bugün

Çok kötüdür. Bazen bir şeye dokunamazsınız o kadar terler. Bu bir nevi hastalık gibidir. Tedavisi de koltuk altından ameliyattır.
lokal (yani özellikle bir uzvda terleme) olduğunda daha çok sempatik aktiviteyle ilişkilidir.bu konuda çeşitli losyonlar,elektrolitli sıvılara eller batırılarak seanslı tedaviler uygulanıyor..son günlerde ise cerrahi olarak tedavisi gündemdedir..ama yan etkiler acısından deneyimli dr lar tercih edilmelidir..çok kötü bir durumdur..bazı insanların sosyal yaşantısını ileri derecede etkileyebilir.
genellikle doğuştan şanssız olan insanlarda görülen durumdur. erkeklerde oldu mu hiç çekilmez. el sıkışmasının zaruri, engellenemez olduğu durumlarda karşılarında bıraktıkları ilk intiba berbattır.

allah kimseciklere vermesin.
amin.

(görülen lüzum üzerine: yok arkadaşım ben bu durumu yaşamıyorum)
yurtdışında kullanılan bir ameliyat yöntemini türkiye'de ilk deneyen kişi olan özel ahu hetman hastanesi op. doktorlarından ünsal aybek tarafından %99 tedavi edilen rahatsızlık.
çek çek sonra elim terliyo de ayıp ayıp. şaka bir yana eğer hastalık ise gerçekten son derece kötü bir hastalık gibi görünmektedir. insanı huzursuz eder bi kere.
eli sürekli terleyen kişi eğer sevgilinizse eğer daha tatlı olan şey. sanki suç işlemişcesine "aşkm ellerim yine terledi kusura bakma" der. *
terleyen elin tutulma isteğini nedense daha da artıran durumdur. o sıcacık elleri avuçlarında hissetmek, o nemi paylaşmak..
tanım: El'in terlemesi. Sevgili kimmiş? Benim sevgilim olmadı. Ama gitarsın "sap" ını tutarken ben de o hisleri paylaşıyorum, pis pis terliyor o eller, sonra bir de tellerde pis organik atıklar oluşıuyor ki sormayın ne lanet bir şey.
eğer durum psikolojikse çözülmesi çok daha zor durumdur. akla gelindiği an kupkuru eller nemlenmeye başlar.
bünyenin soğutma sorununun olması. klavyenin halini düşünsenize.
küçüklüğümden beri başıma bela olan hadisedir.

tüm sınavlarda, kız arkadaş (erkek arkadaş elinizi tutuğunda) ya da herhangi biri ile tokalaştığımda, şuanda klavye ile yazı yazarken, her kalem tutuşumda, yazın kumsalda bir şekilde tüm kumlar elime yapıştığında, kışın eldiven giydiğimde, her an her zaman başıma gelen hayatımı kısıtlayan hadise.

edit: evet ben bir el terleme hastasıyım.
psikolojik nedenleri olduğu söylenir... nedense bu problemi yaşayanlar erkeklerdir *
ter bezlerine botulinum toksini enjekte etmek suretiyle, bu bezlerin çalışmalarını bir ölçüde engelleyerek tedavi edilebilen bir durum.
(bkz: botox)
el sıkışmadan önce elimizi pontolonumuza silmemize sebep olan müsibet.
ben de mevut olan durum.özellikle playstation oynarken ve sınav esnasında çok terler.bir de eller terleyince üste başa silme gibi bir durum söz konusu o daha da beter.elinizin terlediği yetmiyormuş gibi bir de üstünüz kirleniyor.
asosyal kişiliklerde görüldüğü söylenir. böyle tespite kafam girsin.
lokal anestezi yapılmışsa terler tabi diye düşündürür.
önemli tokalaşmalarda can sıcıkı durumdur.
biriyle tokalaşmadan önce elini kurulamaktan kötüsü, tokalaştıktan sonra
karşındakinin elini kurulaması.
aman allahım yerin dibine giriyorsunuz.
sıkıcı bir durumdur.. bazı teknolojik aletler kullanmanızı ve sosyal yaşantınızı etkileyebilir.. deri altı operasyonlarla engellenebiliniyor.. bir de aliminyum içerikli losyonla düzenli kullanıldığı zaman terlemeyi kesiyor..
SSK'nın karşılıyor olduğunu öğrendim hemen en yakın anlaşmalı hastaneye başvuracağım. Sonunda kurtuluyoruz galiba.
dokunduğun her yerde parmak izinin kalmasını sağlayan, insanı sürekli dua eder pozisyonda tutabilen bir hastalıktır.
terkur denilen bir krem ile bir nebze azalan hastalık.
gram sahip olmadğım olay. aksine kuruyan çatlayan ellerim var.
küçükken el ele tutuşulan oyunlar oynamama, büyüdüğümde el sıkışmayacak kadar soğuk yada yanaktan öpecek kadar samimi görünme, sınavlarda optik formuyla elim arasına peçete sıkıştırma, sürekli elimi üstüme sürme, utanma sebebimdir.