bugün

entry'ler (505)

sözlük yazarlarının ruh hali

Uzun süre evde arkadaşlarla tek başımıza takıldık. Şimdi ev halkı köyden geri döndü. Sorumlulukların, yüksek lisansın tez dönemin başlayacak olması beni korkutuyor ama kendimi gazlıyorum ASLANSIN TORANJ diye. Hadi bakalım.

durup dururken gelen ağlama isteği

Vücut bi şekilde içinde biriktirdiklerini atmaya çalışıyor.

yazarların yemekten sonra olmazsa olmazları

Çay sigara. Kahvaltıdan sonra ise Türk kahvesi.

günaydın sözlük

Uyku düzenimi yoluna koymaya çalışıyor, sizler için gündemi takip ediyorum. iyi günler dilerim efenim sizlere.

dünyada bir erkek bir kadın kalmak

Annem, babam için dünyada bi tek o kalsa yine de evlenmem demiş.

kuzeniyle evlenen tip

Bazı yerlerde doğaldır. insan, kültürlerarası farklılıkları ‘iğrençlik, sapıklık, uçkuru bozuk’ olarak algılamamalı.

kaç para ulan bi sevgili

Sevgiliye değil, kendimize ödesek bu parayı daha güzel olur. Mesela kendimizi geliştirebileceğimiz kurslara katılabilir, psikoloğa gidebiliriz. Başkasını yormak istemem kendimle. Önce kendimi düzeltmem lazım.

alttaki yazara aşık ol

Ay hadi bakalım, hayırlı olsun.

3 kelime ile üzücü bir şeyler yaz

“Beni seviyor zannettim”

AGA BBEEEEE!!

günaydın canımın içleri

Bu ne enerji be, bu ne mutluluk. Böyle saçı başı dağılmış, pijamalı bi dayının fotoğrafındaki gibiyim aynen.

yağmur yağarken düş sokağı sakinleri dinlemek

Yorma kendini, hüzünlenme.

word kısayolları

Wordde yazdığım, düzelttiğim metindeki işini kolaylaştıran kısayollardır.

Bir çevirmen olarak ctrl+ yön işaretlerini kullanmak işimi kolaylaştıyor. Ctrl, del tuşu ile kullanıldığında ilerideki kelimeyi, silme tuşu ile gerideki kelimeyi siliyor.

üstteki yazara aşık ol

Feslemeğen, yaklaşık 1 hafta 10 gün sonra ben de Görükle yakınlarına geleceğim. Müsaitsen bir çay içebiliriz.

sözlük yazarları üzülünce vücutlarındaki değişim

Ağladığım için mal gibi oluyorum, uyku sorunu yaşıyor ve bu da baş ağrısı yapıyor. Düzgün uyuyamadığım için dişlerimi sıkıyorum.

rte kaybedeceği seçime girmez

Belki en kritik seçimi olacak. Ama bi şekilde alacağını düşünüyorum. Hakkımızda hayırlısı olsun.

sözlükte asistanlığımı yapacak bir yazar arıyorum

Maaşından bahset.

geçmişte yapılan hatalar

Ders alıp geçmişte bırakmaya çalışıyorum.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Kafamda değil 40, 400 tane tilki var. Kuyrukları birbirine dolanmış, hepsi farklı yöne hareket ediyor. Böyle yaşamaya çalışıyorum.

gözleri aşka gülen taze söğüt dalı olmak

Nerede?

günaydın sözlük

Ne günaydını Allah kahretmesin yaa. NE GÜNAYDINI!

imkanı olan uyusun, benim için uyusun.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.