en müslüman özelliğinizi.

ramazan pidesi yemek...
kul hakkından çok korkarım. helal para ile haram işlersem hesabını kendimden vereceğim belki daha az korkarım ama kul hakkı en korktuğum şeydir.
kimden helallik isteyebilirim ki.
80 milyonun 5 kuruşu geçse tanımadığım birinin hakkı geçse nerde bulur da helallik isterim.
cuma vakti tükanın önüne tabure atıp, renkli vans'larım ile cumaya gidenlere "allah kabul etsin" diyorum. cami cemaati beni tanır ve çok sever. cami de hemen karşıda zaten. imamla göz göze geliyoruz bazen. aramızda 20 metre var.

ha bir de kandilleşmeyi pek severim. kandilleşmek güzeldir, mütedeyyin insanların bu günlerini candan kutlarım.
allahlı cümleler kurmak.
inşallah, allah allah vs.
mümkün olduğunca yalan söylemem, şükrederim, kötü söz söylemem genelde, insanları aldatmam hileyle, içki içmem, kimsenin hakkını yemem.
hakk'a bağlılık.
görsel
Kul hakkı yememek.
islam'dır. müslüman olmam.
SORDUM SARI ÇiÇEĞE iLAHiSiNi BiLiYORUM.
iki ifadeyi çok kullanırım ;
1. hayırlısı.
2. allah izin verirse.
aklıma geldikçe namaz kılıyorum.
Vicdan. Bir Müslüman'ın en önemli özelliği vicdanlı olması ve Allah'tan korkması, yapacağı hayırlı işlerin hem bu Dünya'da hem de Ahiret gününde kendisine bir ödül olarak döneceğini bilmesidir . Zira günümüzde Siyasal islamcıların torpille, başkalarının bedduasını alarak makam sahibi olmaları, yolsuzluk ve usulsüzlüklerle lükse ve şatafatlı bir yaşama dalmaları, hoşgörüsüz olmaları ve gerçekleri söylemekten çekinmeleri, gençler arasında da islamiyet algısının da bozulmasına yol açtı. Kamuoyu araştırmalarında gençler arasında, ateizm ve deizmin %20'yi geçmesinin temel sebepleri arasında, Siyasal islamcılar'ın adalet, akıl ve hoşgörüye dayalı islam anlayışına verdikleri zarar de vardır.
allahın varlığına olan inancım ve hz muhammedi islamiyet peygamberi olarak kabul etmem.
En müslaman özelliğimiz için olması gereken, kendi nefsin için istediğini müslüman kardeşin için istemezsen tam iman etmiş olmazsın.
Bayramda mangal yapmak.

Fazlası yok.
Oruç tutmak dışında yok gibi üşengeçlikte var biraz tabi.
Allah’ı çok sevmek. Durup durup Allah’ım seni çok seviyorum diye bağırmak.
maddiyat konusunda helal ve harama çok dikkat ederim.
insan olarak ruhumu temiz tutup daha çok öğrenmeye çalışıyorum. tabii bunlar müslümanlıkla pek bağdaşmıyor görünebilir ben de sade bir insan olmaya gayret ediyorum.
Ramazan kahkesi sıradinda sabırla beklemek.Yani cevap sabırdır.
Elimden geldiği kadar Allah'ın benden yardım istemesine kulağımı tıkamam ve Allah'a da yardım ederim.
Malum, Allah'ın da yardıma ihtiyacı var.
Entry girerken içimden bismmm. Diyorum.
Gizli şirke, şeyhlere, tarikat ve cemaatlere tahammülüm yok.
Genelde eyvallah diyorum.