1. 1.
  Fransız Naturalist yazar.
  2 ... italiano
 2. 2.
  (bkz: therese raquin)
  3 ... undeuxtrois
 3. 3.
  emine zola nın dayısıdır.
  6 -7 ... baybars
 4. 4.
  5 ağustos 1850.
  Fransız öykü ve roman yazarıdır.
  öykü alanında fransa'nın en iyileri arasındadır.
  türkçedeki bazı eserleri:
  *Bir Aşk Hikayesi
  *Din Laiklik Çatışması
  *emek
  *gerçek
  *germinal
  *nana
  *hayvanlaşan insan
  *Marsilya'nın Gizemleri
  *Meyhane
  *Oyun Bitti
  *paris yıldızı
  *Rahibin Günahı
  *Suçluyorum
  *Therese Raquin
  *toprak
  *yaşama sevinci
  2 ... cikarinbeniburdan
 5. 5.
  bir şükran günü yemeğini * onlarca sayfada anlatabilen fransız yazar.tasvirleriyle, kendinizi sözü geçen mekanda bulursunuz.
  3 ... oylumunelumune
 6. 6.
  bu kisinin torunu eski (bkz: chelsea) li futbolcu Gianfranco Zola dir.
  3 ... salca
 7. 7.
  natüralist yazardır. bi kızın annesi fahişeyse, kendisinin de fahişe olacağını savunur. zaten natüralistlere göre kötü huy dahil her şey genetiktir.
  4 ... melek
 8. 8.
  germinal kitabının yazarı
  2 ... siberr
 9. 9.
  1840-1902 yılları arası yaşamış natüralist edebiyat akımının öncüsü.emile zola her zaman bilmin artık sanatın içine girmesi gerektiğini söylemiştir.şimdi ne alaka diyebilirsiniz.hemen açıklayayım:artık gelişen * bilim,insanların ve insan kitlelerinin hangi durum karşısında nasıl tepki vereceğini tesbit edebilmek için en iyi araçtır.çünkü yapılan deneylerde filan insanlar hangi durumda ne tepki verirler yavaş yavaş anlaşılmıştır.bizim emile de her zaman deneysel edebiyattan yana olup yazarların da hem bilimden yararlanmasını hem de kendilerinin bilim üretmesini savunmuş,kendisi de öyle yapmıştır.zira kendisinin yanında devamlı taşıdığı bir not defteri varmış ve enteresan bulduğu olayları ve insanların tepkilerini mutlaka not edermiş.yani aslında doğada zaman içinde gerçekleşen bu deneyleri o da not ederek bir anlamda hakikaten bilim yapmış yani adam.

  ayrıca kendisi her daim insan iradesinin güçsüzlüğünü,insanı şekillendirenin içinde bulunduğu çevre olduğunu iddia etmiş;kitaplarında da bunu kanıtlamaya çalışmıştır.

  ama fikrimi sorarsanız bunu insanı o kadar bayağılaştırmadan yapmıştır ki nerdeyse iradenin gücünü kabul etme noktasına gelmiştir.ama bu inceliği ve uçluğu yaratabildiği için natüralist akımın en iyisi ve gelmiş geçmiş yazarların da en iyilerinden birisi olma payesine erişmiştir.

  her ne kadar natüralizm çok karamsar ve basit gibi görünse de onu anlamlı hale sokabilen tek yazar işte bu adam olmuştur.
  1 ... elrond miriel
 10. 10.
  adından dolayı emineyi mi çağrıştırıyo neyse bilmiyorum ama herkes kadın sanıyor yazarı. resmini görene kadar ben de öyle sanmıştım * kısa süreli bir şoktan sonra alıştım. mükemmel bir yazar özellikle okunması gereken romanı : Bir aşk sayfası
  2 -1 ... ephedra