milyon insan, yaşli öldü hayatın bir parçası... Alttan genç nüfus geldi gözünü bunlarla açmış...

Yoruldum ulan...

Neyse bunca şeyden sonra nerde hata yaptı diye sor.
1-Taşerona kadro
2-Eyt.
Dünyanın hiçbir ülkesinde bu kadar kamu personeli ve emekli bulunmaz. Bunu ekonomi kaldırmaz. Bu olaylar türkiyenin yıllarına mal olacak ve düzeltilecek bir mesele de değil.
futbol kariyerini bırakarak yapmıştır.
Erdoğan en büyük hatayı kurumsal devlet yapısını zayıflatan hukukun bağımsızlığını ve parlamenter sistemi ortadan kaldıran Ortadoğu ve Orta Asya devletlerinde görülen otoriter sistemi getirmek olmuştur. Ayrıca toplumsal değişimi anlayamamış ve büyükşehirler ile genç nüfus içinde güçlenen seküler bireysel ve eleştirel anlayışı kavrayamak istememiştir. Sokakta karşılığı olmayan yandaş medyaya fazlasıyla güvenmiştir. Toplumun en az %50sini oluşturan muhalefeti dışlamış ve ötekileştirmiştir. Bahçeli ile bu otoriter sistem temelinde kurduğu ittifak ise kendisinin siyasi iflasını oluşturmuştur.
Nerede dogru yapti ki?
Insanlari birbirine siz-biz diye dusman et,
rejimi tehlikeye sok,
lise diplomasiyla ben ekonomistim de,
kimseyi dinleme, herkese hakaret et, asagila,
cumhuriyetin tum yaptiklarini sat-sav,
luksunden odun vermeden hayat sur,
aglayan insanlara hakaret et...
liste uzar gider.
mültecileri ülkeye doldurmakla
yandaşa hazine garantili iş vermekle
devlet fabrikalarını yok pahasına satmakla
milyonlar mülakat mağduru oluşturmakla
Niteliksiz partizanları devlet kadrolarını peşkeş cekmekle
Yanlışı söyleyeni hain terörist vb itham etmekle
insanların gülmesini umutlarını bitirmesiyle
Kendi vatandaşına vermediğini mültecilere vermesiyle (okul kadro diploma denkligi vs)
Taşerona kadro sonrası yüksek zam yaparak ücret adaletsizliğini artırması ile
Partililerinin her yerde vatandaşa kibirle bakmasıyla
Milletvekilini bile saygı cercevesinde eleştirmek gözaltına alınma sebebi olmasiyla (istanbuldaki olay ornek)
Her kurumun yönetici kadrolarina sadece ilahiyat mezunlarını atamasiyla ( diş hekimliginde 36 dekan, 100 den fazla rektör, il ilce sube mudurlerinin cogu)
Bakanların görevi iç ve dış guvenlik iken ilce belediye başkanlığı için bile dış işleri içişleri ve adalet bakanlarinin kapi kapi gezmesiyle say say bitmez.
Tabi yapılan doğrularda var kaan iha siha vs vs.
Batmış ekönömi, sığınmacılar ve depreme rağmen % 52 aldı. Kim olsa ceketimi aday yapsam kazanırım diye düşünür.. genel olarak bir hatası yok.

bence emekliye 10.000 tl verilmesi pek olmadı. 4 seçmenden biri emekli. 16 milyon bu adamlar. Gerekirse darphaneyi 24 saat çalıştırıp emekliye para yağdıracaklardı. Hep o Mehmet şimşeğin yüzünden.
futbolu bırakarak hata yapmıştır. daha zengin olabilirdi.
Nas var nas...
ne zaman doğru yaptı ki?
ekonomist olduğunu zannetti.
Erdoğan hatayı nerede yaptı değil bu insanlar nasıl uyandı asıl cevaplanması gereken soru bu.
hangi birini sayalım?
istanbul ve Ankara adayları zaten kazanamayacaklari belli olan kişilerdi. Bir umut dem desteği yok falan olabilirdi. Nihayetinde belediye seçimlerinde partiden çok kişiye oy verilir. Seçilen kişiler güven veren , sevilen , işbilir kişiler olmalıydı. Bunun üzerine hayat pahalılığı, emekliler şu bu derken sonuç ortada. Bir de nasip vardır. Birşeyi Allah kişiye nasip etmese dünya toplansa fayda yok. Doğru bildiğini de yanlış yapar kaybedersin. Allah şaşırtmasın derlerya öyle bir şey. Bu seçimler CHP için bir fırsattır. Kendini gösterebilmesi için. Akp için de uyarıdır. Zaten Erdoğan mesajı almış görünüyor. Herkes üzerine düşeni yapar artık.
Ülkenin mülteci çöplüğüne dönmesi, ak parti ye tepki gösterip sandığa gitmeyen seçmen ve üç kuruş şahsi menfaatini ön planda tutan emeklilerin bir kısmı bu seçimin sonucunu belirlemistir arkadaşlar.

Durum bundan ibarettir. Sayın Erdoğan, mültecileri sınır dışı etse ( inşaallah ama zor) tekrar eski başarısını yakalar, net.
"Tasarruf" yine afaki kaldı: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın günlük koruma masrafı 7.4 Milyon TL'ye çıktı.

https://t24.com.tr/haber/...ilyon-tl-ye-cikti,1159029
hatayı o en başında yaptı, aynı evi senle paylaşarak...